Автор Тема: Прогностика- практичеси упражнения  (Прочетена 167009 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13562
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #240 -: Януари 28, 2015, 08:53:23 pm »
Вярно.. ужас.. :(
сол Марс У5 в опозиция със сол Плутон У5  и квадрат на сол Уран У8 :(

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #241 -: Януари 28, 2015, 09:13:04 pm »
сол Марс У5 в опозиция със сол Плутон У5  и квадрат на сол Уран У8 :(

...Още по-ужасно... :(

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #242 -: Януари 29, 2015, 08:39:56 am »
5 дом е 1 дом на детето - Упр Меркурий
10 дом е 6 дом на детето - Упр Юпитер
12 дом е 8 дом на детето - Упр Сатурн

Юпитер е в квадрат с Меркурий
Сатурн е квадрат с К6

Средната стъпка на меркурий за ден е 1.5*
Такова разположение с такива управители ще имат доста хора, ако трябва да сме буквалисти

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #243 -: Януари 29, 2015, 08:44:00 am »
Средната стъпка на меркурий за ден е 1.5*
Такова разположение с такива управители ще имат доста хора, ако трябва да сме буквалисти

Папи, нещо се бъркаш май .... точно защото движението е бързо, няма да са толкова много хората.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #244 -: Януари 29, 2015, 09:05:50 am »
Колко да се бъркам...

Аспектът е в сила 5* преди и 5* след (някои дават и повече)=10* грубо, това са около 6 дена (за меркурий говоря). В лоша година-80 000 деца, което=219 деца/ден, подобна домофикация е за около часа=>18 деца*6дена=109 деца - това при долу-горе лоши обстоятелства

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #245 -: Януари 29, 2015, 09:08:53 am »
Колко да се бъркам...

Аспектът е в сила 5* преди и 5* след (някои дават и повече)=10* грубо, това са около 6 дена (за меркурий говоря). В лоша година-80 000 деца, което=219 деца/ден, подобна домофикация е за около часа=>18 деца*6дена=109 деца - това при долу-горе лоши обстоятелства

а ако планетата беше, примерно Сатурн, колко щяха да са децата с такъв натален аспект :)

пък и това са принципно предпоставки - отделен е въпроса, как ще се проявят. Допълнително бях написала, че за инвалидност май се гледат и звезди в съвпад с нещо си там.
« Последна редакция: Януари 29, 2015, 09:24:45 am от Happy58 »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #246 -: Януари 29, 2015, 09:19:32 am »
А ако беше плутон...и така нататък. В звездите има повече логика, тъмни/светли градуси, управление по терми, някак не може с лека ръка по 3 производни управителя...
Астрологията не е статистика, нали рени така вика, ама и още не съм повярвала да е наука

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #247 -: Януари 29, 2015, 09:24:21 am »
А ако беше плутон...и така нататък. В звездите има повече логика, тъмни/светли градуси, управление по терми, някак не може с лека ръка по 3 производни управителя...
Астрологията не е статистика, нали рени така вика, ама и още не съм повярвала да е наука

Не мога да разбера, какво искаш да кажеш - какво е тезата ти. Направила съм предположение по стандартни указания - какъв е проблема? Не е едно и също въпросните управители да нямат аспекти или пък да са в хармонични такива и да са само в напрегнати.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #248 -: Януари 29, 2015, 09:36:36 am »
Нямам теза
Ето, виж тази карта

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #249 -: Януари 29, 2015, 09:52:23 am »
Нямам теза
Ето, виж тази карта

какво точно трябва да гледам? Какъв е случая тук?

Ако търсим същите показатели, освен опозицията на луна със сатурн, има хармонични аспекти, а Юпитер е У5 на самото дете. Самата Луна участва в голям тригон. По-нататък няма какво да гледам.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #250 -: Януари 29, 2015, 10:12:25 am »
Двата малефика в пети, юпитер в квадрат (в каква връзка го разглеждаш като у5 на самото дете?), уран ако гледаш, гледаш и плутон при малефиците
И най вече: у5 (у1 за детето) в опозиция на у10 и у12, нали такава беше логиката-тоест-гледаш същото като в поставената преди карта-там имаш тригон м/у 1-я у5 и 2-я (луна)
Та така...

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #251 -: Януари 29, 2015, 10:34:26 am »
Двата малефика в пети, юпитер в квадрат (в каква връзка го разглеждаш като у5 на самото дете?), уран ако гледаш, гледаш и плутон при малефиците
И най вече: у5 (у1 за детето) в опозиция на у10 и у12, нали такава беше логиката-тоест-гледаш същото като в поставената преди карта-там имаш тригон м/у 1-я у5 и 2-я (луна)
Та така...

Папи, в предната карта У5 (У1 за детето) има тежки аспекти и един секстил само. В тази карта същия участва в цял тригон. Гледам производни домове, а не тези от картата на бащата.

И не съм казала, че всяко дете с такива дадености трябва да е инвалид, но напрежение или проблеми ще си има. Все още не разбирам, защо ме цитира и каква ти е идеята с новата карта.

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #252 -: Януари 29, 2015, 10:38:11 am »
Аз поне направих някакво предположение, откъде в картата може да се види проблема на детето. До този момент няма други опити. Може да опиташ и ти ... :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #253 -: Януари 29, 2015, 04:35:47 pm »
за мен не е очевидно
виждам: перегринести по веригата и партилен квадрат м/у 2-та сигнификатора на децата, марс в 5-ти знак, точките на децата и момчетата (с такова впечатление останах) под управлението на венера, а тя е в съвпад с марс

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13562
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #254 -: Януари 29, 2015, 05:22:56 pm »
Не знам какво точно трябва да показва инвалидност (май беше някаква звезда), но че детето му ще има проблем със здравето е много видно - използваме производните домове:

5 дом е 1 дом на детето - Упр Меркурий
10 дом е 6 дом на детето - Упр Юпитер
12 дом е 8 дом на детето - Упр Сатурн

Юпитер е в квадрат с Меркурий
Сатурн е квадрат с К6

Меркурий се води неутрална планета, а Юпитер е бенефик, така че дори напрегнат аспект не би дал инвалидност, по-скоро в картата на бащата напрегнатия аспект да показва реална опасност за децата му, но конкретно болестите на децата в техните карти трябва да се потърсят, в тази на бащата няма индикации за подобно нещо, има Сатурн У12, У1 в 1д, което показва че не му е леко в живота, самият той може да има или впоследствие да има хронично заболяване.