Автор Тема: Прогностика- практичеси упражнения  (Прочетена 201863 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #450 -: Август 15, 2015, 08:24:42 pm »
Идеално. Благодаря ти, че сподели, Лили!
За 4-ти/10-ти дом и брака е точно така - Рао го пише в книжката си, дето не й помня името. Трябва да разровя папките из компа си. Даже бях забравила за това. Благодаря ти, че ми припомни.
« Последна редакция: Август 15, 2015, 08:26:40 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #451 -: Август 15, 2015, 08:30:56 pm »
Иначе ако гледаме дирекции на слънчевата дъга, за час 5.35 по се връзват нещата, но на практика често забелязвам, че някои по-важни дирекции могат да проработят в апликация или сепарация /плюс-минус 1 градус/, не е нужно аспектът да е бил супер точен в годината на събитието.

При малко по-ранен час Уран се намества по-навътре в 10 дом. Докато Уран близо до МС би трябвало да има по-изразено влияние, а при нея няма никакво. Средностатистическа медицинска сестра, няма никаква по-особена специализация.

Картата не е ректифицирана и отдавна имам съмнения, че часът може да е малко по-ранен. Няма начин в годината на брака и майчинството текущите даши да нямат нищо общо със съответните домове, затова има голяма вероятност часът да не е прецизен.

Дори ако Меркурий не управлява 7 дом в Д1, той си остава ДК в нейната карта. Съпругът е по-млад и е от образовано университетско семейство. След брака животът й тръгва в много по-добра посока, измъква се от мизерията, мести се на по-хубаво място /у7 става Венера и минава заедно с Меркурий и Юпитер в 4 дом в Д1, ако часът е по-ранен/. Освен това съвпадът на Венера, Меркурий и Юпитер в 3 дом /при по-късен час/ би предположил артистичност, по-изразени творчески таланти, а такива няма. Освен това акцентът върху 4 дом би потвърдил силната й привързаност към недвижимости, вещи, покъщнина и желанието за комфортен и осигурен живот. Любимото й хоби също е свързано с отмора и комфорт, а отчасти и с недвижима собственост - градинарство, цветарство и екстериорен дизайн.

Лагна в Скорпион, Раху в знака на Лагна /с марсово влияние/ и Слънце в 3 дом по-добре описват характера й - властна, доминираща и самоуверена.

Фактически бащата почти не е присъствал в живота й и не е вземал участие във възпитаването и изхранването на децата. Водеща фигура е майката. Така че според мен има резон 2 дом да е афликтиран /бащиното семейство/, а 9 дом /бащата/ да се управлява от Луната. Майката е поела ролята на двамата родители.

От друга страна Луна в 10 дом /при по-късен час/ повече се връзва с медицинската/обслужваща професия. Но за определяне на професията не е достатъчно да се разгледа само един-единствен фактор.




« Последна редакция: Август 15, 2015, 08:55:06 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #452 -: Август 31, 2015, 04:07:16 pm »
Пускам карта за вече известно събитие - смъртта на мама. Пускам и Лунара, защото тя ме събуди точно когато той е влезнал в сила - около 06:15ч сутринта. Лунарния МС/ИС е по оста на възлите в натала.
Сетих се и за 8 дом в солара - миналата година си правехме майтап за изпепеляващата любов ....

Дирекции - търся предимно аспект на куспидите. В книгата на Левин се казва, че ни е необходим негативен или кармичен аспект към оста 4/10 или съвпад на Светилата с една от двете точки, ако те в натала имат напрегнат аспект със злотворна планета. Орбис при дирекциите - 1 градус.
От всички налични се спирам на: Дир ИЦ съвпад ЮЛв - орбис < 1 гр. В натала нодалната ос си е в квадрат с Марс = така квадрата от Марс започва да действа по-рано. Оста на Лунара попада върху нодалната ос също - тук вече допустимия орбис е по-голям. Нямам идея, дали оста от лунара може да активира дирекция, но съвпадението е факт.
Дир Меркурий, У4, сменя знак - но пък влиза в Стрелец - просто се надявам, че мама е отишла на по-хубаво място, освободила се е от мъките на Скорпиона.
Дир Венера/Плутон са в квадрат към ос 2/8 - но какво общо има това с родителя - смърт - да, но за родител ... Евентуално това, че везни са включен знак в 4 дом - но не ми се струва достатъчно, за да съм категорична.

Прогресии (в комб с дир) - прогр Слънце е в средата на съвпада ЮЛВ/Нептун, в квадрат с натален Марс. Нептун е У9,У10. Слънцето се намира в 4 дом. Марс е втори У10.

При транзитите - освен квадрата на Плутон към Меркурий, У4 и намиращ се в 4 дом, но орбис 2 гр - друго не виждам. Нептун има куинконс пак към Меркурий, но той е на 3 гр и е разходящ - не знам дали оказва влияние. Има и секстил на тр Сатурн към Луната, но той явно не проработи. От дълго време тр Уран, У8, е много активен при мен - минава през 10 дом и аспектира с куинконси нат Уран и нат Нептун - демек, седи на върха на йод.

Честно казано, тайничко се надявах, пълнолунието да отпуши каналите за източване на водата от тялото - така както направи с мен преди 1 година, и оттам да започна полека да възстановявам мама. За съжаление, тя не успя да го дочака.

Но от всичката информация ми остава един привкус на карма/съдба и освобождаване.

След като написах поста, видях темата за СЗ на 13 септември - СЗ нали започват да действат около месец по-рано. Е, при мен то попада точно върху нат Уран, У8. Доколкото си спомням, за това затъмнение Б. Брейди даваше не особено ласкаво тълкувание - трябва да го намеря.
« Последна редакция: Август 31, 2015, 04:16:42 pm от Happy58 »

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #453 -: Август 31, 2015, 04:42:21 pm »
Хепи,на мен ми прави впечатление дир.Юпитер съвпад Плутон,пр.Луна в/у дир.Плутон,прогресивната Луна прави прогресивно новолуние,което при теб е пр.слънчево затъмнение точно вщу твой Нептун,дир.Меркурий на анаретен градус от скорпион .Прогресия в/у дирекция не се гледа,но когато е прогресивна луна май активира всеки фактор си мисля вече .
« Последна редакция: Август 31, 2015, 04:45:00 pm от Oposit »

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #454 -: Август 31, 2015, 04:57:26 pm »
Хепи,на мен ми прави впечатление дир.Юпитер съвпад Плутон,пр.Луна в/у дир.Плутон,прогресивната Луна прави прогресивно новолуние,което при теб е пр.слънчево затъмнение точно вщу твой Нептун,дир.Меркурий на анаретен градус от скорпион .Прогресия в/у дирекция не се гледа,но когато е прогресивна луна май активира всеки фактор си мисля вече .

Да, дир Юпитер е там, ама как да го вържа с родител от женски род ...

И, да, прогр Луна я забравих, благодаря - активира квадрата на дир Вен/Плутон квадрат 2/8 - но и тук ... няма го родителя ... Самата прогр Луна не се тълкува като Луна, а просто като прожектор/активатор.

Дир Мерк в анаретен градус не би трябвало да дава събитие - миналата година в нейната карта имаше такова нещо - пак беше дир Мерк в анаретен градус, но сега вече е в новия знак - а при нея Мерка е У5, демек-аз и диспозитора на Слънцето.

А до прогр Новолуние има една година - още е далеч ... поне като гледам къде е Луната ... А това "прогр слънчево затъмнение" хич не знам как се определя  ??? ??? - прогр възли са на 3 гр поне ... ама знам ли .. може и да важи. Значи през следващите 30 год ще съм си затъмнена по default  :57: :57:

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #455 -: Август 31, 2015, 05:13:08 pm »
Хепи и на мен не ми е ясно ,но в книгата на Брейди стр.147пише вазите на пр.Луна се усещат 12*преди точния аспект,твоятя е точно 12* преди пр.Новолуние/СЗ .И то в скорпион,и то в 5д,който е 8производен от 10д на майката в женския хороскоп .Може и да бъркам,това ми се набива в очите .

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #456 -: Август 31, 2015, 05:39:02 pm »
Слънцето ти е на К4 и ако приемаш това за дом на майката и майката,транзитен СЛВ минава съвпад от там.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13704
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #457 -: Август 31, 2015, 06:15:43 pm »
Хепи, снощи написах, че дир К8 е съвпад с нат. Сатурн

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #458 -: Август 31, 2015, 07:58:55 pm »
Happy, освен всички други методи, които ти и останалите сте разгледали подробно, картата на соларния възврат също е много показателна.

Плутон върху АЦ, У на 10-ти дом (майката), У на АЦ- Сатурн, в 10-ти дом. Слънцето само по себе си в 8-ми дом в солара в много източници го тълкуват като смърт на някой от семейството, без значение от аспектите. Слънцето е и У8, в критичен градус, ситуирано пак 8-ми, плюс Луна (естествен сигнификатор на майката) и У4 (дом, семейство) Венера, също в 8-ми дом.

Соларите разгледани самостоятелно, понякога са много буквални.

Миналата година разглеждах солара на приятелка, имаше Слънце и Луна в 8-ми, колкото и да изглежда повърхностно да се разглежда само солар, точно си помислих, че ще загубят жена в семейството-така и стана, почина баба ѝ.

Имаше някъде една чудна статия за соларно Слънце в соларен 8-ми дом, ако я намеря ще сложа линка.


MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #459 -: Август 31, 2015, 08:43:16 pm »
И още: в момента си във фирдарий Слънце, подпериод Слънце-Луна, който е започнал през януари. За този подпериод древните казват, че може да има промени в отношения ти към, или в статуса на родителите ти. Може единият родител по някакъв начин да изисква твоето внимание и емоциите ти да са съсредоточени към него.

Имала си скоро примарна дирекция на Сатурн към МЦ-промяна в твой социален статус, или в този на майката.

Тази година профекциите повтарят наталните ти домове, съответно Луната ти е профекционен управител. Ако следваме предсказателните методи на древните, се обръща внимание къде е ситуиран профекционен управител в солара. При теб това е Луна, в 8-ми соларен дом, както написах в предния пост.

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #460 -: Август 31, 2015, 09:21:56 pm »
Хепи и на мен не ми е ясно ,но в книгата на Брейди стр.147пише вазите на пр.Луна се усещат 12*преди точния аспект,твоятя е точно 12* преди пр.Новолуние/СЗ .И то в скорпион,и то в 5д,който е 8производен от 10д на майката в женския хороскоп .Може и да бъркам,това ми се набива в очите .

Опозит, знам за тези 12гр, но много заобиколно ми идва да броя домовете. Иначе, балсамичната фаза действа като по учебник - чистя много неща, но не предполагах, че и това. Честно казано, имам усещането, че мама ме е освободила от ангажимент към нея. Ако при тово прогр новолуние имам възможност да замина нанякъде, нямаше да го направя, ако беше жива - каквото и да ми предлагат. А то е в/у У9, 10.

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #461 -: Август 31, 2015, 09:24:57 pm »
Хепи, снощи написах, че дир К8 е съвпад с нат. Сатурн

Да, видях го и ти отговорих - не ми пасва Сатурн и Мама. Ако трябва да направим прогноза за година напред, едва ли точно това ще ни дойде наум. И затова елиминирах този аспект.
Предложението ти за дир Иц съвпад Юлв е най-подходящата дирекция според мен.
« Последна редакция: Август 31, 2015, 09:26:50 pm от Happy58 »

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #462 -: Август 31, 2015, 09:34:27 pm »
Хепи,събитието не е за новолуние/ново начало/,а по-скоро за пълнолуние-приключване,но наистина се набива в очи,не е случайно .Може би има значение,че е Слънчево затъмнение,добре е да се провери характера на това СЗ като Сарос по Брейди .Все пак това не е твой край-пълнолуние,може да се приеме,че събитието е в анаретен градус на последна фаза на пр.Луна,като същевременно е с голяма роля за твое ново начало за нешо с период 14години/до пр.пълнолуние .

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #463 -: Август 31, 2015, 09:35:04 pm »
Мей, благодаря за инфото по по-традиционните методи. На мен те са ми доста неясни.

За солара също си права - миналата година си го помислих, но предпочетох да стигна само до операция в разсъжденията си. За съжаление, нямаше такива предложения.

Като цяло, всеки метод е носел информацията, но аз някакси бях замъглена по отношение на нейните проблеми - дори нумерологично нямах желание да анализирам. Дали така е трябвало, не знам, но е факт - аспекта на тр Нептун от 9 дом към Мерк в 4 си каза думата.

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #464 -: Август 31, 2015, 09:38:41 pm »
Хепи,събитието не е за новолуние/ново начало/,а по-скоро за пълнолуние-приключване,но наистина се набива в очи,не е случайно .Може би има значение,че е Слънчево затъмнение,добре е да се провери характера на това СЗ като Сарос по Брейди .Все пак това не е твой край-пълнолуние,може да се приеме,че събитието е в анаретен градус на последна фаза на пр.Луна,като същевременно е с голяма роля за твое ново начало за нешо с период 14години/до пр.пълнолуние .

Опозит, не те разбирам нещо - за кое СЗ говориш? И за пълнолунието май не разбирам. Ако нямаш против, би ли обяснил - все пак всеки вижда по различен начин