Автор Тема: Конфигурация Йод или Пръста на бога  (Прочетена 30624 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Образува се при две планети в секстил, които правят куинкокс с трета планета.
Тази конфигурация държи човека в капан години наред.

Какви са вашите наблюдения?
Имам в картата си две такива конфигурации, ама хич не съм наясно с действието им.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #1 -: Юли 04, 2013, 09:14:55 am »
пръста на съдбата,в статии е 

http://www.mira-kuneva.com/статии.html

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #2 -: Юли 04, 2013, 09:44:59 am »
Благодаря Стреличке  :)

Четох тази статия, но нещо не мога да разбера как действа при мен.

Единият Йод се състои от секстил Меркурий-Хирон и връх Луна/Плутон
Другият е от секстил Луна/Плутон с Нептун и връх Хирон, Сатурн/ПФ участват с опозиция към Хирон

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #3 -: Юли 04, 2013, 10:09:47 am »
Благодаря Стреличке  :)

Четох тази статия, но нещо не мога да разбера как действа при мен.

Единият Йод се състои от секстил Меркурий-Хирон и връх Луна/Плутон
Другият е от секстил Луна/Плутон с Нептун и връх Хирон, Сатурн/ПФ участват с опозиция към Хирон
а до сега активирана ли е от тежък транзит или от синастрия при теб

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #4 -: Юли 04, 2013, 10:22:49 am »
Да, всички тежкари са се отбелязали  :)
Ето


Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #6 -: Юли 04, 2013, 11:03:28 am »
От начинът, по който твоят хирон е замесен в двата йода ми се струва, че ти ще откриеш твоята ценност и значимост, когато се научиш как да помагаш на другите, чрез думи, разговори, комуникации, да ги вдъхновяваш, успокояваш
Абе ти що не станеш един психололог-ще се върже идеално с картата ти

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #7 -: Юли 04, 2013, 11:25:18 am »
Satin,като начало се опитай чрез въображението си да визуализираш каква асоциация предизвиква у теб тази конфигурация .Щом е "пръст" значи сочи нещо ,ти прецени какво ;щом имаме куинконкс в конфигурацията ,значи нещо ,някой не се виждат ,сякаш нямат перспектива делата /принципа на планетите ,образуващи аспекта ,като на планетата/и на върха енергията е силно подчертана-там е стресът.Планетите в основата обаче са в секстил и дават възможност да реорганизираш ситуацията,особено ,когато конфигурацията е активирана от транзит,прогресия.
Винаги аспекта куинконкс е ,свързан с 1/6/8-ми домове или физическо тяло/идентичност-здраве-финанси,секстила 1/3/11 -ти домове тяло-близко обкръжение/как учиш от живота-цели/идеи,съвършенство,това всичкото затворено в най-устойчивата фигура триъгълник ,е бонус ,ако разбереш ,че изразяването на участващите планети в конфигурацията ,не зависят от другия ,в смисъл да се прехвърля " вината" на някой от тях ,задоволявайки потребностите само на една от същите .Желателно е първо да ги разграничиш една от друга ,внимателно изучавайки принципа ,действие  на всяка една в натала ти и да започнеш да се адаптираш към тези области от живота ,в които се отделя енергията на същите ;само не "късай" рязко нишката с минало ,традиции,интимност ,че тук са Луна и Плутон ,много силни като присъствие. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #8 -: Юли 04, 2013, 11:33:37 am »

И аз това се питам в последно време, защо не станах  :) Късно осъзнаване  :)
Бях решила, че светът на изкуството е пътят ми, но осъзнах, че то просто е било отдушник.
Осъзнах и че преди да спасявам другите, първо трябва да спася себе си от самата мен. Тогава може би ще е възможно да съм наистина полезна на хората.

Не е късно-записвай магистратура или каквото можеш
При теб е обратно-помогни на другите, тогава ще разбереш коя си

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #9 -: Юли 04, 2013, 11:51:02 am »
Магистратура, но още нямам бакалавър, имам 3 прекъснати  ;D Първата беше принудителна след като завърших у-ще-Икономика, която беше немислимо да ме заинтересува. Изкарах само една година  :)
След това записах Анимационна режисура и История на изкуството, които прекъснах по-миналата година.

Папи, вероятно се права  :)

Мерси Рени, ще помисля над написаното  :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #10 -: Юли 04, 2013, 12:49:23 pm »
Защо прекъсна втората-изглежда добре?
И какви са тия несериозни работи-запрятай ръкави и не се мотай повече
То да фърлиш всичко, да седиш вкъщи и да се депресираш голям купон, няма що

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #11 -: Юли 04, 2013, 01:00:49 pm »
Защо прекъсна втората-изглежда добре?
И какви са тия несериозни работи-запрятай ръкави и не се мотай повече
То да фърлиш всичко, да седиш вкъщи и да се депресираш голям купон, няма що

еми не виждаш ли Уран/Юпитер ВЗ,в 9 дом Уран+Нептун, диспозитора им Юпитер в 11 Водолей,сърце юнашко не трай,бързо й омръзва всичко,свободата е преди салама,язък за силният 1 дом и марс

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #12 -: Юли 04, 2013, 01:06:11 pm »

еми не виждаш ли Уран/Юпитер ВЗ,в 9 дом Уран+Нептун, диспозитора им Юпитер в 11 Водолей,сърце юнашко не трай,бързо й омръзва всичко,свободата е преди салама,язък за силният 1 дом и марс

Няма язък, тука ми е пред очите - ще й дърпам ушите докато не стегне малко отношението

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #13 -: Юли 04, 2013, 01:19:08 pm »
Да, Стреличка много точно го каза, бързо ми доскучава и се отегчавам. В университета само ми взимаха парите. Отегчаваха ме, не научавах нищо, което да ми задържи интереса. Преподавателката по рисуване не виждаше грешките ми, виден български режисьор пишеше абсурдни шестици и така нататък  :)
Струва ми се, че не дипломата ще ми даде смисъла, който търся. А пък може и да съм сгрешила.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #14 -: Юли 04, 2013, 01:19:55 pm »
Първата беше принудителна след като завърших у-ще-Икономика,
След това записах Анимационна режисура и История на изкуството,

Тц. По-скоро философия, психология, хай-тек и иновативни визуални изкуства. В общи линии ще трябва да се концентрираш върху нещо, което да ти позволи да си изкарваш хляба независимо - със собствени умения, труд, идеи - с лично творчество в най-широки граници. Не наемник. И не работа, която да е свързана с комуникация с "клиенти", "пациенти", въобще с групи човеци, с които да се срещаш ежедневно пряко.
« Последна редакция: Юли 04, 2013, 01:23:51 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est