Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 304626 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #120 -: Юли 02, 2014, 01:21:17 pm »
Witch, натала гледай-как е поставен при теб Юпитер,знак,аспекти ,дом ,за да прецениш какво да очакваш при неговите транзити.При теб Стрелец е на върха на К9 ,нали и затова винаги без оглед на това ,какво и къде транзитира  ,ще бъдат намесени делата по дома ,заедно с дома ,в който е поставен.След това гледаш знака ,в който е транзитен Юпитер ,коя планета,дом активира ,същите какво носят като потенциал в натала ти и доколко ти си настроена към енергията и на транзитния Юпитер в случая и на активираната/и от него планети /домове,за да разбереш до колко силна ще е проявата му и в каква посока,кога .Годините когато се случва този транзит,къде се случва под или над хоризонта и дали този период импонира на нагласата ти в момента ,какви други транзити се включват .както и прогресивна карта .

Просто тр.Юпитер съвпад Сатурн ,може така да звучи-Да добиеш увереност в амбициите си ,например,в Рак/4-ти дом. -използвайки или същите да бъдат използвани семейни протекции/финанси,за да откриване ,започване на малък семеен бизнес,магазинче за антики,заведение за вкусна храна и т.н. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #121 -: Юли 02, 2014, 01:40:34 pm »
Мерси, Рени :-*
Юпитер в 12. Само да отбележа, че да Юпи в 12 наистина като че ли дава протекция, или приемаш по-леко нещата, които ти се стоварват на главата  :012:
Стрелец на К9, да...Ще го видим Юпи какви ще ги сътвори  :017: Засега няма индикации за някакви кой знае какви събития...

В Риби или в Овен е Юпитер при теб и какви аспекти прави ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #122 -: Юли 02, 2014, 01:48:44 pm »
В Овен...тригон с Луна, секстил с Марс, квадрат Сатурн :lol_hitting: , тригон Нептун, съвпад Хирон и АСЦ и квадрат МС.

Цитат
квадрат Сатурн

Ти как се пренастрои ,предприе ли  някакво действие ,от  заложеното ти по Юпитер/Сатурн ,за да имаш нещо събитийно ,когато една от участващата планета активира тази конфигурация ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #123 -: Юли 02, 2014, 02:00:48 pm »
Мисля си, че Юпитер дава събитийност, ако е подкрепен от друг транзит към конкретния момент. Например, при възврат на Юпитер в 10-ти дом сключих брак, но по това време Уран беше в съвпад с АСЦ. При опозицията на Юпитер от 4-ти към наталния в 10-ти имаше покупка на недвижимо имущество, но по това време и Сатурн беше в опозиция към наталната Венера във 2-ри + Сатурнов възврат в 8-ми.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #124 -: Юли 02, 2014, 02:06:12 pm »
Аз цял живот се пренастройвам по Юпитер/ Сатурн  :012: Свикнах със сатурновите  ограничения и с това, че нещата няма да ми се получават от първия път, а често и от втория :012: В момента мога да кажа, че съм преодоляла неспокойствието, което дава тази квадратура...но не зная дали не е от съвпада на тр. Нептун/Слънце   прави ме заспала и леко апатична   :012: или поне доскоро така ми действаше. Честно казано, тъй като са ме налазили доста сериозни транзити в момента ми е малко трудно да ги разгранича. Но за момента повечето се изявяват на вътрешно ниво по-скоро...

Щом си  започнала да си задаваш въпроса защо ,ще намериш и отговор на всяко как  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #125 -: Юли 02, 2014, 02:18:19 pm »
Мисля си, че Юпитер дава събитийност, ако е подкрепен от друг транзит към конкретния момент. Например, при възврат на Юпитер в 10-ти дом сключих брак, но по това време Уран беше в съвпад с АСЦ. При опозицията на Юпитер от 4-ти към наталния в 10-ти имаше покупка на недвижимо имущество, но по това време и Сатурн беше в опозиция към наталната Венера във 2-ри + Сатурнов възврат в 8-ми.

Няма изолиран транзит -и една Луна дава събитийност,спецификата е в нагласата ни към същите.Някои хора са по-сензитивни към същите ,други -не ,някои само към определени и това може да се проследи и прецени ,чрез наталната карта.Ето ти един пример:
В натала Слънце Риби съвпад Юпитер в Риби,този човек още от раждането си е запознат с Юпитер и веднага му действа неговата енергия,така че при транзитите на същия ,няма какво толкова да развива в тази област ,както и това,че има специфика на този съвпад,който ще се проявява строго индивидуално при всеки транзит на Юпитер. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #126 -: Юли 02, 2014, 02:47:55 pm »
транзитен юпитер през 12ти съм чела, че се свързва и със смъртта. един вид - освобождение.
а за соларен юпитер в 12ти соларен - защита.

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #127 -: Юли 02, 2014, 02:52:04 pm »
С Плуто на МС събития ще има при всяко положение. Въпросът е какви  :012:
Да не спамя в темата, но къде ти е Плутон в натала, какви са му аспектите  :)?
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #128 -: Юли 02, 2014, 02:56:17 pm »
Няма изолиран транзит -и една Луна дава събитийност,спецификата е в нагласата ни към същите.Някои хора са по-сензитивни към същите ,други -не ,някои само към определени и това може да се проследи и прецени ,чрез наталната карта.Ето ти един пример:
В натала Слънце Риби съвпад Юпитер в Риби,този човек още от раждането си е запознат с Юпитер и веднага му действа неговата енергия,така че при транзитите на същия ,няма какво толкова да развива в тази област ,както и това,че има специфика на този съвпад,който ще се проявява строго индивидуално при всеки транзит на Юпитер. :)
Рени, не разбрах в конкретния пример - човекът сензитивен ли е към транзитите на Юпитер  :)? Този подход може ли да се приложи и при други аспекти - например тригони, опозиция на Слънце с друга планета или водещ е съвпада?
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #129 -: Юли 02, 2014, 03:04:07 pm »
  :) 6 дом...тригон с Меркурий, Венера, Марс, секстил Нептун и квадрат МС  :012:
Мисля си, че е възможно раздвижване в кариерата / промени в обществения статус  :) Плутон върху МЦ / Юпитер активира оста 4-ти /10-ти и е в съвпад с управителя на МЦ
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #130 -: Юли 02, 2014, 03:04:30 pm »
Таня,той просто живее уверен,че знае -какво ,това е друг въпрос .Тук са събрани все едно на едно място :Риби/Нептун-Марс-Стрелец/Юпитер -Слънце/Лъв или интуитивно познание  към живота и в миналото ,и  в бъдещето като тенденция ,така че притежателят на тази конфигурация не го вълнуват транзитите на същия ,той се е родил повече от уверен. Не е сензитивен ,не му се налага.
Можеш да го прилагаш към всички. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #131 -: Юли 02, 2014, 03:14:24 pm »
Таня,той просто живее уверен,че знае -какво ,това е друг въпрос .Тук са събрани все едно на едно място :Риби/Нептун-Марс-Стрелец/Юпитер -Слънце/Лъв или интуитивно познание  към живота и в миналото ,и  в бъдещето като тенденция ,така че притежателят на тази конфигурация не го вълнуват транзитите на същия ,той се е родил повече от уверен. Не е сензитивен ,не му се налага.
Можеш да го прилагаш към всички. :)
Благодаря, че сподели. Научих нещо ново  :)
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #132 -: Юли 05, 2014, 12:25:04 am »
Съни, честито!

Очаквах на транзита на Юпитер през Северния възел в 11 да ми се случи нещо хубаво. Обаче не. Сигурно и аз съм свикнала твърде много с юпитеровата енергия с това Слънце в Риби в тригон с Юпитер, и Луна/Меркурий в квадрат. Освен ако не се брои това, че взех окончателно решение за коя магистратура да кандидатствам след половин година чудене.

И какво за транзитния през 12? Моят отива баш там. Смятам да се потопя дълбоко в клиничната психология и да постигна освобождение, ако не просветление. Пък ако не, поне ще се порадвам на луди хора!

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #133 -: Юли 05, 2014, 01:08:37 am »
Ам, ти какво имаш предвид, че ще се изолирам от света и ще си почивам? Верно ли? Аз не искам! Така ми е добре с Юпитер в 11!

А, момент! На преминавато през северния, два пъти стана, и два пъти спечелихме с мойта фолклорна група награди на фестивали, даже сега на втория път имах соло. Не се бях сетила за това. Е все пак е в 11!
« Последна редакция: Юли 05, 2014, 01:10:53 am от Smarta »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #134 -: Юли 05, 2014, 08:00:58 am »
Smarta,ти си със Слънце Риби и щом Юпитер сега ще транзитира през 12-ти дом ,ще ти даде увереност да плуваш в собствени води,а кои са те -ще ти каже целият натал.Юпитер при теб ангажира ДСЦ,евентуално ИЦ и е поставен в 3-ти ,значи пребиването му в 12-ти дом ще рефлектира най-силно в сферите и делата на тези домове,както и там където е Слънцето ти (6/7-ми) ,как и защо по аспектите.Може да разшириш вместимостта на килера си (12-ти дом) ,заради нови тайни ,излишни емоции,непотребни приятели или пък да извадиш наяве същите ,но изчистени.Изолацията няма да е принудителна ,а (по)желателна сега ,за да те подготви за нов мироглед и подход към заобикалящата те действителност,работа,вид дейност ,когато Юпитер премине в 1-ви дом.Ти имаше достатъчно Водолей в натала си ,доколкото си спомням и ако Меркурий също е там ,опозициите на тр. Юпитер в Лъв ,може да те подхлъзнат ,че ти си господар на положението ,най-вече във взаимоотношенията ,затова по-добре избирай позицията на служене/служащ,макар правото да е на твоя страна;ангажирай се с работни отношения в посока бъдеще и следи какво се случва в периода паралелно около МЦ /САтурн.Не ти помня цялата карта,но ако в нея има планета /точка в огън -там ще е зарядното/късмета. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“