Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 304583 пъти)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #75 -: Май 30, 2014, 02:20:09 pm »
Оооо, в сила е и отляво и отдясно.  :57:

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #76 -: Май 30, 2014, 04:27:05 pm »
А как се тълкува опозиция на Юпитер в 12 д към Слънце,Венера и Меркурий в 6 д.?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #77 -: Май 30, 2014, 04:52:43 pm »
А как се тълкува опозиция на Юпитер в 12 д към Слънце,Венера и Меркурий в 6 д.?

Rozza,
Ти какво разбираш под "опозиция" ?
Какво знаеш за Юпитер,Слънце,Меркурий ,Венера,6/12 -ти домове?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #78 -: Май 30, 2014, 05:05:09 pm »
Опозиция на транзитен Юпитер през 12 дом към споменатите ,намиращи се в 6.
Не се изразявам правилно,разбирам.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #79 -: Май 30, 2014, 10:17:31 pm »
Опозиция на транзитен Юпитер през 12 дом към споменатите ,намиращи се в 6.
Не се изразявам правилно,разбирам.

Попитах какво ти знаеш по казуса ,какъв е твоя коментар ,а не дали правилно се изразяваш. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #80 -: Юни 11, 2014, 08:07:59 am »
Имате ли наблюдения върху съвпада на тр юпитер с южен възел?
Предстои ми края на юли.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #81 -: Юни 11, 2014, 09:11:31 am »
Babyblue,

Тъй като ЮЛВ в Лъв е прекалено драматичен и емоционален ,Юпитер може да изведе на преден план,различен мироглед на същия и дома ,в който е поставен,в посока да развиеш повече обективност,да виждаш цялата картина  и да вникваш в нещата от гледна точка на другият човек,вместо да продължаваш да приемаш нещата така лично,така израстваш.За да провериш дали това наистина се случва при теб ,се връщаш 11-12 г. назад,когато Юпитер пак е бил върху твоя ЮЛВ и дистанцирайки се емоционално от ситуация,случка тогава проверяваш дали ,все още ,ако някой те отблъсква,можеш да го приемеш лично ,или да видиш защо трябва да е така ,гледайки в перспектива цялостната картина ,така по-лесно ще стигнеш до СЛВ във Водолей ,научавайки се да бъдеш част от група,организация,от някакво общество,вместо просто да популязираш себе си под различна форма или да бъдеш звезда,а да използваш творческите си способности в помощ на другите.Може да се насладиш в периода на изживяване с минал характер по Юпитер/Стрелец,домът ,в който е възела,трябва да се разгледа цялата карта за специфика. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #82 -: Юни 11, 2014, 09:17:20 am »
Имате ли наблюдения върху съвпада на тр юпитер с южен възел?
Предстои ми края на юли.

Това е станало точно рожденния ми ден някога си :) - при мен Юпитер е У6 - по това време вече обмислях напускане на работа, защото не ме удовлетворяваше отношението към мен - беше голяма дилема, защото за пореден път бяха противопоставени добрата заплата към неудовлетворението от работата. И това става в 5 дом. Но в добавка има и други съпътстващи транзити по темата за работата.

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #83 -: Юни 11, 2014, 10:49:42 am »
И на мен ми предстои съвпад на транзитен Юпитер с Южен възел.Това ще се случи в края на този месец ,а по същото време новолунието ще съвпадне с наталната ми Венера,която от своя страна е на 2 градуса от куспидата на 5 дом .Надявам се този път да е някакво положително събитие,тъй като спомените ми от преди 12 год не са много приятни,но тогава съм имала и други тежки транзити

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #84 -: Юни 11, 2014, 10:57:14 am »
Юпито при мен ще прави съвпад с нат. Хирон и прогресивно Слънце - които са си в съвпад в момента. Чакам с нетърпение да видя какво ще стане.  ;) Юпитер при мен мина през ЮЛВ вече, не ми е донесъл нищо ново - стари рани зарастнаха просто, разправих се с хора от миналото.  :29:

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #85 -: Юни 11, 2014, 12:44:10 pm »
Много ви благодаря момичета.
Да, върнах се назад при предния съвпад на тр юпитер с южен възел и 2 градуса по-късно с АС.
Не мога да кажа,че спомените са ми добри.Имаше много събития,и лоши и добри,но като че ли преобладаваха лошите емоционални състояния, заради породилите се обстоятелства.
Месеци преди съвпада започнах любовна връзка с художник.
На точния съвпад с южен възел и послес АС,бях забременяла от него,но взех решение да направя аборт.И така се случи.Месец след това пътувах в скандинавските държави по работа.Беше изключително хубаво преживяване. Като се върнах с художника заминахме за Париж 2 месеца престой.Там посрещнахме 2002 срущу 2003та година.Там нарисувах най-хубавите си картини,той прави изложба и т.н.видях много легендарни точки от този град.Но не беше и лесно,карахме се,ревност от моя страна/той скорпион/,болка,мъка ,но и любов.
Когато се върнахме,той реши да се разделим,аз много страдах,както и той.По време на мъчителната раздяла,баба ми получи инсулт/вече покойница/.Тогава започнаха грижите по нея,болници,обгрижване,рехабилитация.
Не мога да кажа,че това е бил страхотно щастлив период.

Надявам се сега,12 години по-късно да имам щастливи моменти от престоя на тр юпитер на АС и първи дом.
Сега вече съм с друг семеен статус.Имам дете,грижите по него.За чужбина нямам постъпления и оферти.
При мен юпитер натално е в козирог в 6ти дом,но съуправлява пети-защото стрелец е интерсептиран в 5ти дом.
Рибите ми управляват 9ти дом.
От друга страна тр юпитер когато съвпадне с АС ще направи тригон с нептун в стрелец-отново в 5ти дом.
« Последна редакция: Юни 11, 2014, 12:46:07 pm от Babyblue »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #86 -: Юни 11, 2014, 01:16:47 pm »
Babyblue,преди 12 г. какви транзити/прогресия са активирали Слънце/Сатурн/Уран към тях и от тях ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #87 -: Юни 11, 2014, 11:10:41 pm »
По това време - и в деня на аборта-тр.сатурн квадрат слънце,тр марс квадрат сатурн, тр уран квадрат луна и марс, тр юпитер точен съвпад АС.

Прогресивно слънце на 29 гр в овен,прогр луна в рак през 12ти дом.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #88 -: Юни 15, 2014, 12:11:52 am »
По това време - и в деня на аборта-тр.сатурн квадрат слънце,тр марс квадрат сатурн, тр уран квадрат луна и марс, тр юпитер точен съвпад АС.

Прогресивно слънце на 29 гр в овен,прогр луна в рак през 12ти дом.

Благодаря. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #89 -: Юни 15, 2014, 03:58:03 pm »
Тр.Юпитер квадратура Венера...уикенда планираме първото официално поливане на жилището и съответно доста разходи ще направя за целта. ;D
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."