Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 304466 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1665 -: Февруари 04, 2021, 08:46:59 am »
А какво ще кажете за съвпад на Юпитер с Имум цели. Чета, че се свързва с преместване, покупка на недвижим имот... Възможно ли е да се интерпретира като среща с голяма любов?

Не. Четвърти дом е лунен дом и дом на края.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1666 -: Февруари 04, 2021, 05:34:19 pm »
А какво ще кажете за съвпад на Юпитер с Имум цели. Чета, че се свързва с преместване, покупка на недвижим имот... Възможно ли е да се интерпретира като среща с голяма любов?
4 дом е на дома и семейството, може да има разширение в тази насока -нов дом, покъщина, семейство (нов член)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1667 -: Април 03, 2021, 05:29:33 pm »
Скоро транзитен Юпитер ще се съедини с наталното ми Слънце,като към момента транзитно Слънце ще прави секстил към натално,транзитен Марс -тригон.Или с други думи,заформя се един бисекстил с участието на моето Слънце.Фирдарии на Юпитер съм,а той е у7,у8,у11 домове.Слънцето ми у4 и е в 10 дом.
Върнах се 12 години назад и  :-\,върху нат.ми Слънце е започнал един троен съвпад Юпитер/Нептун/Хирон.В същата тази година пътувах много ,обиколих няколко държави,бях щастлива.Започнахме строеж на къща.На мама и поставиха грешна диагноза "рак на окото".
Много неща се случиха оттогава по всички сигнификатори и домове.
В настоящият момент съвпадът на Юпитер със Слънцето ми по никакъв начин не мога да го свържа с пътуване в чужбина,такива са обстоятелствата ,вярно,много пътуваме,но в страната.С родител,да,около тази дата, моите родители са отново на санаториум.Но при мъжа ми ,ако не купи нещо голямо за в къщи,друго не ми хрумва.По Юпитер са сделките,юристи,нотариуси,чужденци,висше образование-тук съм пас.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1668 -: Април 03, 2021, 08:21:46 pm »
При мен прави съвпад с марс в 7-ми дом, помня и аз много събития отпреди 12 години. Сега няма изгледи за нещо подобно като мащаб :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1669 -: Април 03, 2021, 09:34:12 pm »
Скоро транзитен Юпитер ще се съедини с наталното ми Слънце,като към момента транзитно Слънце ще прави секстил към натално,транзитен Марс -тригон.Или с други думи,заформя се един бисекстил с участието на моето Слънце.Фирдарии на Юпитер съм,а той е у7,у8,у11 домове.Слънцето ми у4 и е в 10 дом.
Върнах се 12 години назад и  :-\,върху нат.ми Слънце е започнал един троен съвпад Юпитер/Нептун/Хирон.В същата тази година пътувах много ,обиколих няколко държави,бях щастлива.Започнахме строеж на къща.На мама и поставиха грешна диагноза "рак на окото".
Много неща се случиха оттогава по всички сигнификатори и домове.
транзитен Меркурий е в съвпад със Слънцето 28* Овен, , когато Юпитер съвпадне с натално Слънце0 твоето и на голямата ми дъщеря
Преди 12г диспозиторът Уран е в Риби, Слънцето е в Близнаци в 12д , тогава дъщерята завърши първата година във факултета по изящни изкуства в Мадрид, с отличие, стипендия и похвала от ректора пред всички, съвпадът Юпитер/Нептун на Слънце в 10д, до МС. Дано сега да ѝ помогне да завърши докторантурата

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1670 -: Април 04, 2021, 01:45:46 pm »
Тери,Акрукс,Юпитера във вашите карти е с добър статус.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1671 -: Април 04, 2021, 10:39:34 pm »
Тери,Акрукс,Юпитера във вашите карти е с добър статус.
писах за Юпитер върху Слънцето на дъщерята, родена на твоята дата, с която имате еднакъв асц и У1 по знак и градус

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1672 -: Април 05, 2021, 06:37:26 am »
Тери,Акрукс,Юпитера във вашите карти е с добър статус.
писах за Юпитер върху Слънцето на дъщерята, родена на твоята дата, с която имате еднакъв асц и У1 по знак и градус
Да,за нейната карта казах,че Юпитер е с добър статус в натала.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1673 -: Април 05, 2021, 02:19:11 pm »
Сафо, натален Юпитер при теб има есенция по триплицитет, т.е. когато активира или е активиран напълно качествено изявява своята същност или положителните си характеристики . Източен спрямо Слънце, още една точка, макар и готов да стане ретро. Но е в дом, където не може да покаже на света колко е "добър". Не можеш да имаш от него очаквания по това, което си изброила, че управлява. Юпитер вижда дом, който управлява-11-ти, който е  2-ри от 10-ти, 3-ти от 9-ти и т.н. ти работиш с производни домове- избери си онзи, който ти хареса. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1674 -: Април 05, 2021, 08:41:08 pm »
Рени,това с производните домове,имам някакви сценарии в главата,но мислех,че е "лош",а е в паралел със Слънцето ми.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1675 -: Април 05, 2021, 09:21:54 pm »
При мен забелязвам, че Юпитер е по-скоро лош.
Обещава да дава, а взима.
Сатурн е друго нещо - ще получиш, ако работиш. Но Юпитер ми взима.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1676 -: Април 06, 2021, 12:45:40 am »
Уф, и мен ме е страх от Юпитер...

Предстои ми скоро тр. Юпитер (У10) да съвпадне с нат. Венера (У3,8) в 12 дом.
Ще се активира и квадрата Венера/Марс (У2).
След което тр. Юпитер ще съвпадне с нат. Луна (У5), ще пресече АС и ще направи съвпад с нат. Меркурий (У4,7).

Според вас какво мога да очаквам?
Мислих си, че може да се появи някой дългоочакван принц, но любовния хорар е негативен. Не обмислям да променям работата на този етап, нито имам планувано увеличение, нито пътуване в чужбина...

Преди 12 г., при съвпада - тр. Юпитер + тр. Нептун с нат. Венера загубих съвсем неочаквано баба :(

PS.
Единственото, което ми хрумва е да пробвам да си направя подарък за мен самата.
Нещо, което много искам от известно време - пръстен (четох, че е по Сатурн). Харесах си 2 пръстена - много нежна и тънка халка и още един съвсем неочаквано с 2 пеперуди (много близък до този пръстен съм сънувала преди 8 г., че мъж ми го подарява на една гара).
« Последна редакция: Април 06, 2021, 12:47:20 am от romantica »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1677 -: Април 06, 2021, 07:01:13 am »
Романтика,Юпитер е у1 дом също,диспозитор на Луна,Меркурий,Сатурн.Важен е в картата ти,освен,че държи ъгли,ъглов и съвпад Слънце.Наблюдавай.Неочакваности.Преди 12 години е бил съвпад и с Нептун около този градус.Венера/Юпитер са бенефици.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1678 -: Април 06, 2021, 12:39:39 pm »
Сафо, благодаря за коментара!

От известно време научавам почти ежедневно лоши вести, че някой познат си е заминал, предимно мъже... Първи братовчед на баща ми, негов близък приятел, негов колега от бившата работа, съседи.
Обучавам се и в един продължителен курс насочен за травмата и загубата при хората.
Минаха 9 мъчителни изпита, остават още 2. Работата ми е свързана с постоянно посещения при GP лекари, болници, хора в риск, хора, които се нуждаят от помощ/лечение и т.н.
Имам и вътрешен импулс да помагам и да участвам в различни благотворителни кампании.
Покрай много ранните ми сблъсъци със смъртта (Плутон в 8 дом, в скорпион) се отключи един защитен механизъм при мен (интелектуализация) - да уча постоянно и да лекувам, за да спася и задържа хората, които обичам най-дълго и продължително до мен, колкото и егоистично да е :)

Не очаквам голямо благо, защото на градуси от тр. Юпитер е тр. Сатурн и явно оттук има едно постоянно усещане за пренапрежение...
« Последна редакция: Април 06, 2021, 12:45:47 pm от romantica »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1679 -: Април 06, 2021, 01:35:04 pm »
При мен транзитите на Юпитер също не носят хубави събития.
Лятото беше върху натална Венера, когато се разделих с бившия. После върху Мерк нищо хубаво, наскоро и върху Слънцето- малко лек оптимизъм и това е, който сега ми излиза през носа.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...