Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 304475 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1320 -: Октомври 30, 2017, 02:25:32 pm »
Някой с опит за тр. Юпитер съвпад с нат. Уран?

Юпитер транзитира 4ти дом, упр. на 6ти.
Уран управлява 8ми.

Напразно ли се надявам на нещо хубаво, че и двамата ме морят от доста време с тежки квадратури?

Юпитер и/или Уран управляват ли знак, планета, тема, които са подчертани в картата ти . Това е интуитивна, освобождаваща, бързооткликваща на разбиране за нещата комбинация- тук няма чакане, мислене, логично обяснение защо нещо(то) ще ти се случи. Ако си прекалено заземен темперамент, може просто да си останеш с въодушевлението и надеждата за бъдеща промяна ?

При мен се случи скоро, миналата година в 10-ти дом и  стартира промяна в активираните по натал съответни сфери, видимо. Аз откликвам веднага на същия, защото ми повтаря натални същите конфигурации и темперамента ми носи Юпитерово-Уранова нотка.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1321 -: Октомври 30, 2017, 02:30:46 pm »
И на мен скоро ми предстои, обаче Уран ми е в 12 дом, в изгряващия знак. Внезапно да вляза в лудницата засега не очаквам.  :lol_hitting:

Юпитер е в сходящ тригон с нат. Луна, при мен двете планети имат отношение към финансовите и професионални теми. Имам да събирам доста пари, от различни места, изкарани само с труд. Няма тото печалби.  :)

Напоследък забелязвам, и като цяло това е водеща тенденция през цялата 2017 г., че са започнали повече да ме търсят по работа. Включително и възложители/клиенти, с които досега не бях работила, с препоръки ме намират. Повече хора започнаха да оценяват професионализма ми, доживях да го видя... след толкова години упорит и невидим труд.
« Последна редакция: Октомври 30, 2017, 02:36:48 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1322 -: Октомври 30, 2017, 03:15:05 pm »
Цикълът на Юпитер е 12 години...освен ако не си на 12-14 годишен би трябвало да може да свържеш със събитие.

При мен уран е в скорпион в 4 ти дом, когато Юпитер направи съвпад с него бившият ми вече мъж си намери хубава и добре платена работа, което се отрази на домашния бюджет в положителна насока (Юпитер правеше съвпад със слънцето му тогава). Сега очевидно само аз осигурявам парите за бюджета :012:

Уран е У7, Юпитер У5 стадартно би трябвало да се залюбя с некой левент, ама не би...
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1323 -: Октомври 30, 2017, 03:23:42 pm »


Уран е У7, Юпитер У5 стадартно би трябвало да се залюбя с некой левент, ама не би...

Тери, ти често ли се залюбваш ? Ще рискуваш ли да се, да те залюбят ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1324 -: Октомври 30, 2017, 03:32:04 pm »
Някой с опит за тр. Юпитер съвпад с нат. Уран?

Юпитер транзитира 4ти дом, упр. на 6ти.
Уран управлява 8ми.

Напразно ли се надявам на нещо хубаво, че и двамата ме морят от доста време с тежки квадратури?

Ще ти отговоря, защото при мен е подобна натална конфигурация, но Уран и Юпитер имат друго местоположение. Спукаха ме от квадрати, опозиции и т.н.
За да ти се случи хубавото, е необходимо да си го нахубавиш - демек, с тези квадратури - да действаш - да правиш това, което Юпитер и Уран по натал предоставят. Ако само си седиш и гледащ картата, няма да стане хубавото .... с тези квадратури :) - но по всички положения ще минеш през криза някаква - все пак Уран е У8 - аз минах няколко пъти, оживях и даже цъфтя вече :) :) :) - събитията бяха по точните квадрати.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1325 -: Октомври 30, 2017, 03:59:58 pm »
Тери, ти често ли се залюбваш ? Ще рискуваш ли да се, да те залюбят ? :)

Като бях млада - да. Сега вече съм дърта и не съм за такива работи :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1326 -: Октомври 30, 2017, 04:08:06 pm »
Като бях млада - да. Сега вече съм дърта и не съм за такива работи :D

Значи очакването отпада.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1327 -: Октомври 30, 2017, 07:33:04 pm »
Юпитер и/или Уран управляват ли знак, планета, тема, които са подчертани в картата ти

Рени, не мисля.
По натал са в опозиция.
А квадратурите, които ме моряха/морят са на същите двама юнаци към планета, която е определяща в натала ми - Сатурн. Също и към Asc и Марс.

Ще докладвам.

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1328 -: Октомври 30, 2017, 07:46:22 pm »
Ще ти отговоря, защото при мен е подобна натална конфигурация, но Уран и Юпитер имат друго местоположение. Спукаха ме от квадрати, опозиции и т.н.
За да ти се случи хубавото, е необходимо да си го нахубавиш - демек, с тези квадратури - да действаш - да правиш това, което Юпитер и Уран по натал предоставят. Ако само си седиш и гледащ картата, няма да стане хубавото .... с тези квадратури :) - но по всички положения ще минеш през криза някаква - все пак Уран е У8 - аз минах няколко пъти, оживях и даже цъфтя вече :) :) :) - събитията бяха по точните квадрати.

Happy, или аз не мога да видя опцията за "нахубавяване", защото съм в епицентъра, или толкоз ми е дадено по натал. Както писах, те там са в опозиция.

Това, което има трайна тенденция при мен от месеци насам с тези квадратури е, че се отърсвам от външни зависимости, боря страхове и понякога го карам направо по ръба - с ясната представа, че мога да загубя цялата "стабилност" на досегашния си живот. Ако преди  тази алтернатива ме ужасяваше, сега само чакам възможността да отворя новата врата. Ама нещо не й виждам очертанията на таз врата още... :017:

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1329 -: Октомври 30, 2017, 11:25:19 pm »
akruks, благодаря за прочита.

От предишното минаване на Юпитер в-ху Уран нямам спомен за нещо особено и специално. Беше просто хубав период.
Но, тогава акцентът в картата ми е бил Сатурновият възврат. Т.е. - нищо общо със сегашната транзитна картина.
Затова и не мога да правя кой знае какви изводи от нея.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1330 -: Октомври 30, 2017, 11:27:57 pm »
И при мен така. Транзитен Юпитер в съвпад с Уран и после с АС, на фона на сатурново завръщане. Беше спокоен и хубав период, без големи сътресения, но и без никакви реални постижения, без напредък.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1331 -: Октомври 31, 2017, 11:54:52 am »
Рени, не мисля.
По натал са в опозиция.
А квадратурите, които ме моряха/морят са на същите двама юнаци към планета, която е определяща в натала ми - Сатурн. Също и към Asc и Марс.

Ще докладвам.

Квадратурите са стряскащи за пасивна карта. Квадратурата е динамичен аспект, а Юпитер е с експанзивна природа, така че не  са страшни, а напротив показват къде е дошъл момента натива да развива съответната тема, сфера и то now , да й въздейства и същата да му съдейства. Просто се изисква доза сдържаност паралелно с порива да се действа уверено затова винаги Юпитер се разглежда със Сатурн. Съвпадът е най-мощен, но обикновено се усеща, когато ангажира стелиум, защото Юпитер е бърз, той препуска не се спира като Сатурн, така че ако знаеш какво искаш от/ в бъдеще, ще имаш прояви по съвпада Юпитер върху Уран и когато Уран тръгне директен след Нова година ще освободиш място за нещо практично, но по алтернативен начин. Юпитер е в Скорпион, няма така бързо да осветли бъдещите ти преживявания. Юпитер към Сатурн в твърд аспект, често се отразява на здравословно ниво в долната част на гръбнака, невралгия, подуване, задържане на течности/килограми, ако не се  материализират социалните ни очаквания ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1332 -: Октомври 31, 2017, 12:05:29 pm »
Happy, или аз не мога да видя опцията за "нахубавяване", защото съм в епицентъра, или толкоз ми е дадено по натал. Както писах, те там са в опозиция.

Това, което има трайна тенденция при мен от месеци насам с тези квадратури е, че се отърсвам от външни зависимости, боря страхове и понякога го карам направо по ръба - с ясната представа, че мога да загубя цялата "стабилност" на досегашния си живот. Ако преди  тази алтернатива ме ужасяваше, сега само чакам възможността да отворя новата врата. Ама нещо не й виждам очертанията на таз врата още... :017:

то и това, което се случва, не е малко. За вратата - е, при Уран няма нищо известно и нищо сигурно ..... помисли си, дали го искаш, щото като дойде, връщане назад няма да има :)

Трудно ми е да коментирам без карта

Но пък си разгледах събитията от моя съвпад на тр Юпитер върху Уран ..... точен по часовник :)

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1333 -: Октомври 31, 2017, 11:17:09 pm »
Много полезен коментар, Рени, благодаря!

...Юпитер към Сатурн в твърд аспект, често се отразява на здравословно ниво в долната част на гръбнака, невралгия, подуване, задържане на течности/килограми, ако не се  материализират социалните ни очаквания ? :)

Социалните ми очаквания са все така в очакване  ::)
И понеже усетих как цялото напрежение почва да се изявява в разни болежки и по-тежки боледувания, подложих се на гладолечение с чай и плодове за 20тина дена с цел пречистване на организма.
И на килограмите добре се отразява, разбира се.
Чак се чудя кой аспект ми довя тази идея, но си дойде точно на време и на място. Не съм подозирала до сега какъв лек е това срещу лоши мисли и настроения  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1334 -: Ноември 01, 2017, 11:45:16 am »

Чак се чудя кой аспект ми довя тази идея, но си дойде точно на време и на място. Не съм подозирала до сега какъв лек е това срещу лоши мисли и настроения  :)

Не е просто до "кой аспект", ти сподели, че си Сатурнов темперамент, а Юпитер като е активирал същия те е уверил, че можеш в това, което сподели за периода. Нативи с акцент Земя, Сатурн, 6-ти дом, при специфика и 10-ти дом -могат и притежават търпението и упоритостта, с които оцеляват и при най-силната буря.
Браво, Lina !  :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“