Автор Тема: Най-точни аспекти  (Прочетена 25280 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #30 -: Юли 11, 2013, 10:15:25 pm »
Уран-при теб луна/слънце ми се струва най-точен, говорим за досатурнови, без възли и хирон-за момента
Значи: аз/ти, аз/другите, мъжко/женско, емоция/разум, абе-хермафродитска работа  :D
Шегувам се
Да се намери равновесието-още от бащиния дом почва, крайностите в отношенията да се тушират, женското начало да се слуша повече, повече емоции и благи моменти, трябва да оставяш другите да действат понякога, не като вълкът дето му бил дебел врата

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #31 -: Юли 11, 2013, 10:21:00 pm »
Имала съм "факсове", но за лоши събития. Ти как реши, че трябва да имам странни сънища?
Впрочем, вчера сънувах най-идиотския и се чудя дали да го споделя. ;D

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #32 -: Юли 11, 2013, 10:22:06 pm »
Уран-при теб луна/слънце ми се струва най-точен, говорим за досатурнови, без възли и хирон-за момента
Значи: аз/ти, аз/другите, мъжко/женско, емоция/разум, абе-хермафродитска работа  :D
Шегувам се
Да се намери равновесието-още от бащиния дом почва, крайностите в отношенията да се тушират, женското начало да се слуша повече, повече емоции и благи моменти, трябва да оставяш другите да действат понякога, не като вълкът дето му бил дебел врата

Баш това казвам. Все си прецаквам Слънцето, за да слугувам на Луна.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #33 -: Юли 11, 2013, 10:23:33 pm »
Имала съм "факсове", но за лоши събития. Ти как реши, че трябва да имам странни сънища?
Впрочем, вчера сънувах най-идиотския и се чудя дали да го споделя. ;D

Не знам дали ще мога да го обясня астрологично :-[ :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #34 -: Юли 11, 2013, 10:28:03 pm »
Аз астрологията не я разбирам като вас, но има карти, които като ги погледна и са ми ясни. В другия форум, преди време (да кажем- месец-два), юзърка си беше пуснала картата с дилеми по партньорските въпроси. Само като й хвърлих око и ми стана гадно (иначе, момичето си беше много любезно и мило). Енергията беше неприятна за мен (не казвам, че по принцип е така, а наблягам, че е чисто субективно)- използваческа. Рядко ми се случва и предпочитам в такива случаи и да не вземам отношение, защото не съм рационална.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #35 -: Юли 11, 2013, 10:45:27 pm »
Аз астрологията не я разбирам като вас, но има карти, които като ги погледна и са ми ясни.

И аз съм така, но гадно усещане не съм добивала, помниш ли "използваческите" аспекти-няма да ти показвам моята  :D

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #36 -: Юли 11, 2013, 10:49:52 pm »
Аз астрологията не я разбирам като вас, но има карти, които като ги погледна и са ми ясни.

И аз съм така, но гадно усещане не съм добивала, помниш ли "използваческите" аспекти-няма да ти показвам моята  :D

Не ги помня, а и това усещане беше преди реално да съм погледнала по- задълбочено радикса й. Помня, че имаше планети в 5 дом и Слънце в дева. Беше "факс", а не трезва преценка. :D

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #37 -: Юли 11, 2013, 10:53:28 pm »
Това с точните аспекти и лайт-мотива, или ахилесоват пета е вярно наистина. Имам 2 такива-марс 4гр стрелец-меркурий 4гр близнаци,може и хирон 4гр овен.Другото е венера 9гр телец секстил луна 9 гр рак.Луната е9гр, лилит 10 гр рак-силно се усеща.
А опозицията на марс-меркурий си е до гроб работа, колкото и да съм я осъзнала и работила. Като видя някой подобен го съветвам на всеки 2 години,проверено по ефемеридите да се"сдържа". Аз само тогава съм била торнадо и съм губила, но не и след като знам...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #38 -: Юли 11, 2013, 11:06:22 pm »
Аз до скоро гледах много фаталистично на някои аспекти, докато сега мисля, че е дадено стената да е там, но дали ще си разбием главата, ще копаем под нея, ще хвърчим над нея или странично ще я заобикаляме-от нас зависи-и то-започва да зависи, когато първо-знаем за стената, второ-имаме стратегия за преодоляване

Айде някой да ми разтълкува моя най-точен аспект: ретро меркурий опозиция ретро сатурн в рак

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #39 -: Юли 11, 2013, 11:08:00 pm »
Проблем с думите? Липсват ли ти спирачки? :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #40 -: Юли 11, 2013, 11:15:29 pm »
Проблем с думите? Липсват ли ти спирачки? :)

По всичко личи, че имам проблем с думите-не ми идва да пиша дълго, отегчавам се и да говоря дълго
С добрите приятели мога да изкарам и 3 часа в приказки-веднъж на няколко месеца
Спирачки...не знам-всичко ми изглежда под контрол

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #41 -: Юли 12, 2013, 11:20:06 am »
За Diyana: куинконксът си е доста силен аспект, достоен да му се обърне внимание

За несъвпадите (специално куинконксите) в знаци на общ управител - тоест венерините и марсовите знаци, се казва, че не са типични - тъй като управителят е общ, планетите в тях въпреки, че не се "виждат", могат да се подкрепят и да работят заедно. В случая имаме замесени три дебилитирани планети - Слънце в падение, Марс и Венера в заточение и взаимна рецепция. Рени би казала, че и от трите може да се очаква нетипична изява. 

Личните ценности срещу общите, и понеже шефът е общ и то особено поставен-в тази ситуация никой няма да помогне-нито странични хора, нито случайни обстоятелства, компромисът ще е труден и вероятно могат да се очаква трудно възстановяване
Не знам за личните ценности срещу общите... Имам проблем с компромисите и отстъпчивостта. Имам проблем с йерархичните структури и авторитетите (по-скоро като слънчеви дефиниции, не толкова като мъжки фигури). Изпитвам чисто физически дискомфорт, ако трябва да се прилепя към идея, принцип, позиция, която не съм проверила, тествала, разучила лично и не е автентична. Затова имам и проблем с доверието и делегирането. Но работя цял живот по него, и откъм след сатурнова революция заболяването вече е хронифицирало, но в устойчива ремисия и със спорадични пристъпи.
С времето здравословното любопитство и любознателност се трансформира в обикновен скепсис. Но се напъвам да си признавам винаги, когато след задълбочено проучване, се окаже, че не съм била права за нещо. Това все още е мъчително изживяване, защото, разбира се, съм свикнала да съм винаги права и сън не ме лови, докато всички не ми признаят правото да съм права ;D. За целта съм много убедителна и звуча и изглеждам подобаващо достоверно.

Мъжете в живота са в конфликт-противопоставени от обстоятелствата
Не са. Значимите мъжки фигури около мен винаги са намирали път един към друг. Баща ми се влюби в партньора ми още преди аз да осъзная любовта си, и бяха много близки. С шефовете ми е горе-долу същото - все се оказват от една кръвна група и с по някое общо хоби или интерес. Сред приятелите ми има такива, с които не са първи дружки, но не са и в конфликтни отношения.
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #42 -: Юли 12, 2013, 11:29:37 am »
Мерси, Diyana, точно така-моя грешка-общ управител=>няма очакваното напрежение м/у мъжете

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #43 -: Юли 12, 2013, 12:03:24 pm »
Имала съм "факсове", но за лоши събития. Ти как реши, че трябва да имам странни сънища?
Впрочем, вчера сънувах най-идиотския и се чудя дали да го споделя. ;D

Първото нещо ,което ми направи впечатление в твоята карта беше Фортуна в знака на Слънце ,което е рядко явление ,но като видях че имаш АСЦ Лъв ,Луна Лъв и Слънце Водолей ,разбрах защо е така .След това Меркурий във Водолей съвпад със същата и в тригон с диспозитира им от 3-ти дом към 7-ми .Уж искаш да се свързваш ,но не по типичния "земен" начин ,"срещите" в мислите ти те правят щастлива ,не знам доколко се изразих разбираемо и затова сънуваш "like Uran " там за теб е "истинското съвършенство' " и може би от това идват разочарованията ти наяве за света и най-вече от хората. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #44 -: Юли 12, 2013, 12:07:59 pm »
Аз до скоро гледах много фаталистично на някои аспекти, докато сега мисля, че е дадено стената да е там, но дали ще си разбием главата, ще копаем под нея, ще хвърчим над нея или странично ще я заобикаляме-от нас зависи-и то-започва да зависи, когато първо-знаем за стената, второ-имаме стратегия за преодоляване

Айде някой да ми разтълкува моя най-точен аспект: ретро меркурий опозиция ретро сатурн в рак

"Кандидат -студентски справочник" -помниш ,нали  ;),това е моето тълкувание .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“