Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 305142 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #765 -: Октомври 29, 2015, 11:37:01 am »
При мен пък транзита му през 6 дом даде повече напрежение в работната среда, докато се стигна до напускане. Дори това, че беше в тригон със стелиума ми в 10 дом и с У10 не помогна. Транзита му през 7 дом не разшири контактите ми, напротив даже.

Веско, тригона НЕ гарантира щастие и лекота. Прочети в книжката на Бернадет Брейди, как тя го описва - тя казва, че при него се освобождава всякакъв вид напрежение, което, ако има сериозен отпор, може да се случи чрез неприятно събитие.
При мен, когато на 3 септември получих кризата, Сатурн беше в точен тригон с Юпитер, У6. Тогава не знаех какво точно напрежение се освобождава, но сега вече знам, и то определено е свързано с характеристиките на Сатурн в картата ми.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #766 -: Октомври 29, 2015, 11:53:19 am »
Веско, тригона НЕ гарантира щастие и лекота. Прочети в книжката на Бернадет Брейди, как тя го описва - тя казва, че при него се освобождава всякакъв вид напрежение, което, ако има сериозен отпор, може да се случи чрез неприятно събитие.
При мен, когато на 3 септември получих кризата, Сатурн беше в точен тригон с Юпитер, У6. Тогава не знаех какво точно напрежение се освобождава, но сега вече знам, и то определено е свързано с характеристиките на Сатурн в картата ми.

Ти да видиш...при мен беше точно така, когато Юпитер тригонираше от първи дом венера и луната :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #767 -: Октомври 29, 2015, 12:38:21 pm »
А как се проявяват опозициите на Юпитер към лични планети-Венера,Меркурий,Слънце ?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #768 -: Октомври 29, 2015, 12:43:29 pm »
Юпитер винаги действа в рамките на това, което транзитният Сатурн дава за периода. Обсъждахме го достатъчно това лято заради Сатурн в скорпион и Юпитер в лъв.

Това в моя случай е супер - за помощ с познание, защото Сатурн ми е в 9 дом в Стрелец :) Ами така, де :) Като стрелче си намирам агрументи да си подкрепя тезата :)  :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #769 -: Октомври 29, 2015, 01:07:11 pm »
Благодаря!  :58:

Започвам да се чувствам пълно куку  :o :o :o Само аз ли не се оплаквам от Сатурн? Когато при мен застана на К6 назря решение да сменям работата. Имах много ясна визия какво желая. Започнах на новото място с влизането му в 6 дом и през целия му транзит там имах растеж и кариерен просперитет. Разбира се, на цената  на много, много труд. Бих казала и личностни лишения, липса на лично време - всичко беше само работа. Когато влезе в 7 дом срещнах мъжа ми и Сатурн се зае с партньорството :)

Винаги ми е давал много зор, но аз явно не се съпротивлявам :) Даже ми харесва - нещо, като сатурнов мазохизъм с удовлетворение :)

Обаче по ведическата ми бяха казали, че ми управлява асцендента и сигурно затова :)

Извинявам се за отклонението  :)
« Последна редакция: Октомври 29, 2015, 01:20:11 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #770 -: Октомври 29, 2015, 01:11:17 pm »

Започвам да се чувствам пълно куку  :o :o :o Само аз ли не се оплаквам от Сатурн?


И аз, просто защото съм му свикнала вече. При мен и Юпитер работи на сатурновия принцип.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #771 -: Октомври 29, 2015, 01:24:04 pm »
Много ми хареса как е разгледан Сатурн в 12-те лица на Сатурн :)

Тази дискусия за Сатурн-Юпитер в тази тема ли е или в Транзитите на Сатурн - да се опитам да я намеря - звучи интересно, а не съм търсила връзка между тях :)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #772 -: Октомври 29, 2015, 01:30:34 pm »
А как се проявяват опозициите на Юпитер към лични планети-Венера,Меркурий,Слънце ?
при мен по натал Юпитер е в опозиция с Венера- склонност към разточителство, но Сатурн между тях с тригона си към Венера и секстил към Юпитер ме вразумява. Със Слънцето също е в опозиция, макар на 6гр разлика, но си влияе- ако съвпад на Юпитер със Слънцето в натала дава завишено его до пръсване, то опозицията поражда комплекс за малоценност.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #773 -: Октомври 29, 2015, 01:39:57 pm »
при мен по натал Юпитер е в опозиция с Венера- склонност към разточителство, но Сатурн между тях с тригона си към Венера и секстил към Юпитер ме вразумява. Със Слънцето също е в опозиция, макар на 6гр разлика, но си влияе- ако съвпад на Юпитер със Слънцето в натала дава завишено его до пръсване, то опозицията поражда комплекс за малоценност.

Роза може би пита за транзит, не за натално положение.

Опозицията на слънце и Юпитер в натална карта според мен дава проблем с вярата - в себе си, в другите, в живота като цяло :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #774 -: Октомври 29, 2015, 01:53:58 pm »
Да,за транзитен Юпитер опозиция лични планети ми е питането. Не намерих някой да е писал до сега.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #775 -: Октомври 29, 2015, 02:36:58 pm »
Благодаря!  :58:

Започвам да се чувствам пълно куку  :o :o :o Само аз ли не се оплаквам от Сатурн? Когато при мен застана на К6 назря решение да сменям работата. Имах много ясна визия какво желая. Започнах на новото място с влизането му в 6 дом и през целия му транзит там имах растеж и кариерен просперитет. Разбира се, на цената  на много, много труд. Бих казала и личностни лишения, липса на лично време - всичко беше само работа. Когато влезе в 7 дом срещнах мъжа ми и Сатурн се зае с партньорството :)

Винаги ми е давал много зор, но аз явно не се съпротивлявам :) Даже ми харесва - нещо, като сатурнов мазохизъм с удовлетворение :)

Обаче по ведическата ми бяха казали, че ми управлява асцендента и сигурно затова :)

Извинявам се за отклонението  :)

почвам да се обърквам - нали при Юпитер на Дсц си се омъжила .... преди това Сатурн е минал оттам и е разчистил, така ли?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #776 -: Октомври 29, 2015, 03:13:12 pm »
В момента Юпитер ми е на ДС. А в онова съобщение малко се отклоних от настоящата тема и коментирах Сатурн - по повод един пост преди моя. Когато Сатурн премина от 6 в 7 дом - се запознах с ММ и после се и омъжих :)
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #777 -: Октомври 29, 2015, 05:14:58 pm »
Роза може би пита за транзит, не за натално положение.

Опозицията на слънце и Юпитер в натална карта според мен дава проблем с вярата - в себе си, в другите, в живота като цяло :)

Не, Terry, прекалено съм уверена в себе си и собственият си мироглед и истина за живота, при все наличето на здрав Сатурнов обръч към Светило, по-скоро налагам вярата, увереността си над другите,,което граничи разбира се с арогантност. Проблема с вяра(та) има при аспектите на Сатурн.
Слънце опозиция Юпитер: " Да бъда по -голям от Бог и това търпи да се съобразяват другите с мен"-примерно. Това е аспект,който най-вече се усеща при контакт , взаимоотношения с другите, тогава се получва сблъсъка" кой е по-голям". Всичко , до което се докосне Юпитер му дава увереност, в каква посока , разглеждаш цялата карта. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #778 -: Октомври 29, 2015, 10:08:13 pm »
Ммм, не знам...Юпитер все пак е главното божество, един вид центъра на божествения пантеон, затова и според астропсихолозите положението му е като второ слънце в хороскопа. При опозицията, поне така съм чела, много често натива се задържа в едната опозиционна точка - можи би при теб именно се изживява по-силно влиянието на Юпитер? При положение, че имаш съвпад слънце сатурн, т.е. сатурн е в падение и съвпадът намира компенсация в опозиторната точка....Разсъждавам си само ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #779 -: Октомври 29, 2015, 11:17:08 pm »
Да,за транзитен Юпитер опозиция лични планети ми е питането. Не намерих някой да е писал до сега.
http://www.astroto.com/sarticle.php?id=53