Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 304428 пъти)

AMONRA

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1425 -: Декември 11, 2017, 03:30:36 pm »
Юпитер ти е в тригон с меркурий, ако това е вярно, то към тях трябва да има много сериозна квадратура. :-\
« Последна редакция: Декември 11, 2017, 03:32:08 pm от AMONRA »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1426 -: Декември 11, 2017, 05:50:57 pm »
Възможности има, само че не винаги са личния шанс. Подобни възможности могат да се нарекат шанс само в случаите, ако малшансът е част от път и те доведе до твоя личен шанс.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1427 -: Декември 11, 2017, 06:48:38 pm »
Вярно е имам присантиман към неговата природата, защото най-силно ми импонира на мен самата, но погледни от по-широк ъгъл, споделеното от Грег и ти самата ще видиш къде е Юпитер в изказаното. Разбира се, гледа се натално как е поставен, доколко натива е Юпитерианец и знакът, през който транзитира. Сега Юпитер е в Скорпион, в собствен труплицет и при натален синхрон със същия нещата ще са едни при някои, други при другите, нали ? И все пак с него е леко  ;)
В момента последната квадратура на Сатурн с всички Слънца в 28-29 * от Подвижния кръст  ме прати в леглото( и хем го сънувах това), но понеже съм корава глава, ходих на веселба в събота вечер- значи, в кой е кривия тук- аз или Сатурн ? Обаче , 2 дни като съм в леглото свърших доста полезна работа и то в "рамка/таблица" или всяко зло за добро- Юпитер ми е тригон с Меркурий, приех 2 консултации  извън заплануваното-ха, ха, ето го работят заедно Сатурн и Юпитер. :)
Рени,защо Сатурн да те е пратил в леглото?Юпитер е на к12,Венера у6 съвпад с марса ти в първи дом?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1428 -: Декември 11, 2017, 06:51:32 pm »
Аз не се ограничавам до ниво астрология и рождена карта, знам че мога в еди -какво си и никакви Сатурн, Юпитер, квадрат, Вода и външни обстоятелства не могат да пречат на моята увереност. Сега е декември и температурата на въздуха по нашите ширини е 10 * , защо не го ползват е този шанс за каквото може всеки един от вас- в това е смисъла, а не във вечното търсене на причини, че : " нищо хубаво не ми се случи при тр. Юпитер върху Венера", "все изпускам шанса", " все мен не ме забелязват" ? Юпитер обяснява добрия късмет, шанс, благоденствие, лекота, не ги създава, какво очаквате от нещо, което си няма хал хабер за вас ?????? Ама, поне в тази тема винаги е забавно и аз затова тук съм най-активна.  :72:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1429 -: Декември 11, 2017, 06:57:34 pm »
Рени,защо Сатурн да те е пратил в леглото?Юпитер е на к12,Венера у6 съвпад с марса ти в първи дом?

Сафо, защото в астрологията и в живота има процеси, нещата не стават от вчера за днес.  От месец е в действие квадрата Сатурн - Слънце. Всяка година Венера горе -долу по това време  е съвпад с Марс на АСЦ, а Юпитер е на к12 на всеки 12 г, но Уран в близките 84 г няма да е върху Венера/ САтурн, нито САтурн в близките 7 г ще активира Слънце, нито у АСЦ. Аз реагирам на всеки ингрес, а сега Марс влезе в Скорпион, който е у на  сттелиума ми и на к12.  Аз съм податлива на вируси. Венера и Юпитер не могат да влошават състоянието ти, освен ако не си прекалил, и аз казах, че съм. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1430 -: Декември 11, 2017, 08:09:49 pm »
Сафо, защото в астрологията и в живота има процеси, нещата не стават от вчера за днес.  От месец е в действие квадрата Сатурн - Слънце. Всяка година Венера горе -долу по това време  е съвпад с Марс на АСЦ, а Юпитер е на к12 на всеки 12 г, но Уран в близките 84 г няма да е върху Венера/ САтурн, нито САтурн в близките 7 г ще активира Слънце, нито у АСЦ. Аз реагирам на всеки ингрес, а сега Марс влезе в Скорпион, който е у на  сттелиума ми и на к12.  Аз съм податлива на вируси. Венера и Юпитер не могат да влошават състоянието ти, освен ако не си прекалил, и аз казах, че съм. :)
Благодаря Рени.НО можеше ли да се избегне това,че има съмнения в мен.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1431 -: Декември 11, 2017, 08:14:56 pm »
Благодаря Рени.НО можеше ли да се избегне това,че има съмнения в мен.

Извинявай, не разбрах посоката на коментара ти, би ли пояснила ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1432 -: Декември 11, 2017, 08:47:56 pm »
Извинявай, не разбрах посоката на коментара ти, би ли пояснила ? :)
Ако в натала имам предпоставки за алкохолизъм и аз зная това и спра алкохола напълно,като божествена любов ли ще се прояви аспекта,примерно?Мислиш ли,че можем да управляваме съдбата си,това ми е любопитно?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1433 -: Декември 11, 2017, 09:00:29 pm »
Сафо, звуча (ти) като  анатема и какво от това, пробвай и виж какво можеш или не можеш да управляваш. Това е моя ритъм, който може ...продължението е отдолу в подписа ми. Няма свръхчовек, просто има нужда да бъдеш това, което можеш-толкова ли е трудно за схващане и астрологията, и физиката, и математиката, и изкуството помагат да случим това.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1434 -: Декември 11, 2017, 10:41:14 pm »
Ти имаш съвпад на Венера и Юпитер?

Натално, да. Макар и по-широк, но съвпад.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1435 -: Декември 12, 2017, 07:04:51 am »
2 дни като съм в леглото свърших доста полезна работа и то в "рамка/таблица" или всяко зло за добро- Юпитер ми е тригон с Меркурий, приех 2 консултации  извън заплануваното-ха, ха, ето го работят заедно Сатурн и Юпитер. :)

Юпитер е социален принцип. Периодът на активен негов транзит предполага по-благоприятно стечение на обстоятелствата. Разширяване на перспективата, хоризонта, мащабност, добри възможности, зелен светофар. Не гарантира предпоставки за тяхната реализация, покритие.
Ако Юпитер за периода ти е с по-слабо раздадени карти от Сатурн, можеше само да си стоиш в леглото. Да не те потърсят за повече консултации или изобщо да не те потърсят, точно в този период. Тогава в какво в случая щеше да откриеш шанса за момента ?
« Последна редакция: Декември 12, 2017, 07:18:03 am от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1436 -: Декември 12, 2017, 12:03:01 pm »
В астрологията няма "ако"( има го у нас хората), нали това се опитам да обясня преди 13.12., но явно не ми се получава, ще изчакам няколко дни.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1437 -: Декември 14, 2017, 11:19:28 am »
Юпитер е социален принцип. Периодът на активен негов транзит предполага по-благоприятно стечение на обстоятелствата. Разширяване на перспективата, хоризонта, мащабност, добри възможности, зелен светофар. Не гарантира предпоставки за тяхната реализация, покритие.
Ако Юпитер за периода ти е с по-слабо раздадени карти от Сатурн, можеше само да си стоиш в леглото. Да не те потърсят за повече консултации или изобщо да не те потърсят, точно в този период. Тогава в какво в случая щеше да откриеш шанса за момента ?

Аз съм родена с шанс да ловя възможностите Юпитер съвпад Уран , като Юпитер е видим, най- високо  в картата, ретро, във фаза, когато е най- бърз в ретро движението си, диспозитор на Слънце, Меркурий и в знак на Венера. Сега Юпитер е своя триплицитет, източен, видим, бърз, диспозитор на Меркурий/Венера/Слънце, в своята терма. Меркурий по натал е 45 * Венера у 6-ти, повтаря се мунданна с натална картина , затова съм уловила  Юпитер тригон Меркурий 12/3-ти, аз съм Подвижно/Кардинален темперамент. За мен това не е шанс, а както се изразих "всяко зло за добро". Шанс се появи точно на долен съвпад Слънце/Меркурий тригон към Луна. Ти, самата сподели за силата на тригоните като отражение на Юпитер, е , аз ги ползвам или привличам, заради специфично поставена Венера и оптимистично настроените ми АСЦ-ДСЦ без твърди аспекти. Пр. Луна вече е във Водолей с първи аспект тригон Юпитер, грехота е да лежа вкъщи и само да мачкам чаршафите, нали , при толкова многоооооо Юпитеррррр ?!? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1438 -: Декември 14, 2017, 11:10:54 pm »
Ето ситуация на тр. Юпитер (упр. 6ти, транзитира 5ти) към нат. Слънце - някакъв мобилен app съм си изтеглила за пробен период преди месец да кажем.
Без предупреждение нито в app-а, нито по мейл, днес ми взеха от картата 3-цифрена сума за годишен абонамент!!!

От 4 часа насам не мога да си оправя сърцебиенето  :o
Знам си аспектите наизуст, но можеш ли да следиш всяка джаджа, която се инсталира на устройствата ти и как да предположиш подобно криминално деяние?!?  :o

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1439 -: Декември 14, 2017, 11:50:37 pm »
Кое е тва приложение, дай да му видим общите условия, все има начин да ти върнат парите, особено ако има за какво да се хванеш да ги съдиш.
Провери дали не си се съгласила по някакъв начин след изтичане на пробния период да бъдеш автоматично таксувана, ако не си направо им звъни, ако не ти уважат желанията, им пиши, че да имаш писмено доказателство, че са те отрязали.
На мен така един сайт ми беше прибрал не помня точно колко, исках едномесечен абонамент примерно, то ме таксува за годишен /автоматично се смени/, звънях и ми върнаха парите, явно ги хвана шубе да не ги съдя