Автор Тема: Прогностика- практичеси упражнения  (Прочетена 161495 пъти)

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #1050 -: Септември 13, 2018, 08:45:40 pm »
Е, работи си като у3, значи всичко е точно
Да бе, направо започнах да мигам на парцали  :o
Koe го показа, че е У3?
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #1051 -: Септември 13, 2018, 10:26:48 pm »
Имам един въпрос за анаретния градус, когато асцендента е в анаретен градус и мц също-какво следва да очакваме? Това е единият от въпросите ми, който не е свързан с картата която ще пусна.

Другото което също искам да попитам е, ако имаш вмъкнат знак Овен в 10ти дом, и в този случай Луната SA (която е асцендент) и MC sol са на анаретни градуси в Овен, какво следва?
Пускам картата, защото не съм сигурна дали успях да обясня добре.

Според мен би следвало да има промяна в социалното положение/ статус , което касае Луната (т.е. асцендента)?
Луната е в анаретен градус по диреция, няма значение кой дом управлява и в кой знак е, при дирекция се гледа естеството на планетата и какви аспекти има- на първо място съвпад с куспида, след това аспекти с планети в натала, в случая е в квадрат с Нептун, което носи емоционална нестабилност, нерешителност, пасивност, неблагоприятен аспект за домашни и финансови дела, в някои случаи може да доведе до душевно и умствено разстройство.
Анаретен МС в солара означава също анаретен IC, това е родителската ос , дома и кариерата- в някоя от тези области  може да има приключване, промяна на жизнената цел през годината

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #1052 -: Септември 13, 2018, 10:50:26 pm »
Главни оси, планети в последни градуси са индикатор за промени,
но за планетите  има значение кой е следващият знак т.е. планетата там с по-добри качества ли става или по-зле.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #1053 -: Септември 13, 2018, 10:54:43 pm »
Луната е в анаретен градус по диреция, няма значение кой дом управлява и в кой знак е, при дирекция се гледа естеството на планетата и какви аспекти има- на първо място съвпад с куспида, след това аспекти с планети в натала, в случая е в квадрат с Нептун, което носи емоционална нестабилност, нерешителност, пасивност, неблагоприятен аспект за домашни и финансови дела, в някои случаи може да доведе до душевно и умствено разстройство.
Анаретен МС в солара означава също анаретен IC, това е родителската ос , дома и кариерата- в някоя от тези области  може да има приключване, промяна на жизнената цел през годината
akruks
И аз смятах, че трябва да има промени на МЦ и ИЦ, според теб възможно ли е да означава и край на връзка с паетьор и поради наличието на тази квадратура с Нептун в 7ми дом, та от там да дойде това емоционално състояние. Тъй като МЦ е социален статус, а ИЦ е 4ти дом на края. При майка и има промяна : днес е родила момиченце. Т.е. тя има полусестра. Но сподели че във връзката с партньора нещата не са много о.к. Предполагам че и тази Луна в Овен е доста остра и емоционална и това да води до конфликти във връзката.
Благодаря ти за обстойното и конкретното описание на ситуацията.
Никъде не мога да намеря такъв вид информация, поне в нета. А за книги нямам представа към коя да се насоча.  :-*
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #1054 -: Септември 13, 2018, 11:17:21 pm »
akruks
И аз смятах, че трябва да има промени на МЦ и ИЦ, според теб възможно ли е да означава и край на връзка с паетьор и поради наличието на тази квадратура с Нептун в 7ми дом, та от там да дойде това емоционално състояние. Тъй като МЦ е социален статус, а ИЦ е 4ти дом на края. При майка и има промяна : днес е родила момиченце. Т.е. тя има полусестра. Но сподели че във връзката с партньора нещата не са много о.к. Предполагам че и тази Луна в Овен е доста остра и емоционална и това да води до конфликти във връзката.
Благодаря ти за обстойното и конкретното описание на ситуацията.
Никъде не мога да намеря такъв вид информация, поне в нета. А за книги нямам представа към коя да се насоча.  :-*
Иц в солара не е края, а дома и семейството на човека, партнньора е по седми, предполагам е с него от 3г +/- 1г. Не е омъжена, за да се промени социалния статус при раздяла с него, но може да се омъжи и с това да промени статуса- СД Луна е в съвпад с Меркурий, което е благоприятен период за семейни дела, пътешествия, обучение, този аспект показва нуждата от повече концентрация, особено в кариерата.
В темата за символични дирекции са пускани файлове с книги за тях.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #1055 -: Септември 14, 2018, 09:27:26 am »
Иц в солара не е края, а дома и семейството на човека, партнньора е по седми, предполагам е с него от 3г +/- 1г. Не е омъжена, за да се промени социалния статус при раздяла с него, но може да се омъжи и с това да промени статуса- СД Луна е в съвпад с Меркурий, което е благоприятен период за семейни дела, пътешествия, обучение, този аспект показва нуждата от повече концентрация, особено в кариерата.
В темата за символични дирекции са пускани файлове с книги за тях.
akruks,
В сериозна връзка е от 1 година и 3 месеца, но не мислят за брак или поне не докато не завърши университета, което ще стане след 2 години. Възможно е и да промени и работното си място от което не е доволна, поради ниското заплащане.
Аз имам една книга  на Крис Брант Риске "Предсказателна астрология" и ще я сканирам скоро, само да ми остане време. Тя е написана добре и дава информация, но всяка карта е индивидуална и исках да видя в каква насока ще бъдат събитията. Чрез примери във форума, мисля че можем да научим много повече отколкото в книгите, защото тук при поставен въпрос се отговаря веднага. А на книгата няма как да и зададеш въпрос.  Ще се разровя сега в темата за символичните дирекции. Както винаги си на линия, за да помагаш.  :-*
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.