Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 304673 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1455 -: Януари 21, 2018, 01:29:56 pm »
Здравейте :) 1990 г съм родена .... не си спомням нищо преди 12 години, чак толкова важно, случило се тогава 
Голямата ми дъщеря е 90-ти набор, водолей, всичко си помни от ранно детство и по-късно, а малката- скорпион 91-ви набор, наскоро ме разпитваше за тийн годините какво е правила, че нямала спомен. С Луна в лъв е, ако и ти си с такава, при теб е съвпад с Юпитер, обичаш много повече да драматизираш.
С АСЦ близнаци ли си, Марс в кой дом е?
Освен това тр. Плутон прави съвпад с твоя Сатурн, който може да е У8 в 8-ми дом.

« Последна редакция: Януари 21, 2018, 01:31:37 pm от akruks »

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1456 -: Януари 21, 2018, 02:10:16 pm »
Имам цели периоди от по 3-4 години, които изобщо не помня, все едно съм била в мъгла. В същото време си спомням случки от 5-6 годишна възраст. Тоест, проблем с паметта нямам  ;D Не се връщам към миналото и не си припомням хора и събития. Мислите ми в 95% от времето са насочени към бъдещето, дори да не са рационални, а някакви мечти. Всичко с давност повече от 2-3 години за мен все едно не е било. Често приятели ми разказват какво съм казала или правила и аз ги слушам все едно се отнася за друг човек.
Според мен причината идва от Луната в Овен и нейните аспекти. Психиката ми работи по друг начин - огнените планети не дават носталгия.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1457 -: Януари 21, 2018, 02:21:35 pm »
Според мен причината идва от Луната в Овен и нейните аспекти. Психиката ми работи по друг начин - огнените планети не дават носталгия.
Луната ми също е в Овен, може да се каже в съвпад с Юпитер - орбис 7*
Помня като слон подробности от най-ранно детство, та до близкото минало, което много дразни близките, които се опитват да забравят минали случки или да ги изопачават в разказите  :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1458 -: Януари 21, 2018, 02:28:07 pm »
Моята Луна в Овен е съвпад със Сатурн и аз помня всичко от детството си, но също като The_One, имам и "бели петна" от младежките си години. По принцип бъдещето ми е "по -осветено " и ясно, отколкото "преди " миналото. И тук ми е лесно да прогнозирам, но аз се вълнувам от "старото", от всички, което "е било "-там, ми е трудно в причината/-ите. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1459 -: Януари 21, 2018, 02:29:15 pm »
При мен по ведическата Раху минава в един знак с Луната. Може от там да е "замъгляването".
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1460 -: Януари 21, 2018, 02:32:51 pm »
Напоследък в съзнанието ми изплуват много неща от миналото, спонтанно, без да мисля за тях. Направо цели картини, ситуации.
По принцип имам слонска памет, но за нещо, което ме е впечатлило, докоснало ме е емоционално, било е от съществено значение за мен. Случайни реплики, подхвърлени между другото, може и да не помня. А се е случвало след няколко години някой де ме пита – е, не го ли помниш, нали съм ти казвал/а? Има и неща - по конкретни теми, които помня, не са ми ги казвали, а впоследствие изтъкват, че са ми го казали и аз съм била забравила. Тогава хващам дребните лъжци. Не повеждам полемика, но си правя съответния извод за човека и неговите комуникативни навици.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1461 -: Януари 21, 2018, 02:39:27 pm »
При мен по ведическата Раху минава в един знак с Луната. Може от там да е "замъгляването".
При мен и по ведическата, и по западната Луната е в знака на Раху, но по ведическата Луната е срещу Юпитер/ Кету, там е и Слънце :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1462 -: Януари 21, 2018, 03:17:17 pm »

По принцип имам слонска памет, но за нещо, което ме е впечатлило, докоснало ме е емоционално,
Луната ти е това. :)
При всички Луната дава тази информация, нали тя е фактора памет и нейните възли в частност и когато ги пипне нещо веднага реагираме със спомени.
При мен преди, когато преди почти 3 г Уран спря върху Луната ми, всичко от детството излезе наново, жени се върнаха в живота ми и опит да се върне и любовна тръпка( съвпада с К5) , неочаквано. Реагирах със спомени във всичко, което ми се случваше. Буквално не спях нощем в продължение на месец-два.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1463 -: Януари 21, 2018, 03:32:04 pm »
Имам избирателна памет, за да мога да се съхраня. Иначе става тотално претоварване.
Например, ако съм приключила някой проект или анализ, на следващия ден вече мога да не помня какво съм писала. Защото за мен ангажиментът вече е приключен и след него вървят други, последователно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1464 -: Януари 21, 2018, 03:43:15 pm »
Огненият акцентв картата  й помага.  Сега и Юпитер, докато е в Скорпион. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1465 -: Януари 21, 2018, 05:08:09 pm »
Сега Юпитер направо ме изпълва с негодуване и гняв срещу всякакви лъжци и тарикати, едва се сдържам напоследък. И при всеки опит за тарикатлък на дребно съскам и нагрубявам.
От известно време наблюдавам една пикла в сайт за фрийлансъри – с посредствен сертификат лъже, че е специализиран и опитен преводач. И толкова е тъпа, нагла и безочлива, че под всеки публикуван проект се включва, копирайки поста на друг колега, писал преди нея. Няма акъл дори собствен текст да измисли! Тъй че има и пишман възложители, и пишман драскачи. А някои се чудим къде отиват поръчките. За по-евтинко – при такива! Полуграмотни идиотчета със сертификатчета. Ама от това, че се възмущавам, реалността няма да се промени.  :91:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1466 -: Януари 21, 2018, 07:50:39 pm »
Чудесно, нали Юпитер е по освобождаването на...-, каквото е на дневен ред, радвай се, че всичко това се случва спонтанно, импулсивно( през 1-ви с Марс, така че да заявиш твоята индивидуалност в социума и да оцелее само истинското ( в Скорпион), но все пак овладявайки се навън( Марс в Скорпион и Сатурн срещу Луна).
Лили, пр. Луна ти е в Козирог, Плутон направи ли съвпад с нея или вече Уран я квадратира ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1467 -: Януари 21, 2018, 07:58:15 pm »
Освобождаване на насъбрано негодуване  ;D

Прогр. Луна трябва да направи аспект с транз. Плутон, но още е рано. Квадратурата с наталния мина, събития нямаше. Нещо, което да касае лично мен. Научих новина за предстояща сватба, но не е нещо, което да ме огорчи, засегне или разтърси. Дори искрено се зарадвах, откога чакаме младежът да си намери майстора.   :72:

Но да си призная – има елемент на "злорадство". Една Лъвица, с Луна в Скорпион в съвпад с Плутон и Плутон в квадрат със Слънце, му е стъпила на врата. И да няма Плутон, пак си е Лъвица. Те знаят как да накарат мъжа да им ходи по свирката.  :)

Но всъщност това е една от връзките, изиграла важна роля в живота ми. И като време цялото познанство е продължило дълго, имало е цял път на трансформация – от съседско приятелство през интимни отношения, после пак кратко приятелство и накрая пълно безразличие и проглеждане за това какъв е човекът насреща, какви интереси преследва. Доста преди да се случи тази квадратура по прогресия съм разбрала, че няма връщане назад. При това напълно осъзнато, по мое желание. Рядко ми се е случвало да приключа така категорично и осъзнато с някого. Пък и човекът вече отдавна не ме вълнува, изгуби битката с друг, по-конкурентен образ.  ;)



« Последна редакция: Януари 21, 2018, 08:02:02 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1468 -: Януари 21, 2018, 08:13:53 pm »
Лили, около април ще е съвпада с тр. Плутон, когато е стационарен на 21 * Козирог-това е интересно ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Никол

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 18
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1469 -: Януари 21, 2018, 08:17:10 pm »
Голямата ми дъщеря е 90-ти набор, водолей, всичко си помни от ранно детство и по-късно, а малката- скорпион 91-ви набор, наскоро ме разпитваше за тийн годините какво е правила, че нямала спомен. С Луна в лъв е, ако и ти си с такава, при теб е съвпад с Юпитер, обичаш много повече да драматизираш.
С АСЦ близнаци ли си, Марс в кой дом е?
Освен това тр. Плутон прави съвпад с твоя Сатурн, който може да е У8 в 8-ми дом.
Даааа...... Луната и Юпитер са ми в съвпад в Лъв, 2 дом :) Определено много точно казано- много драматизирам нещата. АСЦ - Рак . Марс ми е ретро в 11 дом, Близнаци.... А транзитния Плутон  прави съвпад да със Сатурн, който ми е в 7 дом, Козирог... ;) точно на върха на 7 дом . Не знам и аз какво да очаквам.
« Последна редакция: Януари 21, 2018, 08:19:56 pm от Никол »