Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 304471 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1545 -: Октомври 02, 2018, 11:39:32 pm »
На 06.10 . Юпитер е отново в градуса, в който спря ретро през месец март на 23 * Скорпион. Ако някоя планета или точка е била засегната чрез аспект от стационарно-ретроградния градус, сега когато Юпитер се връща през този градус сега може да създаде нова перспектива върху областите подвластни на тази планета, както и да сбъдне обещаното по делата на тази планета, което е било прекъснато. В следващите 6 месеца докато Юпитер е директен може по-леко и уверено да се  действа в съответната област, ако нещо там, е било съкратено по време на ретро фазата. Колко ярко ще има събитие по Юпитер ще се определи по силата на Юпитер и активираната планета в натала и дали периода ги е "посочил" за актуални.
И все пак всички с точки в 22*-24 * на водните знаци ще бъдат облагоденствани. :)
малката дъщеря е с Меркурий У10,8 в 12д. на 23гр Скорпион, в процес на търсене на работа е, не иска да работи повече за мъжа си, който предлага само сезонна работа, а да е нещо постоянно и независима от него, но засега няма изгледи да намери нещо, искат навсякъде поне 3г стаж по специалността, дори в магазина за спортни стоки и ски аксесоари, та дано Юпитер пораздвижи тази тема при нея

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1546 -: Октомври 02, 2018, 11:41:14 pm »
Честито, Корея! :-*

Попътен вятър за всички планове и начинания!
Кой казва, че и при комплицирани аспекти не можем да имаме позитивно развитие на нещата?!

И не само Корея да посетиш!  :13:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1547 -: Октомври 02, 2018, 11:55:47 pm »
Те обединиха ли се северна и южна  :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1548 -: Октомври 03, 2018, 07:52:03 am »
Те обединиха ли се северна и южна  :012:
само за олимпиадата

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1549 -: Октомври 03, 2018, 10:38:56 am »

Официално имам и покана да посетя държавата, на която съм се кръстила тук във форума и знам, че ще стане, но може би про Луната трябва да се намести в 9-ти и тогава.
Разгледа ли времевите управители заедно с дирекция ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1550 -: Октомври 03, 2018, 08:29:50 pm »
Тр. Юпитер започна да наближава К9 и импулсивно реших да пътувам до съседна държава.

Тр. Венера/У3,8 точен съвпад нат. Плутон/У9.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1551 -: Октомври 04, 2018, 06:32:23 am »
През ноември предстои ингрес на Юпитер в стрелец.При мен ще мине през дц,тема,която от известно време много ме вълнува.Марс ще застане върху нат.ми Слънце.Погледнах 2006г.цикъл Марс/Юпитер(13.12.2006) се случва точно на моя к7! :-\
Юпитер ми е у7,у8,у11 домове.Марс у12 и 6 дом.През този период бях много щастлива,оптимистично настроена,пътувах в чужбина с учителки(познати)няколко пъти.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1552 -: Октомври 04, 2018, 08:23:29 am »
Кой казва, че и при комплицирани аспекти не можем да имаме позитивно развитие на нещата?!

Аспектите са метафорично казано канал, по който протича енергия. Резултатът дали ще е със знак плюс или минус според човешките разбирания, е относителен. Независимо от типа на аспектите.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1553 -: Октомври 04, 2018, 12:56:52 pm »

Кой казва, че и при комплицирани аспекти не можем да имаме позитивно развитие на нещата?!



Може, но зависи кои са планетите и техният статус. Благотворна планета  с добър статус в твърд аспект с благотворна планета има добро развитие на нещата, макар и с трудности, чийто характер е посочен от планетата отправяща аспекта. Напр.: Сега тр. Юпитер е в Скорпион, благоприятна планета в знак от собствения си триплицитет прави квадратура към натална Венера в Лъв, благотворна планета, но в знак без достойнства- благоприятния ефект ще бъде краткосрочен и няма да е от голямо значение за натива. Тр. Венера в Скорпион опозиция нат. Юпитер в Телец, две благотворни планети в твърд аспект и в знаци, където нямат достойнства- създава се само впечатление за добро развитие на нещата, а в действителност може да се проявят отрицателните характеристики на Венера и Юпитер. Тр. Сатурн в Козирог квадрат нат. Венера Везни- злосторна планета в знак на достойнсто в твърд аспект с благотворна планета в знак на достойнство- дава благоприятно развитие, но с много отстъпки, жертви, спънки.
Разбира се, статуса на планетата не се определя  само по това в кой знак попада, това са общи положения.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1554 -: Октомври 04, 2018, 05:59:23 pm »
Разгледа ли времевите управители заедно с дирекция ?  :)
Дирекциите отдавна не ги следя.
Всъщност нищо не следя в последно време, ако трябва да съм честна.
Не искам да се програмирам за бъдещи случки, предпочитам пост фактум да търся причините.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1555 -: Октомври 05, 2018, 04:05:26 am »
Може, но зависи кои са планетите и техният статус. Благотворна планета  с добър статус в твърд аспект с благотворна планета има добро развитие на нещата, макар и с трудности, чийто характер е посочен от планетата отправяща аспекта. Напр.: Сега тр. Юпитер е в Скорпион, благоприятна планета в знак от собствения си триплицитет прави квадратура към натална Венера в Лъв, благотворна планета, но в знак без достойнства- благоприятния ефект ще бъде краткосрочен и няма да е от голямо значение за натива. Тр. Венера в Скорпион опозиция нат. Юпитер в Телец, две благотворни планети в твърд аспект и в знаци, където нямат достойнства- създава се само впечатление за добро развитие на нещата, а в действителност може да се проявят отрицателните характеристики на Венера и Юпитер. Тр. Сатурн в Козирог квадрат нат. Венера Везни- злосторна планета в знак на достойнсто в твърд аспект с благотворна планета в знак на достойнство- дава благоприятно развитие, но с много отстъпки, жертви, спънки.
Разбира се, статуса на планетата не се определя  само по това в кой знак попада, това са общи положения.
Рени,мама има Марс в скорпион квадрат Плутон в лъв,две злосторни планети в знаци на достойнство и в твърд аспект.Развитието винаги ли ще бъде с отрицателно развитие за натива?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1556 -: Октомври 05, 2018, 08:04:41 am »
Рени,мама има Марс в скорпион квадрат Плутон в лъв,две злосторни планети в знаци на достойнство и в твърд аспект.Развитието винаги ли ще бъде с отрицателно развитие за натива?

Напротив, тя точно за планетите с достойнства казва, че резултатът ще е положителен. Когато плутон е бил в скорпион и е активирал наталния квадрат какви събития е имало?

Дирекциите отдавна не ги следя.
Всъщност нищо не следя в последно време, ако трябва да съм честна.
Не искам да се програмирам за бъдещи случки, предпочитам пост фактум да търся причините.

И аз тъй. По прогресии виждам, че надали нещо кой знае какво ще ми се случи, независимо от транзитите.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1557 -: Октомври 05, 2018, 08:35:59 am »
Terry,благодаря!Когато Плутон е бил в скорпион,тя се разведе с баща ми,смени местоживеене,смени работа,здравословни проблеми имаше,миома.Не и беше лесно въобще.
Миналата година ,когато Марс е съвпад с нат.и Плутон в лъв ,тя направи пожар като същински Нерон,транзитна Луна е била върху Марса и. :57:Едва не изпепели няколко къщи.
« Последна редакция: Октомври 05, 2018, 08:46:27 am от Сафо »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1558 -: Октомври 05, 2018, 08:37:46 am »
При мен е точно обратното- случки и събития на килограм в последно време.
Имам много активни точни и почти точни  транзити, всяка мога да я припиша на някой от тях.

От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1559 -: Октомври 05, 2018, 08:50:09 am »
Terry,благодаря!Когато Плутон е бил в скорпион,тя се разведе с баща ми,смени местоживеене,смени работа,здравословни проблеми имаше,миома.Не и беше лесно въобще.
Миналата година ,когато Марс е съвпад с нат.и Плутон в лъв ,тя направи пожар като същински Нерон,транзитна Луна е била върху Марса и. :57:Едва не изпепели няколко къщи.

Но в крайна сметка нещата са се наредили нали?
Frankly, my dear, I don't give a damn.