Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 304427 пъти)

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #105 -: Юни 18, 2014, 09:39:14 am »
Съвпад на Юпитер с натален Марс означава силна сексуална енергия. Предвид факта, че Плутон опозе слънце му е отнел енергията, би трябвало сега Юпитер да го зареди :)
Дано, макар че аз на Юпитер много не му вярвам  :57: Той работи, ако е подкрепен от друг, по-значим транзит. Преди време беше стационарен в градуса на наталната Венера, след това направи и съвпад със Слънцето и нищо не се случи  ::)
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #106 -: Юни 18, 2014, 09:41:03 am »
транзит на юпитер в/у слв давал ли е събития? или на вътрешно ниво да очаквам промени? тр слънце също ще е в съвпад със слв . това е в 10ти дом. транзитен слв съвпад с плутон и меркурий. обаче транзитите му ги усещам след време като че ли. по-скоро почва да узрява ан вътрешно ниво нещо, което след време се проявява
При мен имаше буквална изява - в живота ми се появи един Стрелец, но за кратко  :012:
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #107 -: Юни 19, 2014, 10:36:47 am »
транзит на юпитер в/у слв давал ли е събития? или на вътрешно ниво да очаквам промени? тр слънце също ще е в съвпад със слв . това е в 10ти дом. транзитен слв съвпад с плутон и меркурий. обаче транзитите му ги усещам след време като че ли. по-скоро почва да узрява ан вътрешно ниво нещо, което след време се проявява
При мен мина наскоро над възела, имам СЛВ в рак на 15гр 30' 11д и нищо!
Е, станах член на едно сравнително ново сформирано дружество за литература и изкуства, имам няколко нови фейсбук приятелства и за друго се не сещам, но при мен нодалната ос квадратира опозицията Венера-Юпитер в натала, 2-8д, така че когато тр Юпитер е бил на СЛВ е квадратирал в същото време натални Юпитер и Венера

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #108 -: Юни 30, 2014, 10:36:36 pm »
Тр юпитер е на 9 градуса от съвпад с асцендента и вече ям като разпрана :'( Защо така......отчаяна съм.
Чудя се дали не е така,защото пия витамин Б комплекс от 2 седмици.... ???


akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #109 -: Юни 30, 2014, 10:56:57 pm »
Тр юпитер е на 9 градуса от съвпад с асцендента и вече ям като разпрана Защо така......отчаяна съм.
Чудя се дали не е така,защото пия витамин Б комплекс от 2 седмици....
  и от двете като се качат кила после трудно се свалят, така че намери си нещо, с което да гориш калориите, че устата няма как да зашиеш, за да спреш да похапвах, пък и като ти е сладко що да не си хапваш, един път се живее  :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #110 -: Юни 30, 2014, 11:00:32 pm »
Тр юпитер е на 9 градуса от съвпад с асцендента и вече ям като разпрана :'( Защо така......отчаяна съм.
Чудя се дали не е така,защото пия витамин Б комплекс от 2 седмици.... ???

Сатурн какво активира при теб в момента по транзит -Луна,Венера (брой и прогресивни) ,АСЦ ,домовете им ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #111 -: Юли 01, 2014, 08:22:28 am »
Благодаря ви за подкрепата :)
Тр сатурн е в 4ти дом в опозиция с нат венера У4 и 11дом.Но скоро ще се обърне в директно движение и няма да стигне точната опозиция на 13 градус.Почти не усетих тази опозиция.Сега е втория път на аспекта.

С луната ще направи също опозиция за втори път,но чак декември някъде.

Сатурн нали дава отслабване по принцип?

Дано като свърша витамините след 3 дни,да спре да ми се яде,но това е от психиката.Явно наваксвам някакви липси с храната и най-вече със сладките неща ???

Когато марс стана ретрограден март месец,силно ограничих храната и за месец свалих 3 кг. Но като мина ретроградието,нещата се промениха и стимула ми изчезна.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #112 -: Юли 01, 2014, 08:38:54 am »
Тр юпитер е на 9 градуса от съвпад с асцендента и вече ям като разпрана :'( Защо така......отчаяна съм.
Чудя се дали не е така,защото пия витамин Б комплекс от 2 седмици.... ???

а Юпитер какво ти управлява и къде се намира? Аз токущо го минах съвпада - миналия месец, и нямаше такива проявления. Но Рени е права за Венера - в книжката за аспектите пишеше, че при опозиция на Венера със Сатурн, човек компенсира "липсата на любов" с ядене :) - аз си я имам по рождение тази опозиция и наистина се проявява това.

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #113 -: Юли 01, 2014, 08:40:44 am »
Юпитер в натала ми е в 6ти дом в козирог.

Но съуправлява 5ти/интерсептиран стрелец в 5ти дом/.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #114 -: Юли 01, 2014, 08:53:16 am »
Юпитер в натала ми е в 6ти дом в козирог.

Но съуправлява 5ти/интерсептиран стрелец в 5ти дом/.

хм, интересно .... добре де, той все още е в 12 дом, там ти влияе на психиката, това е ясно - ти даваш на организма витамин В, който е пак същото - значи двете се комбинират и ти в момента може би освобождаваш и затова ти се яде сладко ... а и този интерсептиран стрелец - да не би сега да го освобождаваш? - нещо в тази насока ще е, комбинирано с аспекта венера/сатурн. Виж и прогресивната Луна къде ти е - и някаква комбинация явно ще стане. Не мисля, че е от асцендента - далече е оттам.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #115 -: Юли 01, 2014, 09:14:19 am »
Благодаря ви за подкрепата :)
Тр сатурн е в 4ти дом в опозиция с нат венера У4 и 11дом.Но скоро ще се обърне в директно движение и няма да стигне точната опозиция на 13 градус.Почти не усетих тази опозиция.Сега е втория път на аспекта.

С луната ще направи също опозиция за втори път,но чак декември някъде.

Сатурн нали дава отслабване по принцип?

Дано като свърша витамините след 3 дни,да спре да ми се яде,но това е от психиката.Явно наваксвам някакви липси с храната и най-вече със сладките неща ???

Когато марс стана ретрограден март месец,силно ограничих храната и за месец свалих 3 кг. Но като мина ретроградието,нещата се промениха и стимула ми изчезна.

Цитат
Явно наваксвам някакви липси с храната и най-вече със сладките неща ???

Ето,ти сама си отговори ,къде може да е причината . :)

Сатурн не дава отслабване ,а ограничение,задържане,забавяне ,което   може да се отрази във физиологичен план като намаляне на теглото ,според спецификата на натала и в периода какво/кой активира по транзит ,както и естеството на транзитният Сатурн.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #116 -: Юли 01, 2014, 09:52:17 am »
хм, интересно .... добре де, той все още е в 12 дом, там ти влияе на психиката, това е ясно - ти даваш на организма витамин В, който е пак същото - значи двете се комбинират и ти в момента може би освобождаваш и затова ти се яде сладко ... а и този интерсептиран стрелец - да не би сега да го освобождаваш? - нещо в тази насока ще е, комбинирано с аспекта венера/сатурн. Виж и прогресивната Луна къде ти е - и някаква комбинация явно ще стане. Не мисля, че е от асцендента - далече е оттам.

Мерси Хепи.
Уж да,нали тр юпитер през 12ти давал защита.Аз някаква нечувана защита не видях 1 година....но дано да бъркам.
Просто преди 2 седмици  реших да си купя витамин Б комплекс,защото нещо ми се "накъдриха" ноктите на палците на ръката и четох,че е липса на витамин Б.И почнах да го пия,пък и от гледна точка на нервата....да се успокоя по някакъв начин.Но явно от всеки вид витамин,на човек почва да му се яде много.
Иначе прогресивната ми луна сега е в 5ти дом в съвпад с нептун У9.
Какво имаш предвид,че ще се получи някаква комбинация? :) Че не те разбрах...

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #117 -: Юли 01, 2014, 10:15:21 am »
Мерси Хепи.
Уж да,нали тр юпитер през 12ти давал защита.Аз някаква нечувана защита не видях 1 година....но дано да бъркам.
Просто преди 2 седмици  реших да си купя витамин Б комплекс,защото нещо ми се "накъдриха" ноктите на палците на ръката и четох,че е липса на витамин Б.И почнах да го пия,пък и от гледна точка на нервата....да се успокоя по някакъв начин.Но явно от всеки вид витамин,на човек почва да му се яде много.
Иначе прогресивната ми луна сега е в 5ти дом в съвпад с нептун У9.
Какво имаш предвид,че ще се получи някаква комбинация? :) Че не те разбрах...

защита? от какво? - аз такова нещо не съм разбрала ... освен може би това, че докато пътуваше там, аз получавах обезщетение от борсата, в смисъл, не останах без пари. При мен е У6 и се намира в 1 дом, комбинирано с прогр Луна в 4 дом - можеш да си представиш за какво става дума - седях само в къщи и разсъждавах върху "дълбоките корени на моята психо-ситуация" :) :) :) - сега ми е смешно, но накрая направо си бях изтощена.

При теб - прогр Луна ти е в 5 дом - иска си купон :), а Юпитер се занимава с изследване на дълбините в теб (12+9) :), освен това и Нептун У9 е в добавка (пак 12+9) - и може би от това се получава някакво напрежение, което те кара да компенсираш с храна и сладко .... нещо в тази насока - знам ли - ти сама трябва да откриеш отговора. Поне аз така правя (или поне се опитвам). Огледай си и Венерката, както казва Рени - определено има някакъв дефицит и организма компенсира с храна+сладко. Аз лично бих пила сокове, прясно изстискани, + пресни плодове и зеленчуци, вместо хапчетата, ама ти си знаеш ....

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #118 -: Юли 02, 2014, 12:39:33 pm »
Тр. Юпитер съвпад със Сатурн в 4д...и нищо :014: Ако е за някаква гадория, картата ми по часовник работи :012: ...като стигнем до наградите и часовника спира :lol_hitting:

Нещото при теб е в сферата на 9-ти дом ,домът където е поставен натален Юпитер и ако имаш няколко планети в Риби и то след известно време ,като резултат на свършена работа в личен план. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #119 -: Юли 02, 2014, 01:12:13 pm »
Мерси Хепи.
Уж да,нали тр юпитер през 12ти давал защита.Аз някаква нечувана защита не видях 1 година....но дано да бъркам.
Просто преди 2 седмици  реших да си купя витамин Б комплекс,защото нещо ми се "накъдриха" ноктите на палците на ръката и четох,че е липса на витамин Б.И почнах да го пия,пък и от гледна точка на нервата....да се успокоя по някакъв начин.Но явно от всеки вид витамин,на човек почва да му се яде много.
Иначе прогресивната ми луна сега е в 5ти дом в съвпад с нептун У9.
Какво имаш предвид,че ще се получи някаква комбинация? :) Че не те разбрах...
Така тълкуват навсякъде транзит на Юпитер през 12-ти дом, буквално го описват като "ангел-пазител". Свързват го по-скоро със спиритуална защита-ако има натоварвания на психика, натива изпитва страхове, вина, през този период е по-лесно отърсването от тях. По-облагородени, съпричастни, с по-силна вяра, това би трябвало да е Юпи през 12-ти.

Въпреки това, може и на чисто-физическо ниво да се изяви, например, ако натива претърпи сериозен инцидент докато Юпитер минава през 12-ти дом, няма да има сериозни последствия. Даже четох, че е възможно и започване на таен и много красив романс при такъв транзит, но вероятно в натала Юпитер би трябвало да има отношение към съответните домове.