Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 304813 пъти)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #315 -: Август 15, 2014, 02:01:23 pm »
Какво мислите за мунданния съвпад на юпитер и венера, който предстои много скоро? При мен ще попадне точно на купсидата на 2-ри дом, на 2 гр от прогрсивен асц ( не знам дали това ще даде проявление). Интересно ще е да се проследни в мунданен аспект какво ще "донсе" ... ::)
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #316 -: Август 15, 2014, 02:07:43 pm »
При мен Венера и Юпитер ще бъдат точно на Десцендента. Ще има ли rendez-vous? :012:

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #317 -: Август 15, 2014, 02:15:10 pm »
стискаме палци Мирабела :) дано да има и да е приятна  :58:

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #318 -: Август 15, 2014, 02:24:17 pm »
Благодаря ти, Грег! :58: На шега го написах. Ще докладвам, ако има нещо за отбелязване.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #319 -: Август 15, 2014, 02:28:34 pm »
Мирабела, според мен ще има проявления, все пак се засяга дсц.  :012: Освен срещи от интимен характер, допускам, че може да има и служебни такива, които да донесат примамливи предложения. Или запознанство, което да се окаже плодотворно в бъдеще. Кои домове ти управляват юпитер и венера ?
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #320 -: Август 15, 2014, 02:47:19 pm »
Флора, предположението ти звучи много подходящо, защото Юпитер управлява 10-ти и 11-ти, а Венера - 3-ти. Благодаря ти! :58:

Дано на теб ти донесе парички в касичката или други блага!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #321 -: Август 15, 2014, 03:12:44 pm »
На мен мунданният съвпад ще ми е в точен тригон със Слънцето, но със златна лъжичка не съм родена.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #322 -: Август 15, 2014, 03:18:28 pm »
May ,благодаря за споделеното.  :)
 В  периода Нептун е спрял почти в градуса на К5 ,квадратура Венера ,същата у СЛВ/АСЦ и куинкокс нодална ос,а Юпитер е минал върху пр.Венера.При теб тя е важна за събитията,заради начина по който е поставена и защото ти си слънчев Телец,с АСЦ Везни и СЛВ там.
Когато прочетох от теб споделеното в посока преподаване и че не си мислила в тази посока ,веднага се сетих за 5-ти дом/Лъв и талант,който досега не си развила и затова така беше формулиран въпроса ми.Разбира се,към всичко онова,което ти си изтъкнала като тенденции ,случващи се в периода.

Рени, аз също благодаря за коментарите! :58:

Пропуснала съм да отбележа аспектите на транзитен Нептун, напоследък все повече симпатизирам на античните методи за предсказване и едва ли не изцяло игнорирам движението на външните планети. Все още не съм убедена дали това е правилният подход за прогностика при работа конкретно с моя натал, но не пречи да продължа да изследвам :)

Мунданният съвпад Венера-Юпитер се случва върху натален Марс в 10-ти дом (2 градуса), като ще направи и точен секстил към натална Венера. Марс управлява 6-ти и 7-ми домове, но аз все се надявам случката, ако има такава, да е с акцент върху десетодомни теми.


akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #323 -: Август 15, 2014, 03:45:04 pm »
Какво мислите за мунданния съвпад на юпитер и венера, който предстои много скоро? При мен ще попадне точно на купсидата на 2-ри дом, на 2 гр от прогрсивен асц ( не знам дали това ще даде проявление). Интересно ще е да се проследни в мунданен аспект какво ще "донсе" ... ::)
Мунданно този съвпад на 7гр 14'лъв има мажорен аспект само с Луната- секстил, предполагам ще е благоприятен за народа, доколкото може да се вярва на Луна в близнаци, освен това този съвпад прави куинконкс с Нептун.
При мен попада в 11д в тригон с Луна У11 и секстил Слънце във 2д- ще докладвам на 18-ти

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #324 -: Август 15, 2014, 04:29:26 pm »
Ще "стопли" тези, които са родени със "златна лъжичка" или са целунати от Зевс.

Слънце/Юпитер ,АСЦ Лъв,Венера 1/10 ....?1?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #325 -: Август 15, 2014, 04:37:42 pm »
При мен Венера и Юпитер ще бъдат точно на Десцендента. Ще има ли rendez-vous? :012:

Ще има пари от някаква твоя интелектуална авантюра или нещо като морална награда. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #326 -: Август 15, 2014, 04:41:44 pm »
Рени, аз също благодаря за коментарите! :58:

Пропуснала съм да отбележа аспектите на транзитен Нептун, напоследък все повече симпатизирам на античните методи за предсказване и едва ли не изцяло игнорирам движението на външните планети. Все още не съм убедена дали това е правилният подход за прогностика при работа конкретно с моя натал, но не пречи да продължа да изследвам :)

Мунданният съвпад Венера-Юпитер се случва върху натален Марс в 10-ти дом (2 градуса), като ще направи и точен секстил към натална Венера. Марс управлява 6-ти и 7-ми домове, но аз все се надявам случката, ако има такава, да е с акцент върху десетодомни теми.
.
Ти си направила анализа и с Юпитер  като у5 ,но истинските виновници са Уран (Сатурн ) за случващото се при теб. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #327 -: Август 15, 2014, 04:56:56 pm »
Ще има пари от някаква твоя интелектуална авантюра или нещо като морална награда. :)

Дано, Рени, дано. Благодаря ти! :58:

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #328 -: Август 15, 2014, 05:21:34 pm »
Флора, предположението ти звучи много подходящо, защото Юпитер управлява 10-ти и 11-ти, а Венера - 3-ти. Благодаря ти! :58:

Дано на теб ти донесе парички в касичката или други блага!



Благодаря, Мира.  :) Няма да е зле да се отчетат някои материални придобивки, които чакам от дълго време. По твоя казус- мисля че може да донесе ново познанство ( което после да прерастне в приятелство), нов контакт професионален или да се включиш в някаква група по интереси ( хоби).


На мен мунданният съвпад ще ми е в точен тригон със Слънцето, но със златна лъжичка не съм родена.  ;D


Лили, то не пречи да се надяваме  ::), докато пак усетим само надутия балон  :012:

Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #329 -: Август 15, 2014, 05:24:05 pm »
Слънце/Юпитер ,АСЦ Лъв,Венера 1/10 ....?1?  :)

По тази логика трябва да съм родена със златна лъжичка, но нещо съм го пропуснала този факт. Взаимна рецепция Юпитер-Слънце по екзалтация/трон и съвпад Юпитер/Венера. Защооооо не работиииии???  :012: :012: :012: