Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 304620 пъти)

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #300 -: Август 05, 2014, 05:44:06 pm »
Akruks,много благодаря че си изнамерила тълкуването по текущия ми солар! Изключително точна ти е интерпретацията по картата, всичко се подрежда точно по соларната картинка до момента! Вярно, изминали са само три месеца от започването на соларната година, но дай Боже все така да върви! Такак или иначе, като извод, осъзнавам че това е шанс,  който вероятно се пада веднъж в живота и ако се възползвам от него, резултатите ще са трайни и стабилни. Аз по принцип нали все съм луднала по Юпитер и го боготворя :012:, но дори и по-обективно погледнато,все си мисля че той наклони везните към това развитие, все пак предстои да работя точно в неговите сфери на влияние. Транзитен Сатурн през 1-ви дом ме измъчи доста, ти знаеш че става вече  близо 3 години се мъча да постигна определена цел, колко карти си ми разгледала ( за което благодаря много!), но ето че най-после му се видя краят!

Много астрологични фактори се събраха наведнъж, скупчване на прогресивна Луна и транзитен Юпитер върху натално МЦ по едно и също време, придружено от стълпотворение на транзити в 9-ти дом, преминаване в нов под-период по фирдарии сочещ именно успех в чужбина, последното Новолуние в Лъв беше в градуса на МЦ, сега очаквам и съвпад на дирекционен Юпитер с натален Марс, пак близо до МЦ.
СЗ в съвпад с натално Слънце в 7-ми дом засега носи успешни партньорства с мъже, силно изявено желание от тяхна страна да ми помогнат, всички контакти са в рамките на професионални отношения.

В края на август отново предстои засилена активност поради едновременен съвпад на дирекционен и транзитен Юпитер с натален Марс (каква случайност!), подчертан от съвпад на прогресивна Луна, отново с натален Марс. Марс ще бъде силно активиран, У6-ти и 7-ми домове е, намира се в близост до МЦ, пак по линия на бизнес партньорства ще има изява вероятно.




« Последна редакция: Август 05, 2014, 05:45:49 pm от MayFlower »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #301 -: Август 05, 2014, 06:05:56 pm »
Имам приятелка с Юпитер Риби(за нея и друг път съм писала) съвпад с МЦ от 9Д.Никога не е излизала от България-на нито едно възвръщане,на нито един тригон,никога.  :012: Нейната "кариера" е "духовното развитие" и нейните пътувания са в окултното.Професията и не е свързана с Юпитер,нито с рибите.
И моя мъж е с Юпитер в 9д, близо до Мц, не беше излизал никога в чужбина до 38г, нямаше и такива намерения, а вече 12-та година е зад граница, като за това време само три пъти за малко си е идвал в България

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #302 -: Август 05, 2014, 07:28:52 pm »
Юпитер в 10 дом, както и в 9ти близо до МС, може да има и при човек с потомствена "престижна" професия, с наследствен статус или с родител/роднина, който му дава висок старт. Юпитер в 11 дом също дава успех и протекции, ако тази възможност се повърждава в картата като цяло. А що се отнася до пътувания и престой в чужбина, едно е да отидеш там със завършено образование и хубава професия, но да работиш неквалифицирана работа, друго е да отидеш в чужда държава и за започнеш мечтана работа, ползвайки протекции, полезни контакти или влиянието на някой роднина.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #303 -: Август 05, 2014, 11:43:06 pm »
Моят Юпитер е в 9-ти дом, но съвсем в началото, по никакъв начин не се доближава до МЦ. Понеже е и неаспектиран, няма връзка по никакъв начин с 10-ти дом, или с неговият управител. Протекции и ценна помощ винаги получавам с пълни шепи от чужденци, независимо от страната и в различни житейски сфери, които не са били задължително свързани с образование.

В България нямам ни един роднина, който да се доближава поне малко до преподаване и/или учителстване, независимо на какво ниво. Аз самата никога не съм имала намерение и желание да се развивам в тази насока. Професията ми е по-скоро по Сатурн в 10-ти дом и отчасти по Марс, също разположен в 10-ти дом, отколкото по Юпитер в 9-ти дом. Сега се налага да направя компромис и докато си изкарам доктората, ще преподавам за да се издържам. Имам много Овен в картата си и като цяло излишък на огън, не съм нито спокойна, нито търпелива, за да предавам знания на когото и да било.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #304 -: Август 06, 2014, 09:34:19 am »
Точно така, и двете със сестра ми сме с Юпитер в 10 дом, произлизаме от учителски род - преподаватели, директори на училища, учени ...Но и при двете ни го няма това желание за развитие, искаме съвсем друго да работим :)

Наследих от майка ми Юпитер в 7 дом - от учителски род сме (моите баби и дядовци). Обаче при нейните брат и сестра Юпитер не е в ъглова позиция. Сатурн също ни е в издигната позиция - при нея в съвпад с МС откъм 9 дом, при мен в 9 дом. Тя използваше влиянието на своите родители във вуза, в който учеше навремето, и така беше влязла там, доколкото ми е известно (вуйчо и леля влизат да учат със собствени усилия). Това остави много траен отпечатък върху по-нататъшния й живот - не си представяше, че може да намери работа без връзки, на повечето места е започвала работа, използвайки познанства, никога не е намирала работа по обява като мен.

При мен такава протекция не е имало, а и съм се изучила в два вуза в чужда държава. Но никога не съм имала проблем с обучението, вървеше с голяма лекота.

« Последна редакция: Август 06, 2014, 09:37:37 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #305 -: Август 06, 2014, 05:46:44 pm »
Привет от морето.За съжаление с нищо хубаво не мога да се похваля от тр юпитер съвпад с АС.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #306 -: Август 06, 2014, 07:00:29 pm »
Привет от морето.За съжаление с нищо хубаво не мога да се похваля от тр юпитер съвпад с АС.

Ти не разчитай много на него :) И при мен мина тази година оттам, ама .... :)

Гледай там нещо по венерка за морето :)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #307 -: Август 06, 2014, 11:31:08 pm »
Моля те внимавай да не напълнееш аз доста се поналях тогава .... с този Юпитер в първи дом , никога не сам бил толкова килограма  :19:

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #308 -: Август 07, 2014, 10:56:21 am »
Благодаря ви :)
Аз и по венера нищо не очаквам....камо ли на морето.
С дете и баща му съм....на нищо не мога да се надявам като съм постоянен стрес... :)
Та така....

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #309 -: Август 07, 2014, 12:40:32 pm »
Благодаря ви :)
Аз и по венера нищо не очаквам....камо ли на морето.
С дете и баща му съм....на нищо не мога да се надявам като съм постоянен стрес... :)
Та така....

гледай сега, какво мръсно подсъзнание имаш :) - ами то не може ли с бащата, с детето, да си доставяш удоволствия .... нали си на почивка - отдай се на кеФ :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #310 -: Август 12, 2014, 11:52:27 pm »
Транзитен Юпитер на МЦ, сходящ съвпад с натален Марс, сходящи квадрат към Луна и тригон Слънце, ми донесе нова титла, вече разпечатах новите бизнес картички :) Вероятно и прогресивна Луна на МЦ също оказва влияние, в съчетание с Юпитер и като негов диспозитор в натала, се получиха изключително благотворни събития.

Подписах и договор като лектор в чужд университет. Имах около 4 полета през последните две седмици, пътувах и по море, сега обаче единственото което ми се иска е да спя!

Юпитер в 9-ти натален, У3, много буквално!

Поздравления ,Мей!  :38:

А какво се случва в периода около твоята Венера ,7-ми дом и нодална ос ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #311 -: Август 14, 2014, 07:17:18 am »
При мен първият аспект на тр.Юпи в лъв,ще е квадрат с Луна/Плутон?Ще транзитира в 12дом.

Имам няколко проявления,които свързвам с този аспект-колежката ми ме изненада приятно с подарък от морето,детето отново ми се разболя и най-важното,че опитвам да внеса някакъв ред в емоционален план,да се стабилизирам от бурите,които преживях преди седмица.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #312 -: Август 14, 2014, 10:11:29 am »
Имам няколко проявления,които свързвам с този аспект-колежката ми ме изненада приятно с подарък от морето,детето отново ми се разболя и най-важното,че опитвам да внеса някакъв ред в емоционален план,да се стабилизирам от бурите,които преживях преди седмица.


Детето отразява състоянието на мама до една определена възраст,а твоето е във въпросната и ако тя/ти не се чувства (ш) комфортно и във физиологичен , и психологичен план,реакцията много често е болест.Какво е болестта-защита,но и нужда от промяна в съответната сфера ?!?
Пак предполага зацикляне в нещо,а това обикновено е проява на блокиран Огън-Марс.Ти имаш достатъчно огнено-марсов акцент в натала  ,който в периода от една година е задействан от тр. Уран   ,съвпад у5,идващ от 5-ти и е спрял върху К9;Юпитер у5 още по-силно напомпва "лакомата" ти Луна;Сатурн от доста време диша около ИЦ,нодална ос към Венера ,като 6-ти на детето ти...
Детето ти плаче ли достатъчно и ако може да говори вече ,прави ли го достатъчно ?!?
Какво отразява цикличното му разболяване-страх от самотата при теб,Плутон ретро върху МП АСЦ/Меркурий,а ти се срещаш със света говорейки с целия си блясък. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #313 -: Август 15, 2014, 01:07:53 pm »
Поздравления ,Мей!  :38:

А какво се случва в периода около твоята Венера ,7-ми дом и нодална ос ?!?

Рени, около натална Венера в 8-ми дом, няма никаква активност през посоченият период. При все че именно тя управлява АЦ и Слънце, винаги остава някак в сянка при важни събития. По-скоро транзитна Венера е оказала благотворно влияние при преминаването си през 9-ти дом, както и при съвпада с натален Юпитер пак там.

7-ми дом и натално Слънце вътре, също не са били активирани през юли. Едва наскоро, когато цялото стълпотворение планети се прехвърли от Рак (мой 9-ти дом), в Лъв (мой 10-ти дом), очаквам квадратури към Слънцето в 7-ми.

Нодалната ос премина градусите на АЦ (СЛВ)-ДЦ (ЮЛВ) наскоро, мисля беше началото на юни още, но не отчетох нищо специално и конкретно.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #314 -: Август 15, 2014, 01:40:58 pm »
May ,благодаря за споделеното.  :)
 В  периода Нептун е спрял почти в градуса на К5 ,квадратура Венера ,същата у СЛВ/АСЦ и куинкокс нодална ос,а Юпитер е минал върху пр.Венера.При теб тя е важна за събитията,заради начина по който е поставена и защото ти си слънчев Телец,с АСЦ Везни и СЛВ там.
Когато прочетох от теб споделеното в посока преподаване и че не си мислила в тази посока ,веднага се сетих за 5-ти дом/Лъв и талант,който досега не си развила и затова така беше формулиран въпроса ми.Разбира се,към всичко онова,което ти си изтъкнала като тенденции ,случващи се в периода.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“