Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 304487 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #420 -: Септември 12, 2014, 05:53:10 pm »
Хайде още малко по-назад:

05/05/2006 Уран в Риби в тригон с Юпитер в Скорпион на 14-ия градус
29/08/2006 Уран в Риби в тригон с Юпитер в Скорпион на 13-ия градус
22/01/2007 Уран в Риби в квадратура с Юпитер в Стрелец на 12-ия градус
11/05/2007 Уран в Риби в квадратура с ретро Юпитер в Стрелец на 18-ия градус
09/10/2007 Ретро Уран в Риби в квадратура с Юпитер в Стрелец на 15-ия градус
Ок,след няколко дни ще ти направя ОВ стига да си спомня кога е станало.  :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #421 -: Септември 12, 2014, 06:52:02 pm »
Е щом 12 дом се свързва с пътуване и тайнства,защо тогава спомена Уран,който в случая е управител на 5 дом - свързан с късмета ?
Защото У5(без значение кой е),позицията и аспектите му отговаря за късмета в хазарта.Аз бих добавила в комбинация с У2и У8,а може би У11.
Планети в 5Д също.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #422 -: Септември 12, 2014, 07:13:59 pm »
Именно !

И как направи връзката като управителят  на 5 дом е в 12 дом,нали каза че 12 дом е за дълги пътувания и задкулисие ?
Мирабела ме подсети да видя стария управител на Водолей(Сатурн,който също е У5).Той има тригонална връзка с Венера(У2) от картата.Така ми се върза.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #423 -: Септември 12, 2014, 08:50:16 pm »
Хм... за миг забравих,че тук всички сме за да обсъждаме и да се учим взаимно...

Та щях да критикувам,така като че ли критикувам професионалисти. :)
Та картата все още стои.Какво е твоето предположение-в кои натални аспекти са "записани" честите му печалби от хазарт?
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #424 -: Септември 12, 2014, 09:41:16 pm »
Само на Юпитер в своя дом не може да се разчита,понеже е в падение,което означава че ще има късметлийски резултати-един от общите ефекти на Юпитер и 9Д,обаче ще се изразят и негативите от падението-има вероятност каквото се спечели,да отиде там,откъдето е дошло .Хирон обаче прави два пепеляшкови аспекта с участието си в голям тригон с Нептун и Венера,Венера е съвпад с ПФ и то в 10Д .Чести печалби се обясняват с У5Д Уран в съвпад с Плутон-може да има пристрастяване към нещата от 5Д,които да се крият,понеже съвпада е в 12Д .По принцип гледам Уран,Венера,Юпитер като главни участници,ПФ,Хирон,но от ведическата освен 2,9,11 по горните,допълвам с 1,5,които участват в дхана йоги,също и 8Д,заради увеличаване на банковата сметка-това не по ведическата,нямали са банки тогава ,Планети в крайни градуси- Слънцето-начално анаретно,естествен у5Д,функционален У11Д,на МЦ,средна точка на ПФ и Юпитер,има достатъчно промисори за късмет ,които като се модифицират от прогресии и транзити,при подходящо взаимно допълване може да са довели до печалба .

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #425 -: Септември 12, 2014, 09:49:21 pm »
Само на Юпитер в своя дом не може да се разчита,понеже е в падение,което означава че ще има късметлийски резултати-един от общите ефекти на Юпитер и 9Д,обаче ще се изразят и негативите от падението-има вероятност каквото се спечели,да отиде там,откъдето е дошло .Хирон обаче прави два пепеляшкови аспекта с участието си в голям тригон с Нептун и Венера,Венера е съвпад с ПФ и то в 10Д .Чести печалби се обясняват с У5Д Уран в съвпад с Плутон-може да има пристрастяване към нещата от 5Д,които да се крият,понеже съвпада е в 12Д .По принцип гледам Уран,Венера,Юпитер като главни участници,ПФ,Хирон,но от ведическата освен 2,9,11 по горните,допълвам с 1,5,които участват в дхана йоги,също и 8Д,заради увеличаване на банковата сметка-това не по ведическата,нямали са банки тогава ,Планети в крайни градуси- Слънцето-начално анаретно,естествен у5Д,функционален У11Д,на МЦ,средна точка на ПФ и Юпитер,има достатъчно промисори за късмет ,които като се модифицират от прогресии и транзити,при подходящо взаимно допълване може да са довели до печалба .
Май трябва да отворим тема за късмета. :)
Благодаря за мнението.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #426 -: Септември 13, 2014, 01:11:37 am »
Малко я поомазах,но е това
Благодаря за поомазаната карта, разчетох я и така  :)
средата на 2007г ли е спечелил- пр Венера в/у нат Уран У5, пр Луна в нат 2д , тр Уран У5 в/у Сатурн У5, тр Венера и тя е участвала в хармоничен аспект с Уран вероятно

Понеже прочетох написаното за 12д, забелязала съм намесата му и връзката му с 2-ри и 5-ти дом в наталите на комарджии, на познат, който лесно печели от лотария и от еврофутбол- нали 12д се свързва с нелегалната дейност, в това число и парите, изкарани нелегално, макар с легализиран хазарт, печелившите не плащат данък на държавата


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #427 -: Септември 15, 2014, 02:38:17 pm »
Уран/Сатурн като упр. 5-ти дом в аспект с Юпитер и всички финансови планети,акцент на Рак . Голямата печалба би трябвало да е била в период ,когато е имало аспекти към Луна и по транзит ,и по прогресия,дирекция от мунданна конфигурация с участието на Меркурий към Уран/Юпитер и Рак . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #428 -: Септември 16, 2014, 11:55:12 am »
Юпитер сега ми е връз нат. Сатурн в 9 дом, в разходящ тригон със Слънцето (у9) и сходящ с Меркурий (у10) - обмислям вариант да се върна към преподаването през свободното си време. Преди малко получих покана за интервю, предлагат да водя курсове по първата ми специалност. Не е особено добре платено, но пък не изисква кой знае какво четене преди курса - имам необходимата теоретична и практическа подготовка в тази сфера, а и така ще бъда полезна на хората, които искат да усвоят този занаят.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #429 -: Септември 16, 2014, 12:20:49 pm »
Добра възможност да смениш малко средата и да срещнеш нови хора. Възползвай се  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #430 -: Септември 16, 2014, 12:24:22 pm »
Засега не планирам да напускам работа заради някакви курсове и нестабилни доходи, но го разглеждам като допълнителна опция. При това положение, в което съм, трябва да се търсят и съчетават различни варианти. А пък и ще общувам с млади хора, които все още искат да научат нещо, не с отегчени от живота и немотивирани лелки.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #431 -: Септември 16, 2014, 12:27:51 pm »
Щом може да се съчетава с работата още по-добре, не рискуваш нищо, давай, според мен добре ще ти се отрази  :)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #432 -: Септември 16, 2014, 12:30:19 pm »
Юпитер сега ми е връз нат. Сатурн в 9 дом, в разходящ тригон със Слънцето (у9) и сходящ с Меркурий (у10) - обмислям вариант да се върна към преподаването през свободното си време. Преди малко получих покана за интервю, предлагат да водя курсове по първата ми специалност. Не е особено добре платено, но пък не изисква кой знае какво четене преди курса - имам необходимата теоретична и практическа подготовка в тази сфера, а и така ще бъда полезна на хората, които искат да усвоят този занаят.  :)

Лили, не се отказвай - все пак Юпитер е бъдещето - не е изключено от тази възможност да произлезе нещо много повече. Имаш ли нещо съществено в прогресиите или дирекциите в този смисъл?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #433 -: Септември 16, 2014, 12:32:48 pm »
Имаш ли нещо съществено в прогресиите или дирекциите в този смисъл?

Имам към Меркурий (у10), но не бих ги свързала с възход - прогресивно МС в опозиция с нат. Меркурий, транзитен ЮЛВ в съвпад с Меркурий. Но със сигурност ще е някаква професионална промяна. От друга страна, скоро транзитният Юпитер ще направи тригон с него. Аз самата вече осъзнах необходимостта от смяна на професионално поприще и смяна на екип.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #434 -: Септември 16, 2014, 12:36:55 pm »
Имам към Меркурий (у10), но не бих ги свързала с възход - прогресивно МС в опозиция с нат. Меркурий, транзитен ЮЛВ в съвпад с Меркурий. Но със сигурност ще е някаква професионална промяна. От друга страна, скоро транзитният Юпитер ще направи тригон с него. Аз самата вече осъзнах необходимостта от смяна на професионално поприще и смяна на екип.

значи има нещо. При мен, когато преди 5 години се върнах на работа и то на много добра позиция, дир У10 беше в точен съвпад с ИЦ, демек точна опозиция МС. А ЮЛВ ти показва просто, че имаш да си додаваш на У10 :). Действай смело напред :) И успех!