Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 304598 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #645 -: Юни 19, 2015, 12:08:42 pm »
И аз това си мисля, наистина имаш потенциал за гуру :)


За някой петодомно-осмодомен гуру може и да имам  ;D
Време е да развия и този потенциал!  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #646 -: Юни 19, 2015, 12:18:30 pm »
Лили, наистина имаш талант да наблюдаваш хората и поведението им, това може да е от осмия дом. По-важното - описваш го и го анализираш. Нали има разни агенции за подбор на персонал, психологическо консултиране и т.н. Можеш да изкараш една магистратура и да поразшириш периметъра на търсената работа.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #647 -: Юни 19, 2015, 12:19:54 pm »
Нали има разни агенции за подбор на персонал, психологическо консултиране и т.н.

За това съм се замисляла отдавна - мениджър ЧР. Но за такава длъжност искат да си завършил психология и да познаваш перфектно трудовото законодателство и всички наредби. Неща като ЧР и ТРЗ в едно. Искат и опит задължително.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #648 -: Юни 19, 2015, 12:22:45 pm »
Вече и само магистратура да имаш по дадена специалност, т.е. бакалавърската ти степен да е друго направление,  ти го признават. Поразгледай във варненските университети за магистратура психология какви са изискванията.

А трудовото законодателства няма какво да те плаши, не е чак толкова обемно, на предишната ми работа, ЧР беше завършила за инженер. Справяше се перфектно и с КТ и със ЗДСл.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #649 -: Юни 19, 2015, 12:28:25 pm »
Вече и само магистратура да имаш по дадена специалност, т.е. бакалавърската ти степен да е друго направление,  ти го признават. Поразгледай във варненските университети за магистратура психология какви са изискванията.


А, супер. Но това са време и пари, пък и държавните вузове във Варна не са много. Такава специалност има само в Свободния, където таксите за обучение са безумно високи, не е за хора като мен.

Иначе идеята е много добра, мен наистина това ме влече.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #650 -: Юни 19, 2015, 12:31:28 pm »
Те и в държавните не са евтини. В тукашния университет магистратурите са 500-600 лв. на семестър, гледах ги, защото и аз се чудех нещо се преориентирам, ама май нямам голям ентусиазъм. МЦ е в неподвижен знак :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #651 -: Юни 19, 2015, 12:38:17 pm »
По 500-600 лв. може и да се събереш/спестиш, за какво ли не ги даваш.... Но в Свободния са над 1000, не ми се теглят кредити, а нямам мама и тати, които да платят.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #652 -: Юни 19, 2015, 02:08:00 pm »
И какво стана - съкратена поради твърде висока квалификация.  :D

Ще ви пусна и солара след малко.

Прогресивната карта работи като по часовник - пр. МС в опозиция с нат. Меркурий, пр. АС в точен тригон с Меркурий, пр. Луна в точен тригон с пр. Марс и сходящ квадрат с нат. Марс.
Съжалявам за това, което ти се е случило, макар отдавна да не ходеше с удоволствие на тази работа, по-добре щеше да е ти да напуснеш, след като си намерила друга работа, която да те устройва. От глад няма да умреш- сол 2д в 4д, сол 4д в 6д- парите от преводите вкъщи си ги има, както и дейността ти в групата на преводачите- сол 9д в 11д, сол Юпитер У11, съУ2 в нат 9д, съвпад с нат Сатурн У3, а за проблемите и загубата на настоящата работа също има достатъчно индикации- сол 6д  и сол У6 са в 8д, сол 8д в 10д, сол Мц в 12д, сол У1о в сол 12д, както и ретро сол Сатурн в сол 10д

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #653 -: Юни 19, 2015, 02:09:52 pm »
Благодаря, Акрукс.  :)

По-гадно и стресиращо място от това наистина не мога да си представя.

Значи това са транзитите на Юпитер - извендъж те прави айляк.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #654 -: Юни 19, 2015, 03:15:02 pm »
 Лили, не е Юпитер , а Нептун. Нептун е стъпил за последно на ИЦ при теб и все още в орбиса да действа на Марс и разглеждайки си и другите прогностични карти сигурно пак ще акцентират върху Марс. Ти си Слънчев Овен със стелиум там и АСЦ Скорпион, за теб същия  е важен кой го и той кой активират в период(а) от 1 г. Юпитер в 9-ти е у дома си и можеш уверено да си чертаеш бъдещето, но рискувайки, Уран дава този шанс. Втория е събудил у 6-ти-Венера, да се ангажираш с нещо  по-по-по-...заради Юпитер, а пък как и къде ти ще си избереш. Юпитер към Венера няма как да ти носи бонбони "Роше", защото нито той,нито Венера са силни в картата ти, но все пак Юпитер винаги ще й подава я ръка, я ситуация, я по-малко сладко за да имаш късмета да си с бели и здрави зъбки и да правиш грациозни стъпки, защото е  в знак и дом на същата. При цялото  ти недоволство, мрънкане и липса на мотивация (Нептун-Марс) през последната година, сега Юпитер/Уран ти дават възможност да отвориш  живота си по нов начин,някъде трябва да има участие и Плутон в картата ти, за да потвърди разрушението, края на същото, както и Луна, като ти мине "его-настинката'. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #655 -: Юни 19, 2015, 03:18:48 pm »
Така ми е спокойно на душицата, отървах се от много негативни хора и психотормоз  :)

От снощи съм в запой, надявам се да приключи тая вечер  ;D  :party0036:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #656 -: Юни 19, 2015, 07:12:23 pm »
Така ми е спокойно на душицата, отървах се от много негативни хора и психотормоз  :)

От снощи съм в запой, надявам се да приключи тая вечер  ;D  :party0036:
Ха наздраве!  :party0036:  с моето Tinto de verano, разбирай вино с лимонада  :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #657 -: Юни 20, 2015, 09:39:25 am »
Луна в Рак и Марс в Риби  без връзка с 10-ти/Сатурн /Земя -връзката между желанието и действието е прекъснато и оттам идва недоволството, липсва формата. Има една японска поговорка в такива случаи :" Да знаеш и да не действаш, е сякаш нищо не знаеш."
СЛВ при Лили е във Везни и 11-ти дом -сътрудник, не шеф ; да развие повече обективност в работа с екип, да се научи на взаимоотношения и комуникация. Тя има много приятен аспект Меркурий/Венера с ЮЛВ - да е говорителят, писателят на групата, това й се отдава, тъкмо  така ще се освободи от многословието с което идва (Меркурий съвпад ЮЛВ) и тогава ще се сети, че има Сатурн в Лъв, най-високо в картата си и страховете по същия ще ги материализира в професия, за да изрази връзката със Слънце/5-ти дом.
Да дава съвети, познание в група, да бъда част от такъв формат, а не просто да си продължава по нейния си път, това вече го е правила.(ЮЛВ в Овен) :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #658 -: Юни 20, 2015, 10:40:27 am »
Рени, на комуникация и сътрудничество отдавна съм се научила, особено при работа с клиенти, на мен това ми е силната страна. Нямам никакви проблеми с комуникацията, ако съм обкръжена от интелигентни и възпитани хора. Но с хора, които не са усвоили нужното възпитание още в училищна възраст, трудно намираме общ език. Ама наистина ли ви е толкова трудно да повярвате и да допуснете, че тук има много такива? Това обективно ли е?   :012:

От много толерантна в началото постепенно стигам до другата крайност. И именно обективността, с която виждам слабите страни и грешките, пречи на екипа. В четвъртък след поредната некадърно подготвена сделка и направена забележка от нотариуса помолих "продавача" някак по-отрано да се изглаждат проблемните моменти и да се водят тия преговори, не на самата сделка преди подписване /цялата кантора, където ме знаят от 8 години вече, беше на същото мнение!/. Два часа по-късно бях отстранена от работа. Хората никога няма да ми простят, че виждам слабите им места, особено ако става въпрос за такава голяма фирма с претенции за професионализъм и перфектност /които очевидно липсват/.


« Последна редакция: Юни 20, 2015, 10:42:33 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #659 -: Юни 20, 2015, 10:47:01 am »
Лили, всички се учим на сътрудничество и то цял живот ,ако го умеехме ,нямаше да има двойка знаци, опозиция и т.н.
 Коментарът ми е в посока професионално такова, изразен на база интерпретация на  твоята карта, това не е съвет, а ти както прецениш така го разчитай или пък не го разчитай.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“