Автор Тема: Карта на възврат на възлите  (Прочетена 18845 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Карта на възврат на възлите
« Отговор #30 -: Юли 30, 2017, 01:25:36 am »
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Карта на възврат на възлите
« Отговор #31 -: Август 01, 2017, 01:06:12 pm »
Пробвали ли сте?
Показва ли нов път за вас, или приключване на нещо, за което дълго време сте полагали усилия?
Направили ли сте нещо за първи път, показано в картата?
Обърнете внимание и на хирон-ей така, да потърсим връзка

Цикъл-19 години
На кой Хирон- този във възвратната карта ли?
Направих си картата, диспозитор на СЛВ е Луната У12 в съвпад с Марс У10 в 3д. - попадат над натално Слънце У12
Да, има неща, които за първи път съм направила в този период- третодомни, които са видни и 12-домни, които не подлежат на коментар. По-интересен ми е следващият възврат през 2019-та, но не знам тогава на кое населено място ще се намирам, за да построя карта.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Карта на възврат на възлите
« Отговор #32 -: Август 10, 2019, 04:11:25 pm »

Ако в отминалия възврат СЛВ попадаше в 12д, а Луната, като негов диспозитор беше у-л на 12д, сега СЛВ е високо горе на МС, а нейният диспозитор Луната също в 10д, като е в секстил с нат. Венера
нод. АС попада в натален 2д, между Слънце и Венера, на средната точка на двете конфигурации Йод, които имам
Хирон в предишната карта е в нат. 4д, действително болката ми беше свързана с дома и семейството- смених няколко квартири, после ядове покрай имота на родителите, а сега Хирон е в нат. 7д, съвпада с нат. Луна 3º орбис и е ретро
« Последна редакция: Април 03, 2020, 07:20:51 pm от akruks »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Карта на възврат на възлите
« Отговор #33 -: Април 03, 2020, 06:51:04 pm »
мисля над една ситуация

мъж
по натал Слънце Овен каре Нодалната ос,Сатурн съвпад СЛВ Рак
 човекът имал скоро  възврат на Нодалната ос,като при точния асп на възврата и  тр.Сатурн е съвпад нат .ЮЛВ
сега тр.ЮЛВ съвпад нат.Сатурн и активира нат.квадратура Сатурн-Нептун
някакви идеи,как ще се прояви,без час е

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Карта на възврат на възлите
« Отговор #34 -: Април 03, 2020, 07:48:42 pm »
А луната къде е? Транзити към нея има ли? Все пак е диспозитор на сатурн и СЛВ, а и по принцип транзитите на нодалната ос винаги се свързват със слънцето и луната, нали движението на нодалната ос е свързано с движението на слънцето и луната.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Карта на възврат на възлите
« Отговор #35 -: Април 03, 2020, 08:09:57 pm »
мисля над една ситуация

мъж
по натал Слънце Овен каре Нодалната ос,Сатурн съвпад СЛВ Рак
 човекът имал скоро  възврат на Нодалната ос,като при точния асп на възврата и  тр.Сатурн е съвпад нат .ЮЛВ
сега тр.ЮЛВ съвпад нат.Сатурн и активира нат.квадратура Сатурн-Нептун
някакви идеи,как ще се прояви,без час е
Сатурн натално на СЛВ не е готино, спъва успешната реализация на човек, в допълнение квадратира и наталното му Слънце, макар в екзалтация, с този квадрат от Сатурн не може да блести в пълна сила.
Сатурн щом е квадрат с Нептун, то Нептун е в опозиция на Слънце  и двата аспекта са тежки, комплекс за малоценност, жертва на илюзии
нодалната ос сама по себе си не носи събития, а само посочва; Сатурн и ЮЛВ са малефици

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Карта на възврат на възлите
« Отговор #36 -: Април 03, 2020, 11:05:41 pm »
Стреличка, значи натива има растящ квадрат Слънце-Сатурн, което е доста трудно. Ако е работил упорито, последователно, тук няма избор, следва "трябва" , би трябвало на 35-36 г да е имал първия успех, резултат, чак тогава ?
Тр.Сатурн към нодална ос  е нещо като "последен шанс", за нещо неотложно, няма време да чака, трябва да разреши онова по което страда
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Карта на възврат на възлите
« Отговор #37 -: Април 04, 2020, 09:48:42 am »
Благодаря Ви,дами,прави сте за всичко  :)
 дано му умрат илюзиите по -бързо,че иначе това което е градил половин сатурнова обиколка ще се срине,защото не следва това "трябва"
луната е стрелешка каре с диспозитора си
май няма много време  ,часовникът цъка
21 .06 2020 Пръстеновидно СЗ  съвпад нат. Сатурн
5.07 2020 ЛЗ съвпад ЮЛВ,каре Слънце


strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Карта на възврат на възлите
« Отговор #38 -: Юли 26, 2022, 08:13:24 am »
обратна връзка- тогава човек с много печеливш бизнес взе решение да инвестира пари в строеж,тегли огромен кредит ,две години по-късно това му костваше съкращение на персонал и ситуация пред фалит ;D

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Карта на възврат на възлите
« Отговор #39 -: Юли 26, 2022, 03:33:47 pm »
Не се е родил още онзи, който ще надцака възлите.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Карта на възврат на възлите
« Отговор #40 -: Юли 26, 2022, 06:21:08 pm »
Стреличка, при слаб есенциално Сатурн, човек не може или му е трудно да има самодисциплина и в годините да е наясно, че ако не се справя с нещата, в коя да е сфера, последствията ще са лоши за него.
Аз съм сгрешила в коментара си, квадрата не е сходящ при Слънце Овен- Сатурн Рак, а намаляващ. Тук Сатурн не се държи добре, заради отслабения си статус и ако е ъглов, ще носи още повече вреди. Има едно такова положение, че възлите предоставят акцидентално достойнство и слабост. Тук северния възел увеличава способността на Сатур да действа, но той действа със знак "-" и когато е активиран, дошъл е негов период, има отношение към 2-8-10 домове, ето какъв е резултатът.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Карта на възврат на възлите
« Отговор #41 -: Юли 27, 2022, 12:14:59 pm »
Привет и от мен,

Тази година и моите пр. възли влязоха в градуса на наталните по оста 5-11дом, Везни - Овен.
Нещо да споделите, какво да очаквам?
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Карта на възврат на възлите
« Отговор #42 -: Юли 28, 2022, 03:35:28 am »
Тази година и моите пр. възли влязоха в градуса на наталните по оста 5-11дом, Везни - Овен.
Нещо да споделите, какво да очаквам?

темата е за възврат на възлите по транзит, когато съвпаднат с таталните – прави се карта за точния момент и за мястото където се намира човек
на теб ти предстои този възврат след 2-3 г, когато транзитния СЛВ достигне 11-ти градус на Овен, прогресията сега те подготвя, макар че нодалната ос сама по себе си не носи събития, а само ги посочва; в настоящия момент посочва неща, свързани с 12д, като може да е активирала и 6д,, Марс  управлява заключен знак в него, свързан с репродукцията, скрити здравословни проблеми, с които трябва да се справиш, както и психиката по 12д.
« Последна редакция: Юли 28, 2022, 03:46:09 am от akruks »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Карта на възврат на възлите
« Отговор #43 -: Юли 28, 2022, 08:35:53 am »
Стреличка, при слаб есенциално Сатурн, човек не може или му е трудно да има самодисциплина и в годините да е наясно, че ако не се справя с нещата, в коя да е сфера, последствията ще са лоши за него.
Аз съм сгрешила в коментара си, квадрата не е сходящ при Слънце Овен- Сатурн Рак, а намаляващ. Тук Сатурн не се държи добре, заради отслабения си статус и ако е ъглов, ще носи още повече вреди. Има едно такова положение, че възлите предоставят акцидентално достойнство и слабост. Тук северния възел увеличава способността на Сатур да действа, но той действа със знак "-" и когато е активиран, дошъл е негов период, има отношение към 2-8-10 домове, ето какъв е резултатът.
Благодаря Рени  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Карта на възврат на възлите
« Отговор #44 -: Юли 28, 2022, 09:26:31 am »
Стреличка, моля. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“