Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 304677 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1470 -: Януари 21, 2018, 08:27:38 pm »
А, Рени, там вече Венерка ще е в джаза.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1471 -: Януари 21, 2018, 08:30:35 pm »
Лили, няма мърдане , всички със стелиуми в кардинални ще сме под обстрел на Плутон и Сатурн в Козирог.  :)
Но твоята Луна има връзка с Плутон по натал, в 8-ми дом и в аспект с него, нали ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1472 -: Януари 21, 2018, 08:45:48 pm »
Да, но по сидерал е в 9 дом, в накшатра на Раху и аспект с Раху, който идва от изгряващия знак. В навамша пак си е в 9 дом, в съвпад с екзалтирал Марс. От Раху идва по-уранианско влияние. И наистина – може често да се връщам към някакви спомени, към миналото, но блатясали скорпионски емоции не са ми присъщи, както и техният реваншизъм.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1473 -: Януари 21, 2018, 08:49:25 pm »
При теб Марс  е в Риби, в падащ дом и с тригони, по-скоро си "жертва" на обстоятелствата или караш по инерция, отколкото да вадиш отровни гъби, но езика ти е хаплив, има го скорпионското.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1474 -: Януари 21, 2018, 09:29:52 pm »
Има го и овенското /хапливото/.
Марс си е баш в дъното, в съвпад с най-ниската точка в хороскопа.

На мен бързо ми минава, докато има такива, които ако веднъж ги настъпеш по мазола, няма да спрат да те преследват, докато ви се кръстосват пътищата. Имах такава колежка – Луна/Плутон в Скорпион в опозиция с Марс в Телец. След някоя по-остра реплика си мислиш, че отдавна ѝ е минало – говори ти с нормален тон, мазни се, усмихва се престорено, и изведнъж я виждаш как издебва някоя изгодна за нея ситуация и пак напада, а е минало доста време вече, може и месеци. За мен това е долен реваншизъм, но често го забелязвам при някои хора.

Напоследък с тоя Юпитер навсякъде формално ме одобряват и ръсят суперлативи, но накрая все печели евтиният кандидат – Меркурий, дето е готов да работи за семки и бонбонки. И за какво ти е да знаеш, че си добър в занаята си, когато реално дават проекта на не толкова добри?  :012:

« Последна редакция: Януари 21, 2018, 09:46:57 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1475 -: Януари 21, 2018, 09:51:10 pm »
На мен бързо ми минава, докато има такива, които ако веднъж ги настъпеш по мазола, няма да спрат да те преследват, докато ви се кръстосват пътищата. Имах такава колежка – Луна/Плутон в Скорпион в опозиция с Марс в Телец. След някоя по-остра реплика си мислиш, че отдавна ѝ е минало – говори ти с нормален тон, мазни се, усмихва се престорено, и изведнъж я виждаш как издебва някоя изгодна за нея ситуация и пак напада, а е минало доста време вече, може и месеци. За мен това е долен реваншизъм, но често го забелязвам при някои хора.

Има хора, които цял живот така им минава в озлобление. Най-лошото е, че страдат най-близките им, които нямат общо с тяхната "независимост".
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1476 -: Януари 21, 2018, 10:09:00 pm »
При мен транзитът е към края на 5-ти дом, не бих казала, че се спуквам от забавления.
Мина тригон с Луна, предстои квадрат със Слънцето.
Усетих ингреса му в дома- запознанство със Слънчева Риба , за която си мислех, че е мъжът на живота ми . :57: Три месеца бях сред розови облаци, но в момента, в който Юпитер се върна в 4-ти, осъзнах, че този мъж ми е прекалено инфантилен и чувствителен и тъпче на едно място от несигурност и се върнах към старата си връзка.
Факт е, че не сме спряли вече година да поддържаме връзка и по някакъв начин ми е много скъп като приятел и компания за пътувания.

От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1477 -: Януари 22, 2018, 08:48:20 am »
Напоследък се чудя - на колко си години? След като за три месеца решаваш, че някой е/не е мъжът на живота ти...
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1478 -: Януари 22, 2018, 09:00:57 am »
Тери, това не е от годините, а от "настройките", затова сме различни.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1479 -: Януари 22, 2018, 09:19:56 am »
Подозренията ми се оправдаха, както и да е.

Да, и аз за три месеца се ожених. Но обратното - да срещнеш някой, да решиш, че е мъжът на живота ти и след 3 месеца да решиш, че вече не е...аз на 14 години така се качвах и слизах от черешата.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1480 -: Януари 22, 2018, 09:51:02 am »
Венера, Марс и Меркурий могат непрекъснато да се настройват на нова, различна честота, така че, може и за ден, за миг, да разбереш кой за какво влиза или излиза от живота ти. Когато обаче са задействани Светилата, даже и АСЦ, си даваме повече време и за себе си и към другия. Без Телец, Везни ,Рак трудно ще даваш шанс на другия за по-дълго време на опознаване, но зависи и от транзитния период. При силен Ураново-Юпитеров период, който да е в синхрон с натала- кой ще чака 1 година.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1481 -: Януари 22, 2018, 12:08:06 pm »
Хората за три месеца стигат до брак. Периодът е достатъчно дълъг да опознаеш някого.

Наистина има такива случаи и относително щастливи двойки.
Но за 3 месеца опознаване не мога да се съглася. За тези 3 месеца ще излязат само най-хубавите черти на партньора на показ. Оттам нататък, вече в брака, съвместния живот започва същинското опознаване, взаимна адаптация. И някои връзки гърмят, други издържат теста на времето.

Но всичко е относително. С някого може да си имал връзка 4-5 години и накрая да стигнете под кривата круша. И си увисва във въздуха, не се стига до семейство и брак. Аз съм по дългите безперспективни отношения.

« Последна редакция: Януари 22, 2018, 12:21:02 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1482 -: Януари 22, 2018, 08:33:09 pm »
Под влиянието на Юпитер човек е склонен да оптимизира всичко и всеки до когото се докосне, защото неговата природа няма време да чака-той пожелава най-благоприятните възможности за периода, като не е задължително незабавно да ги уловим и изживеем. Има някакво усещане като на зов да напуснеш настоящето, отразено от съответната сфера, но не всички го сбъдват като бъдещ статус. Ако човек не е вдъхновен, липсва му опита по Юпитер и не вярва в нещото, което е точно пред него, не успява да грабне изпречилата му се възможност.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1483 -: Януари 22, 2018, 09:41:49 pm »
Зависи също така и какъв ти е юпитеровият шанс в натала, защото ако там е с неблагоприятен статус, транзитите му не са така обещаващи, дори могат да бъдат и опасни /ако съвпадне с кофти тайминг/. Понякога дори ни изпълва с неоправдан оптимизъм и непредвидливост там, където трябва да сме по-внимателни, да мислим в по-дългосрочна перспектива. На който пък му е заложено благоприятни шансове да му тропат пред вратата, при юпитеров транзит може и да се изпълни, без много усилия. Това също се вижда в натала – и полаганите усилия, разходът на енергия, и качеството на живота като цяло.
« Последна редакция: Януари 22, 2018, 09:43:25 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1484 -: Януари 22, 2018, 09:45:36 pm »
При мен Юпитер е поставен много благоприятно, но нещата се получават при мен не лесно, а трудно, само защото е в съвпад с Уран и с ЮЛВ ли?