Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 304587 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #585 -: Януари 04, 2015, 11:16:46 pm »
Тр. Юпитер в точен тригон с нат. Венера, тр. Венера в точен тригон с нат. Юпитер - купих си чифт домашни пантофи. Това е.  ;D
Купуването е по Меркурий и 3д, Юпитер и Венера са по подаръците...
тр Венера секстил с Луната ми в 7д, тр Юпитер съУ7 в секстил с Венера У2, У9 във 2д- получих преди малко от малката си дъщеря 50евро да си купя подарък за Новата година, понеже  не е имала време да обикаля магазините да ми избира,  и кутия бонбони , която преполових докато четох какви ги сте ги писали тук с новорегистрирания  :) Споделям виртуално насладата:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #586 -: Януари 04, 2015, 11:22:25 pm »
Този път бях злият дядо Коледа  ;D - реших да не навлизам в излишни харчове по празниците и да не си подарявам нищо. И без това радостта от нови материални придобивки е твърде краткотрайна.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #587 -: Януари 05, 2015, 12:58:36 pm »
Акрукс, това са ми любимите бонбони.
Аз още нищо не съм усетила от транзита на Юпитер в 10д. Ама ни-що! Дори и сега, като тръгна ретро.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #588 -: Януари 05, 2015, 02:47:20 pm »
Акрукс, това са ми любимите бонбони.
Аз още нищо не съм усетила от транзита на Юпитер в 10д. Ама ни-що! Дори и сега, като тръгна ретро.
От любимите ти бонбони е на път да остане само красивата панделка при мен, другото го превърнах в серотонин-хормона на щастието  :012:
При мен Юпитер транзитира в 12д в момента, по някое време ще се върне в 11д, а при малката дъщеря транзитира в 9д от есента и благинките по този дом са налице при нея- взе си държавния изпит с пълно 5 през октомври, а на следващия месец замина в чужбина, където съчетава работа и курорт 2в1  :)
При теб тр Юпитер е в квадрат с Уран у4 във 2д, така че се радвай, че не си загубила нещо, свързано с пари и имот, вместо да съжаляваш, че все още не ти е донесъл нищо- има време и това да се случи когато извърши съвпад с Марс у2, у6, у7 в 10д, а и нали тригончето на тр Юпитер с Луната съу9 на ДСЦ ти донесе посрещане на Новата Година на хубава трапеза в приятна компания в чужбина- това нищо ли е според теб, помисли си как повечето жени са били по това време у дома пред телевизора, изморени от стъкмяването на празничната софра!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #589 -: Януари 05, 2015, 03:01:39 pm »
Акрукс, това са ми любимите бонбони.
Аз още нищо не съм усетила от транзита на Юпитер в 10д. Ама ни-що! Дори и сега, като тръгна ретро.

Я, кажи сега, същия какво донесе на детенце ? Какво се случва около него ? Ти преживя ли някаква приятна емоции, като да се гордееш с него, негово постижение...от месец декември насам ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #590 -: Януари 05, 2015, 03:12:30 pm »
Я, кажи сега, същия какво донесе на детенце ? Какво се случва около него ? Ти преживя ли някаква приятна емоции, като да се гордееш с него, негово постижение...от месец декември насам ?  :)

Рени, както знаеш, при него Юпитер е точно на АЦ в момента, донесе му това, което вие с Акрукс казахте - подаръци, които му харесват. Все пак, за пръв път той си ги избра.
В моята карта не донесе нещо конкретно, но като цяло напоследък си давам сметка какво златно дете е, възпитано (като ми разказват за други). Показва добри резултати по математика, опука ме на шах, учи лесно руски... няма нещо конкретно, но да, Юпитер в 10д не носи притеснения в тази област. А, сега се сещам - Юпитер (У3, муданен У9) ми донесе магистратурата и първата шестица, като се обърна.  :D Но пък си мислех, че няма да се прояви като период, а като събитие, по-конкретно. Все пак, винаги съм била добра ученичка.  :85:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #591 -: Януари 05, 2015, 03:19:09 pm »
Рени, както знаеш, при него Юпитер е точно на АЦ в момента, донесе му това, което вие с Акрукс казахте - подаръци, които му харесват. Все пак, за пръв път той си ги избра.
В моята карта не донесе нещо конкретно, но като цяло напоследък си давам сметка какво златно дете е, възпитано (като ми разказват за други). Показва добри резултати по математика, опука ме на шах, учи лесно руски... няма нещо конкретно, но да, Юпитер в 10д не носи притеснения в тази област. А, сега се сещам - Юпитер (У3, муданен У9) ми донесе магистратурата и първата шестица, като се обърна.  :D Но пък си мислех, че няма да се прояви като период, а като събитие, по-конкретно. Все пак, винаги съм била добра ученичка.  :85:

Гледаме твоята карта,която е активирана от Юпитер и нищо не ти носи .   ;)
К5 -Риби, Слънце, Меркурий в 5-ти,у5-ти в 10-ти-това си го тълкуваш и сама. За теб кой е "Слънцето" в живота ти ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #592 -: Януари 05, 2015, 03:44:52 pm »
Днес напусна един колега от отдела, беше от новите - дойде след мен и се задържа един месец тук. Не знам какви са причините, предстои му дипломиране... Погледнах транзитите - транзитният Юпитер минава през първи дом /в знака на АС/, отправя тригон към Марс около МС /откъм 9 дом/. По тригона е станало - без драми и обиди, с лекота и безгрижие /поне привидно/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #593 -: Януари 05, 2015, 04:07:39 pm »
Гледаме твоята карта,която е активирана от Юпитер и нищо не ти носи .   ;)
К5 -Риби, Слънце, Меркурий в 5-ти,у5-ти в 10-ти-това си го тълкуваш и сама. За теб кой е "Слънцето" в живота ти ?!?

Ми, Ирен, то ми носи на час по лъжичка. Аз очаквам нещо по-грандиозно, по Юпитерски огромно и видимо, само да не е газообразно :85:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #594 -: Януари 05, 2015, 04:44:20 pm »
Ми, Ирен, то ми носи на час по лъжичка. Аз очаквам нещо по-грандиозно, по Юпитерски огромно и видимо, само да не е газообразно :85:

Ами и ти, на нас тук ни споделяш на всеки пост по лъжичка... :57:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #595 -: Януари 09, 2015, 01:04:52 pm »
При мен транзитите на Юпитер носят големи разочарования, както и прогресиите на Луната към него. В момента тече опозиция на пр. Луна към нат. Юпитер в 7 дом - за пореден път ми свали розовите очила, през които гледах на някои хора.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #596 -: Януари 09, 2015, 10:59:52 pm »
При мен транзитите на Юпитер носят големи разочарования, както и прогресиите на Луната към него. В момента тече опозиция на пр. Луна към нат. Юпитер в 7 дом - за пореден път ми свали розовите очила, през които гледах на някои хора.

Време е за спорт

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #597 -: Март 29, 2015, 03:35:01 pm »
Натрупаното количество любов и жажда за комфорт, ще доведе ли до качествени и забележителни проекти/връзки -  тр.Юпитер е вече в стационарният си градус -12 * Лъв ?!?  :)
 В периода от 10 дни е, добре даже и най-скептично настроените към природата на Юпитер, както и най-боязливите, да се подготвят да уловят късмета на творческия риск и да изразят  действително онова,което всъщност усещат като някакъв скрит творец вътре в себе си.Ако имате планети, точки в 11-13 градус в натала и/или по прогресия, на същите ще бъдат удостоени, да си изявят по един уверен начин природата,но без да се самоизтъкват или да разчитат единствено на лустрото си. Всяка активирана точка, планета, дом или сфера от стационарният градус на тр. Юпитер ще имат силна нужда от признание, да са забелязани и въобще    да бъдат.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #598 -: Март 29, 2015, 08:09:15 pm »
И ми се струва подходящо за покупки-от по-важните/едрите

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #599 -: Април 06, 2015, 04:52:41 pm »
Да споделя нещо за проявлението на стационарната фаза

Както знаем, Юпитер отговаря за черния дроб в тялото. В петък вечер 3-ма човека правехме прочистване на черен дроб (което си се прави на пълнолуние) - това се пада по време на стационарната фаза на самия Юпитер. И тримата получихме невероятно добри резултати - такова силно действие при 2-мата досега не се е наблюдавало. Лично аз съм много доволна. Предполагам, че стационарната фаза е помогнала за такова силно действие, затова го споделям тук.
За съжаление, при мен явно повлия и квадратурата на пълнолунието и Уран към К1/К7 и се стигна до усложнение, което се надявам да отмине скоро.
Има и още един аспект в картите ни, но не съм сигурна доколко действа за случая - оста на пълнолунието е в градуса на моя К6/К12, а на приятелката ми К5/К11 - при нея всичко приключи добре. Аспектите и в двата случая са секстил/тригон.