Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 302028 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1680 -: Април 06, 2021, 01:45:45 pm »
Захарта има ли горчив вкус ?! Но ако прекалите с количеството захар, може да ви се вгорчи живота. Това е Юпитер, с добър и не добър статус. Той не е лош, зъл По-уместен беше примера с Венера/захар/, но който иска ще го разбере.  :)

Лютивата чушка има ли сладък вкус ?! Но ако не прекалявате с количеството люто, в живота ви няма да сте всеки ден или толкова раздразнителни, пиперливи. Това е Марс, с добър и не добър статус. Той не е добър, благотворен.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7339
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1681 -: Април 06, 2021, 01:47:38 pm »
Вероятно е така,защото Юпитер разширява,човек има твърде големи очаквания и когато се свърже с планета/точка ,някак усилва нещата:желания,емоции.Експанзия.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1682 -: Април 06, 2021, 02:08:08 pm »
В периода, Юпитер е източен, видим, макар и в знак, където няма достойнства, няма твърди аспекти- не може да вреди.
Каквото докосне в картата, кара натива в тази сфера да има прозрения, видения за бъдеще, перспектива; дава усещане как нещата в тази сфера могат да бъдат подобрени; къде да се търсят възможности; да има освобождаване Или с по-малко усилия, повече ефект, постижения. Юпитер е социална планета, не се вълнува от човека като единствено число, той търси разширение навън, към света, да се схване цялата, голямата картина и когато човек това не го разбира, започва повече да яде, харчи, проповядва и т.н., което рефлектира върху навици, ежедневие, поведение, оттам върху здравето и ...Юпитер през АСЦ ме направи дебела. Ако човек не разширява навън онази сфера или планетарен принцип, активирани от тр.Юпитер, се разширява тялом, а има ли проблеми с физиката се получава- бум !
Когато планета активира натален Юпитер, човек се пита : 'Какво е за мен Юпитер и колко мога да го ползвам, къде ?"
Когато Юпитер активира планета, човек се пита :" Как да направя, ангажирам тази планетаи нейните сфери с Юпитер ?"
Статус  на натален Юпитер- есенцията: имам очаквания Юпитер да се изрази своята естествена природа, акценденцията: тези очаквания ще се осъществят или не.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1683 -: Април 06, 2021, 11:02:59 pm »
През 2009, когато Юпитер е правил аспекти, които и това лято ще направи: опозиция със себе си, опозиция с Марс у7, опозиция със СЛВ, аз си взех решението за развод.
Юпитер е у3 и у5, в 10д.
Разводът беше започнат година по-рано при транзит на Юпитер в 4д.
Сега пак се разправям с роднини. Май и сега ще приключвам отношения с тях. Разбира се, и тогава, и сега има и други транзити. Но юпитеровият е един от знаковите.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1684 -: Април 07, 2021, 07:28:09 am »
Преди 12 години Бойко дойде на власт, ето един цикъл на юпитер
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1685 -: Април 07, 2021, 06:24:02 pm »
При Бойко Борисов Юпитер е неаспектиран, западен, готов да се обърне директно и го е направил в годината,  в коята  " е регистриран в оперативния отчет на Централната служба за борба с организираната престъпност (ЦСБОП), като информатор. Мотивът за вербовката е, че контактува с „оперативно интересни лица“.
1996 г Пр Юпитер става SR в 22 * Скорпион, куинконкс Слънце.
Значи 8 г или до 2004, ПР Юпитер е стационарен и активирал, и е бил активиран.
На 1.08. 2020 г по прогресия излиза от градуса, в който е бил стационарен.
Ако някоя от главните оси е под негово управление, попада в ъглови домове, или 9 или 11, в знак на АСц, Алмутен  на картата, тогава ще са важни неговите транзити и цикли. Но понеже е обществена фигура, по прогностика Юпитер се взема под внимание.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1686 -: Април 07, 2021, 06:30:42 pm »
Преди 12 години Бойко дойде на власт, ето един цикъл на юпитер

тогава и Нептун беше във Водолей, Юпитер и Нептун заформят нов цикъл на 27 май 2009г в 26°28'  Водолей
нов цикъл Юпитер с Нептун ще започнат на 12 април 2022г в 23°58' Риби

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1687 -: Май 01, 2021, 01:37:11 pm »
Юпитер на една ръка разстояние от анаретния 29 * във Водолей- край на някаква система от вярвания.; смяна на реалност; има достатъчно натрупана критична маса за издигането на "нов ум".Усвоеното, узрялото  по Водолей, следва да бъде реализирано. Да има повратен момент по домовете с Риби и Стрелец. Обикновено анаретните градуси са свързани с криза. Промяната е неизбежна, особено по отношение на социален статус, благополучие.  На ниво физиология, особено ако Юпитер има отношение към АСЦ и Слънце, да се наблюдават черен дроб, тазобедрени стави, бедра, пищялна кост; във Водолей- хормони/ жлези с вътрешна секреция, кръвообръщение, прасци, глезени.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1688 -: Май 02, 2021, 02:24:14 pm »
Юпитер във Водолей управлява сезонната ъглова Венера в екзалтация в последния градус на Риби. Темите свързани със символиката на Венера. На точката на Овена в тази карта се намира Юпитер/Уран. Освен чрез диспозиция, чрез оста на равноденствията Уран "действа" в "сътрудничество" с Юпитер и чрез способите на Уран. Предстоящото новолуние е с изгряващ Стрелец и се намира във включения Телец с Уран там. Новолунието в Телец аспектира сезонния Юпитер от 11 сезонен дом, също и Нептун в кулминация. В сезонната карта, Юпитер управлява шести и десети. И се намира в девети дом. Сферата на Телец и Уран в Телец може да изиграе ролята на идеен катализатор, който води до разместване на пластовете по някакъв начин (синодичен цикъл Слънце - Уран, управителят на новолунието и този цикъл Венера в Близнаци и Плутон в Козирог споделят градус на контраантисия). Може да предложат евентуален нишан, къде семенцето е хванало дикиш - Венера изгрява като Вечерница на 24 градус в Телец, 4 май.

В месечната карта - за Слънце в Телец, Юпитер управлява изгряващия знак - Стрелец. Юпитер във Водолей се намира в трети. Своеобразна материализация в резултат на натрупани до този момент убеждения, вярвания. Равносметка. Отзвук с реакционен характер, ретроспекция от средата. Промяна на на перспективата и гледната точка, убежденията (Водолей на К9 в картата на пролетното равноденствие и К3 на Слънцето в Телец), с по-гъвкави, компромисни, духовно ориентирани.
« Последна редакция: Май 02, 2021, 02:28:36 pm от starinthenightsky »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1689 -: Май 03, 2021, 01:54:22 pm »
тр.Юпитер върху Сатурн У5 в 6 дом  -ваканцувам цяла седмица,физическо проявление- ляво ухо запушено цяло седмица,с усещане като в аквариум,едва вчера се отпуши след масирано впръскване на ауди спрей,изподавах всичко живо на микро ниво

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1690 -: Май 03, 2021, 04:23:35 pm »
Тр. Юпитер съвпад с нат. Венера/У3,8 в 12 дом - пих студен чай и кола, и гърлото ме отряза; имах и болки в стомаха от една зелена салата; разбрах, че приятелка е родила; и един познат, че е гей.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7339
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1691 -: Май 05, 2021, 06:45:31 am »
Очаквам ингреса му в риби,имам Венера в 1ви градус,да видим с какво ще ме изненада.
Между другото,откакто транзитира през 10дом,мина през Меркурий и Слънце,Сатурн също в 10ти-при първи братовчеди има събития(по бащина линия).С отрицателен знак.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1692 -: Май 05, 2021, 08:03:17 am »
Тр. Юпитер съвпад с нат. Венера/У3,8 в 12 дом - пих студен чай и кола, и гърлото ме отряза; имах и болки в стомаха от една зелена салата; разбрах, че приятелка е родила; и един познат, че е гей.
Романтика,колко буквално при теб активиран у3+8 -приятелка родила
и 3/познат/+8/секс.ориентация/+12 тайна ,наяве
юпитер+венера не може да устои на изкушенията да си угоди :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1693 -: Май 05, 2021, 09:12:22 pm »
Очаквам ингреса му в риби,имам Венера в 1ви градус,да видим с какво ще ме изненада.
Изненади има при тр Юпитер на мп Юпитер-Уран, иначе Юпитер на Венера е хубав аспект, а и Венера е екзалтирана по знак, а Юпитер с воя знак

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1694 -: Май 06, 2021, 12:52:39 pm »
Очаквам ингреса му в риби,имам Венера в 1ви градус,да видим с какво ще ме изненада.

Венера по натал трябва да е в позиция да носи събития. При теб е западна, т.е. акцидентално силна, в ъглов или следващ дом е  и тогава Юпитер ще подсили наталното.  Освен това да е времеви управител.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“