Автор Тема: Профекции  (Прочетена 53976 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Профекции
« -: Юли 12, 2013, 06:44:50 pm »
То като се видя с малко време все се захващам с някакви неща, дето си искат много време, ама карай...

Използват се като предсказателна техника с много добър резултат

Как се прави: премества се точката с 30* за година, например: роден с асц 0* овен - за 1-та година от живота отговаря овен-> марс, за втората-> телец-> венера и т.н. Изчисляваме господарят на годината и изследваме неговото положение в картата, както и движението му през конкретната година - минава ли през важни точки, ретроградни/стационарни фази и т.н. Във форума, където го видях практически използват цели знаци (whole signs), предлагам и ние така, докато не разберем кое как
Ако във въпросния дом има друга планета - делят си правомощията и даже в повечето случаи действието на планетата в дома надделява
Използват се старите управители, това си е древна техника
Ако някой има опит - да сподели

Слагам една картинка, с която по-лесно се смятат - например за 35-та година->12 дом от картинката-> управителят на 12 дом в наталната карта е Господар на Годината, освен ако в дома няма други планети, които имат повече достойнства. Ако са повече от 1, гледаме най-ранната по градус.
Та Господарят на Годината и неговите фази и транзити дават предсказанието
Пробвайте за ключови години :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Профекции
« Отговор #1 -: Юли 13, 2013, 10:57:34 am »
Има ли някой, дето е извъртял колелото повече от два пъти, който да иска да е опитно зайче?
Желателно е с точен час на раждане и да си помни важните събития в живота, и ще е по-лесно, ако си хареса примерно 2 важни години в живота-да се пробваме на негов гръб :)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Профекции
« Отговор #2 -: Юли 13, 2013, 02:41:18 pm »
Искаш да кажеш, че едно завъртане е 12 години?
Ако е такава логиката, въртя за 4-ти път. :D

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Профекции
« Отговор #3 -: Юли 13, 2013, 03:10:06 pm »
Искаш да кажеш, че едно завъртане е 12 години?
Ако е такава логиката, въртя за 4-ти път. :D

Искаш ли да си зайче  ;D


« Последна редакция: Юли 13, 2013, 03:17:25 pm от Papy »

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Профекции
« Отговор #4 -: Юли 13, 2013, 04:30:33 pm »
Ще разгледам съвпадите и ще докладвам.
Вие ми знаете картата, ако имате въпроси по конкретни конфигурации, може да питате.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Профекции
« Отговор #5 -: Юли 13, 2013, 04:35:32 pm »
Ще разгледам съвпадите и ще докладвам.


какви съвпади?

просто си харесай две важни години от живота и ни ги кажи - като цифри

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Профекции
« Отговор #6 -: Юли 13, 2013, 08:31:01 pm »
1983г, 1987г, 1992г, 1998г, 2001г,

Това са общо- взето добри години, но и преломни в известен смисъл.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Профекции
« Отговор #7 -: Юли 14, 2013, 10:49:49 am »
Имам 2 Венерини години, 2 Сатурнови и 1- Марсова. Това какво трябва да значи?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Профекции
« Отговор #8 -: Юли 14, 2013, 11:14:45 am »
Ако искаш-сложи временно карта-натална-равнодомна система
Днес ще съм малко заета, но някой друг може да му е интересно и да пробва
Важно е да кажеш (за улеснение) дадената година-преди рд ли е събитието или след-има значение за профекциите
Също може и сама-гледат се и слънчевите революции, само не съм сигурна точно кои, но ако не познаем-пак е информативно :)

Та...-примерно господар на годината-венера-в съотв дом има ли планета-ако да-тя поема управлението
Оценяваш в радикса как е поставена-радост (секта), ранена ли е, и съотв тълкуваш по основните сигнификации
Събитието настъпва при транзитното движение на Господаря през дадена важна точка, ако гледаш аспекти-до 3*

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Профекции
« Отговор #9 -: Юли 16, 2013, 12:29:23 am »
Няма време, но има желание
Засега само картата, 1983 г - Господар на Годината - меркурий
Меркурий - ретрограден, източен, дневен, радост по знак, не толкова по дом (седми), екзалтирал, в лъчите на слънцето, клони към долен съвпад, значи е бавен
ако го оценим правилно - ще познаем

давайте идеи :)

П.п. Грешчица-когато меркурий клони към долен съвпад е бавен, не бърз, както бях написала преди
« Последна редакция: Август 07, 2013, 04:30:15 pm от Papy »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Профекции
« Отговор #10 -: Юли 16, 2013, 12:38:51 am »
Качвам и солара за 1983, и прецеснатия също
« Последна редакция: Август 07, 2013, 04:31:11 pm от Papy »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Профекции
« Отговор #11 -: Юли 16, 2013, 01:12:43 pm »
Мерси, Стар
Като се има предвид, че е родена в началото на годината, по-вероятно е 1983 събитията да са след рд, което наистина означава, че Господар на Годината е венера, не меркурий
От друга страна в 3-ти дом, везни, имаме един ретрограден юпитер, с диспозитор въпросната венера, и ако правилно разбирам как се определят сектите - и двамата не са в секта, при това са в опозиция, възлите също са по оста везни/овен, което прави венера и марс особено важни
Марс за късмет е в секта, добре поставен в скорпион, но в квадрат с луната и слънцето
Заради юпитер в трети се предполага, че той става Господар на Годината, под управлението на венера

Та моето предположение заради активността на 3-ти дом е, че е братята/сестрите са били основни теми - възможно е тогава да се е родил някой от тях (малко голяма разлика, но все пак), или кратки пътувания, или преместване в ново училище, наложено от външни фактори, още повече, че юпитер е управилтел на профектнатия 3-ти дом, и по транзит - също е в стрелец, а в близък аспект с юлв
Също в натала юпитер има доста точен тригон с ретрограден меркурий, който се явява в профектнат 5-ти, което може да означава начало на някаква нова дейност - хоби, кръжок, спорт, което е довело до нови приятелства и подкрепа, и въпреки ретроградието на юпитер и меркурий, в крайна сметка периодът не е бил лош
От трета страна опозицията на венера/юпитер е образувала квадрат с профектнатия мц, което означава според мен, че от нативът се е искало бързо да се адаптира към нова среда, и вероятно е имал някакъв проблем с представянето в социума и как другите (или единият от родителите) са го възприемали
Стига съм зи измисляла повече, сега започвам да разучавам тази техника, сигурно ще допусна много грешки


Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Профекции
« Отговор #12 -: Юли 17, 2013, 11:41:29 am »
Тук няма ли някой освен нас трите да се включи ?  ??? :P

А какво е твоето предположение по картата, няма само аз да се излагам  :D
В соларните карти гледам-пак акцент 10/11 дом, зависи коя карта гледаме

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Профекции
« Отговор #13 -: Юли 17, 2013, 12:23:39 pm »
Ами ако на някой му е писнало да не му работят транзитите, да има съвпад пр венера със слънце, пък да няма любов, да пробва
Техниката изглежда достатъчно проста, смята се наум, с таблиците-още по-лесно :)
Айде, че играта тепърва ще загрубява, някой да не си помисли, че ще се откажа бързо

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Профекции
« Отговор #14 -: Юли 17, 2013, 12:57:51 pm »
Ще се включа, когато ги прегледам.
Иначе викаш като се излагаме поне да си правим компания.  :D
Чудно ми е че няма интерес към темата. Джйотиша по се харчи.
Хайде на профекциите моляяя, още са топли топли.  ;D

Има бе, но нямам време за теоретична подготовка ;). От таблИцата, дето си ни я пуснала, веднага се намърдах в асц. Везни, който ми е на 12-ти соларен с Венера ЛъФска и въобще не ми хареса тая работа и я изоставих. Но сега видях, че правим опити върху Уран, а това си е изкушение, защото тя е от "неработещите" пълнолунни карти и ще се включа :D.
De omnibus dubitandum est