Автор Тема: Неаспектирани планети  (Прочетена 26553 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #150 -: Ноември 09, 2021, 09:54:45 am »
За неаспектирана Луна имате ли наблюдения?Баща ми е с такава,в козирог,3ти дом,упр.на 9ти.В 27*.Плутон се мотае там,скоро ще я аспектира.

Имам. Прилепчиви, обсебващи по отношение на взаимоотношения, страст, занимание, мнение;силно привързани към вещи и хора; много често с автоимунно заболяване.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #151 -: Ноември 09, 2021, 11:43:25 am »
Рени, благодаря! Много точно. При него Луната е диспозитор на Марс у асц.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #152 -: Ноември 09, 2021, 09:46:49 pm »
За неаспектирана Луна имате ли наблюдения?Баща ми е с такава,в козирог,3ти дом,упр.на 9ти.В 27*.Плутон се мотае там,скоро ще я аспектира.
Луна без курс в натала показва, че натива не се обвързва емоционално, което му дава предимство да се реализира в практичните области на живота, без да му пречат емоциите. Може да му е по-трудно да общува с жените.
Транзита на Плутон над Луната може да задълбочи това и да има проблеми с близките жени в семейството, конфликти с майка, съпруга, дъщеря; да страда душевно от тиранията на жени, да има емоционален срив
Луи Пастьор е имал неаспектирана Луна в Близнаци в осми дом и шест планети в Козирог трети дом, управляван от Сатурн в Телец


Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #153 -: Ноември 10, 2021, 02:06:28 am »
Неаспектирана не е тъждествено на безкурсна.
Моята е безкурсна, но аспектирана разходящо.
Бебето е аналогично с безкурсна, а вече проявява наталните й характеристики, което мен искрено ме изненада  :o.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #154 -: Ноември 10, 2021, 08:34:31 am »
На майка Меркурий у7дом ретрограден в 29*на дева аспектира с тригон неаспектираната Луна на баща ми. Забелязах, че дирекционни партньорски планети повлияват, задействат не аспектирани.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #155 -: Ноември 10, 2021, 02:46:14 pm »
:) всяка Луна без курс е с разходящи аспекти, друг въпрос е с какъв орбис са и дали може да се отчитат като действащи аспекти;
например на познат младеж Луната е на 25* Близнаци и в програмата я дават съвпад с Меркурий на 18* и куинконкс Сатурн 23* Козирог. Но е в сходящ семисектил с Венера на 26*56' в Рак, в този случай Луната според правилата е "без курс", но не може да се каже, че е "неаспектирана" . Друг познат, за когото не може да се каже вече, че е младеж, е с Луна 29*50' Везни- не само е „без курс“, но е в критичен градус. Иначе е аспектирана, в съвпад е с Юпитер на 1*21' Скорпион и с Плутон на 24* Везни, в разходящ секстил с Нептун 26* Стрелец- пуши много, също и трева, яде шоколад, външно е мил и любезен, но вътрешно изпълнен със злоба към баба си- майката на баща му, а и не само към нея...

Една добра статия, по-скоро доклад
http://uraniabg.com/news/Luna-bez-kurs-v-natala

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #156 -: Ноември 11, 2021, 05:49:11 am »
Нали има значение неаспектираната планета какво управлява и в кой дом се намира?При още едно познато момиче Луната е неаспектирана.Управител на 1ви дом и е в 8ми дом ,водолей.