Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 384496 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12680
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1860 -: Юни 27, 2024, 01:59:02 pm »
Сафо, успех на младежа !  ;)
Някъде назад по темите коментирахме годината му ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7508
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1861 -: Юни 27, 2024, 06:25:16 pm »
Сафо, успех на младежа !  ;)
Някъде назад по темите коментирахме годината му ?
Рени, благодаря!
Коментирахме да,освен това Лунното затъмнение беше в негов 10дом съвпад Меркурий,опозиция Сатурн .Пусках хорар миналата година,защото бях притеснена за здравословното му състояние.

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 403
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1862 -: Юли 11, 2024, 03:32:29 pm »
От транзитен Юпитер над Слънчо в 11ти нищо осезаемо не набрах, мина и замина като бързия влак. Единствено ако разгледам слънцето като сигнификатор на мъжа ми, мога да кажа че при него е имало Юпитерови дарове.
Чакам сега да видя с Венера и нат. Юпитер какво ще бъде.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12680
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1863 -: Юли 14, 2024, 09:47:59 am »
Лисана, Юпитер трябва да е годишен управител и според това какъв му е статусът по натал да са и очакванията ти.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Jupiter

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1864 -: Септември 10, 2024, 10:18:31 am »
Възможно ли е конфигурацията Голям тригон от транзит на Юпитер да даде късмет ? Тр. Юпитер в Рак тригон към нат. Юпитер Скорпион, тригон нат. Сатурн в Риби и малко след това тр. Юпитер в Рак тригон нат. Плутон в Скорпион тригон нат. Марс в Овен. Юпитер ми е У2Н. 

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13696
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1865 -: Септември 10, 2024, 01:27:01 pm »
Възможно ли е конфигурацията Голям тригон от транзит на Юпитер да даде късмет ? Тр. Юпитер в Рак тригон към нат. Юпитер Скорпион, тригон нат. Сатурн в Риби и малко след това тр. Юпитер в Рак тригон нат. Плутон в Скорпион тригон нат. Марс в Овен. Юпитер ми е У2Н.
Юпитер ти е преди всичко У-л на 12-ти дом, който е в Стрелец, а на 2-ри дом е съуправител. Юпитер в Рак е в екзалтация, от значение е през кой натален дом ще е транзита, в 7-ми дом ще повлияе добре на партньорства, на клиенти, ако работата е свързана с тях, а за късмета провери мийдпойнт Юпитер-Уран, когато транзитен Юпитер минава над тази точка може неочаквано да бъде щедър. Юпитер е естествен у-л на 9-ти дом, а по този дом освен чужбина, пътешествия и висше образование, са юридическите инстанции, така че може да окаже благотворно влияние и в тази насока, да узакони връзка (брак) или да спечели съдебно дело, да получиш неочаквани пари когато активира тази точка.  А транзита му в Рак ще е добър за тебе от гледна точка на това, че ще извърши хармонични аспекти с наталната опозиция Венера–Юпитер.  Но пък ще е в опозиция на Уран и Нептун, които са ти в Козирог.

Jupiter

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1866 -: Септември 11, 2024, 08:03:47 am »
Да, akruks, но това е по натална карта, а аз сега имам релокационна такава, тъй като живея навън. Транзита няма ли да действа при релокацията повече ?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12680
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1867 -: Септември 11, 2024, 09:41:51 am »
Jupiter, Юпитер е дневна планета и неговите тригони работят при дневни карти. Късмет= лекота или ако в наталната карта има индикации Юпитер да подкрепя с пълна сила, в периода да е хронократор, тогава Юпитер в Рак ще донесе късмет/ лекота в активираните сфери като се предвиди и действаща квадратура със Сатурн. Релокативната карта е като допълнение към наталната в посока къде се променя акцента и как. Може да се прогресира, директира и други прогностични техники, но паралелно с наталната карта- всеки човек носи себе си, където и да отиде, той не става друг, но друго може да започне да го вълнува или по друг начин да вълнува света.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13696
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1868 -: Септември 11, 2024, 04:41:51 pm »
Да, akruks, но това е по натална карта, а аз сега имам релокационна такава, тъй като живея навън. Транзита няма ли да действа при релокацията повече ?
Рени ти е отговорила, че където и да отиде човек носи себе си и е така – натал/радикс/рождената карта на човек си е част от него както и неговото ДНК, и душата му, това си е строго индивидуално и не подлежи на промяна. Ако бях родена в Мадрид на същата дата и същия час, отчитано по  GMT, щеше да съм с АС в Лъв и с Плутон на К2, вместо на АС, обаче МП Юпитер/Уран си остава на 26° 27' Близнаци, само че в 11д., а натално е в 10д. Понеже питаше за късмет при транзита на Юпитер, провери този мийдпойнт, който не се променя при релокация;

Allie

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 21
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1869 -: Днес в 07:45:39 pm »
Ако не се лъжа, май за Опра бях чела, че при транзитен голям тригон "я забелязват" и й дават големия шанс, който й променя живота. Не помня дали Юпитер участва, но пък тя има и силна карта.