Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 304635 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1395 -: Декември 02, 2017, 08:55:53 pm »
Рени ,това не го разбрах -Марсовия възврат, а Марс носи събитията .Чий е споменатия възврат- на Уран е още далеч, за преден такъв ли говориш  :017:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1396 -: Декември 02, 2017, 09:01:35 pm »
Рени ,това не го разбрах -Марсовия възврат, а Марс носи събитията .Чий е споменатия възврат- на Уран е още далеч, за преден такъв ли говориш  :017:

Марс е факторът събития, той е действието.
Марсов възврат има на всеки 2, 2 1/2 г , като информация и къде може да се очакват инциденти, злополуки, "малкия малефик", Сатурн на 7 г маркира горе-долу същото, но кой се връща 7 г назад, ф=докато прави прогностика, затова предложих на Uran, да пусне карти с 2-3 г, назад.Всяко нещо си има начало, кулминация и край, дори и краят.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1397 -: Декември 02, 2017, 09:11:05 pm »
В конкретния случай не мога да разбера, каква е ролята му конкретно в случая .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1398 -: Декември 02, 2017, 09:13:06 pm »
В конкретния случай не мога да разбера, каква е ролята му конкретно в случая .

Отдели 2-3 дни време, разгледай двете карти и ще разбереш. А пък, ако те мързи след 7-8 дни ще ти разкажа.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1399 -: Декември 02, 2017, 10:39:15 pm »
Ами след малко кокорене, видях че преди точно 2 години е имало Марсов възврат съвпад с тр .Юпитер у8 и съУ4. Сега е приключил цикъла  :017:

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1400 -: Декември 03, 2017, 11:18:39 am »
Уранче в твоята карта ,

дирекции:
СД Плутон  4 връх на Т-каре с нат.Пълнолуние
СД Луна съвпад Уран У8/точна/,активира нат. опозе на У8 и У4 Уран/Венера
СД Венера/слв  У4 /майка,/каре К8
дирекциите указват  загуба на родител,има  3 аспекта

Прогресии:
Слънцето е диспозитор на Луната
Прогр.Слънце У1 /Хирон опозе Уран У8,болка,свързана със внезапна загуба ,засяга те лично,дирекцията на луната върху У8 уран показва кой ще загубиш-мама
Прогр .Луна е в същия градус в тригон към уран,внезапно ще се освободи от тлеността
Сол.Асц. на К8,тр.Марс 4 тригон К8 отключва

А транзити:
Lilie цитирам:" транзит на Плутон към важна радикална точка -> транзит на Сатурн и/или Лунните възли -> аспект на прогресивната Луна (или друг по вторична прогресия) -> бърз "отключващ" транзит (на Марс и др.).

тр.Плутон /17,44 козирог/ в 6  към У8 Сатурн в 10
тр.Нодална в 18,39 Лъв-Водолей,активират тр.квадрат
тр.нодална по оста 1-7 активира нат.т-каре Светила ,с връх Марс /18,57Скорпи/У10 родителски дом
ЛЗ на 7.08.2017 съвпад Слънце,повтаря нат.Пълнолнолуние в каре Марс,той У10,5,/а 5 е 8 от 10 дом/ и там транзитира Сатурн У8
Мундо съвпада Марс-Сатурн ,нов цикъл в 10 Стрелец на Антарес също в 5 дом,активира нат.Пълнолуние,,прогр.Марс съвпад сол.МС  + прогр.Марс съвпад ,СД Сатурн опозе на градуса на мундо съвпада Марс-Сатурн
Тр.Марс в 4 дом 22,51 в опозе нат.Сатурн У8 ,активира тр каре Плутон/Сатурн

при майка ти -тр.Сатурн е бил стационарен върху У8 Юпитер, активирайки нат.т-каре с У4 Марс-Луна в 8 д.четири дни след Сл.затъмнение на 21.8.2017,а на 18.11 - Скорпи новолунието го квадратираше

« Последна редакция: Декември 03, 2017, 11:37:32 am от strelicka »

Selena

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1401 -: Декември 03, 2017, 11:40:39 am »
Цитат
Да, за мен представлява професионално интерес - събитие "смърт на родител". Ако наистина нямаш против, ще съм благодарна, ако ми дадеш данни или ми пуснеш карта на лично съобщение - с дирекции към датата на събитието.

Не исках да спамя в тази тема, така че ако ми кажете къде да преместя картата за деня на смъртта на баща ми, ще го направя...

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1402 -: Декември 03, 2017, 12:11:04 pm »
Не исках да спамя в тази тема, така че ако ми кажете къде да преместя картата за деня на смъртта на баща ми, ще го направя...
Селена,
по дирекции:
СД Сатурн опозе на У4,8 Юпитер,тригон К8 загуба,новолунието на 18.11 активира асп.,в марсов знак е,както и в каре към нат.Слънце-бащата, Сатурн е диспозитор на нат.У4,8 Юпитер
Сл.З 21.08.2017 в точен квадрат към нат.Слънце,а новолунието на 18.11 –в скорпи го квадратира
СД Юпитер У4,8 точно върху У10 Меркурий ,кой ще загубиш
СД Меркурий У10 каре У4,8 Юпитер ,двойна подчертава кой ще загубиш
СД Уран съвпад Нептун др.У8,внезапно влошено здравословно

прогресии:
Прогр.Новолуние в марсов знак в 8 дом,секстил към Сатурн в 10,активира нат.т.каре Сатурн-Нептун-Меркурий У10,влошено здрв.с-ние на бащата

Сол.Мс върху прогр.Марс,диспозитор на прогр.новолуние в 8 дом и върху пр.У4,8 Юпитер

транзити:
Тр.Плутон през СЛВ в 5/8 от 10 –бащата/
Тр.Нептун У8 съвпад У10 Меркурий и активира нат.т-каре Нептун-Сатурн с връх Меркурий У10,
тр.Марс опозе на пр.новолуние и негов диспозитор,откл. и с тригон към Сатурн в 10,нат.каре Сатурн-Меркурий У10,върху който е тр.Нептун др.У8
« Последна редакция: Декември 03, 2017, 12:23:26 pm от strelicka »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1403 -: Декември 03, 2017, 04:41:05 pm »
Не исках да спамя в тази тема, така че ако ми кажете къде да преместя картата за деня на смъртта на баща ми, ще го направя...

Новолунието на 18-ти ноември от негов 12д. квадратира Слънцето, което също олицетворява бащата, а в лунацията водеща е Луната, която управлява производен 8-ми от 4-ти дом, по който е бащата.  На фона на транзитен Уран и дирекц. Меркурий в квадрат с Юпитер У4 -бащата

Selena

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1404 -: Декември 04, 2017, 03:39:24 pm »
Благодаря за горните 2 коментара. Аз бих добавила и:
- соларен АС в съвпад МС и квадрат слънце
- прогресивно слънце в съвпад с Хирон в 8ми дом

Сигурно има и още. Този родител до последния си дъх за мен е бил и майка, тъй като майка ми почина когато бях на 11 години

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1405 -: Декември 04, 2017, 05:00:07 pm »
Благодаря за горните 2 коментара. Аз бих добавила и:
- соларен АС в съвпад МС и квадрат слънце
- прогресивно слънце в съвпад с Хирон в 8ми дом

Сигурно има и още. Този родител до последния си дъх за мен е бил и майка, тъй като майка ми почина когато бях на 11 години

Към изброените по-горе аспекти бих добавила следното:
От 02.11.17г. е започнал Фирдар Слънце подфирдар Сатурн, това е фон за периода.
Имаме двойно подчертаване в дирекции връзка Сатурн- Юпитер.
Дир.Сатурн опозиция нат. Юпитер-упр. на 4д. и 8д. и освен тава дир. Юпитер квадрат нат. Сатурн.
Това е достатъчно ако разгл. картата предварително да ни изостри вниманието....

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1406 -: Декември 05, 2017, 02:32:21 pm »
Забелязах интересна повторяемост. Когато през 2006 година Юпитер ми транзитираше през Асцендента, ми беше прехвърлен имотът, в който живея в момента. И сега, с Юпитер в изгряващия знак, пак съм се ангажирала с домашни дела, благоустроявам същото жилище. Тук никога не съм се чувствала добре, но покрай ремонтните дейности сякаш са се задвижили някакви енергии, усещам свеж полъх. Енергия на обновлението, желание нещо да променя в живота си и да живея по свои правила, включително и за това какво да бъде обзавеждането вкъщи. А не в условия и бит, натрапени от други хора. С широк замах разглобих и постепенно изхвърлям всичко старо, което ми напомня за неприятното минало.

Та поне като не мога да се махна от място, което не харесвам, правя опити да създам по-уютно вътрешно пространство. Ако не можеш да си позволиш ново жилище, опитай се поне да промениш старото, което не харесваш.
« Последна редакция: Декември 05, 2017, 02:37:34 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1407 -: Декември 05, 2017, 02:41:06 pm »
Е, нали Юпитер ти управлява 4-ти дом, нормално част от стремежите ентусиазирано да са насочени в тази посока. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1408 -: Декември 05, 2017, 02:54:21 pm »
Но и като финансова планета при мен работи много силно. И по двете системи има обяснение. По модерната - У2, по античната - в Телец, 8 дом /аспектира втори/, в терма на Венера. Сега е активен по дирекции, работи в тази насока. Но и по естествените си сигнификации също – работа с издателство и по малко пари в резултат на това сътрудничество.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1409 -: Декември 05, 2017, 03:06:27 pm »
Това е хубаво и полезно, да си разбра как да я ползваш и къде, иначе следват разочарованията. При мен Юпитер работи безотказно в обществено-социалния сектор и в сфера родители, но най-вече като визия, нямам предвид просто физически, а като излъчване. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“