Автор Тема: Профекции  (Прочетена 52522 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Профекции
« Отговор #30 -: Юли 27, 2013, 10:49:15 am »
Ето отговорът на Уран за 1983:
Цитат
До него момент съм се занимавала само с изкуства и хуманитарни науки/интереси. В нея година за първи път излязах в чужбина по повод изкуства- международен конкурс и завръщайки се в Бг, след като съм пропуснала последните седмици в училище, майка ми ме сюрпризира, че трябва да кандидатствам в МГ, а имах точно 3 дена до изпитите. Не само, че "трябва", но и че ще ми счупи главата ако не вляза.  Е, влязах- изкарах 5 или 5 и нещо, не помня, не ми беше важно, но това влизане предопредели всички мои ( вече наистина мои) избори по- нататък, които си бяха погрешни. Излизането в чужбина пък ме мотивира да остана в това, което ми беше "хоби"- бях решила да се откажа. Това пък на свой ред ми донесе чести излизания зад граница в следващите 3-4 години и то все на Запад.

Аз съм доволна, като пренебрегнем 1-то ми изречение в тълкуването - за акцент братя/сестри, бях приемливо близо, гледам, че Стар закова някоя и друга година :)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Профекции
« Отговор #31 -: Юли 27, 2013, 10:57:53 am »
Inspiration, точно Мунтхата се изчислява така, да. Мунтхата е вид прогресивен АС - за 1 година изминава 1 знак. Нямам опит с Таджака карти обаче. Таджака е западният солар по сидерал. Ще се разровя в интернет и форуми, ако намеря време.

Сетих се сега, че в Таджака се разглеждат аспекти като при хорарните карти. Сходящите аспекти говорят за бъдещо развитие. Аспектите 5/9 (аналогични на тригони) и 3/11 (аналогични на секстили) се считат за гладки, благоприятни, 4/10 (аналогични на квадратури) се считат за напрегнати, но пак дават събитие, 6/8 връзки не дават събитие, 2/12 - също, доколкото помня.

Линкче, защото не мога да се напъна да си припомня в момента - http://askastrologer.com/articles/Tajaka-horary.html.
« Последна редакция: Юли 27, 2013, 11:26:55 am от Mirabella »

inspiration

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Re: Профекции
« Отговор #32 -: Юли 27, 2013, 03:45:34 pm »
 
     Mirabella , за таджаката имам информация. По скоро ми беше интересно дали би могло  профекциите след като се изчисляват по един и същи начин  с Мунтхата  и тълкуването да се осъвмести т.е. да ползвам тълкуването, а и да включа  тук от тълкуванията за мунтхата. Да се разшири информацията .

inspiration

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Re: Профекции
« Отговор #33 -: Юли 27, 2013, 03:57:19 pm »
 
  Ами не става - таджаката  нали е по сидерал .  ::)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Профекции
« Отговор #34 -: Август 07, 2013, 02:39:01 pm »
Хубава статия, Стар, само не разбрах какво имаш предвид с това, че древните гърци профектират наталните планети. Като четох отгоре-отгоре Валенс, той май смята управителите на годината по схемата за седемте, заприлича на фирдария, но не четох внимателно.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Профекции
« Отговор #35 -: Август 07, 2013, 04:59:29 pm »
Понеже Сатен много слушка, тя е следващата - да каже една важна година и преди или след рд-то са събитията

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Профекции
« Отговор #36 -: Август 07, 2013, 06:33:58 pm »
Papy, това като информация го прочетох написано от един астролог занимаващ се с традиционна астрология. Примерът, който дава за да обясни нагледно е, ако някой има Юпитер в първи дом в Стрелец, за неговата четвърта година, когато навърши три, наталния Юпитер ще се придвижи в четвърти дом или в четвъртия от неговия натален знак.

мда - и аз съм го срещала това, стана ми интересно кой е първоизточника :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Профекции
« Отговор #37 -: Август 07, 2013, 06:38:21 pm »
Мерси Папи  :)
Хм, много хубав период имах към края на деветнайстата година и цялата двайста-2004/2005 :) Пробвайте с тях, ако искате  :)
Аз опитах с настоящата година, но нещо не ми се връзват нещата или аз някъде бъркам.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Профекции
« Отговор #38 -: Август 07, 2013, 07:01:25 pm »
След малко ще сложа и истинските солари (според Валенс - да тестваме 2 в 1 :) )

ето - слагам солар 2005 - равнодомен
« Последна редакция: Август 14, 2013, 09:02:28 pm от Papy »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Профекции
« Отговор #39 -: Август 07, 2013, 07:01:49 pm »
Ето  :)

За настоящата година по солара и проф. асц ми се струва, че не би трябвало да е лоша  :)

п.п. Папи ме е изпреварила  ;D Оставям само последния :)

Връщам ги обрат, че са следващите :) Папи, 2004/2005 и 2005/2006 са соларите
« Последна редакция: Август 07, 2013, 07:05:08 pm от Satin »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Профекции
« Отговор #40 -: Август 07, 2013, 07:24:31 pm »
Няма, няма да казвам нищо ;D Дори на Папи ;D

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Профекции
« Отговор #41 -: Август 07, 2013, 07:44:08 pm »
Ами разсеях се-ще ги сменя направо с обещаните по Валенс - done

Никога не питам преди да съм отговорила, да не помисли някой, че шмекерувам :)
« Последна редакция: Август 07, 2013, 08:40:48 pm от Papy »

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Профекции
« Отговор #42 -: Август 11, 2013, 11:42:36 am »
Не съм изучавала профекциите досега. И с мунтхата нямам опит.

Тази година профекционният ми АС попада в Дева, натален Меркурий управлява 5-ти и 8-ми дом, намира се на АС (откъм 12-ти дом). Проверявам какво е било преди 12 години, макар че транзитите са други, с изключение на Юпитер, който отново е в отсрещния знак на наталната ми Венера. Тогава тъкмо се бяхме разделили за пореден (както се оказа малко по-късно, последен) път с едно гадже и той превеше опити да се съберем отново. Неуспешни опити, защото сме твърде различни, просто не си подхождаме. Тази година същото гадже отново се опита са направи някакви намеци по темата. Съвсем сериозно, не се шегувам. Има покритие откъм тема по 5-ти дом.

През най-приятната за мен година профекционен АС е бил в Риби, натален Юпитер е в 9-ти дом (в квадрат с АС и широк такъв с Меркурий), управлява 10-ти и 11-ти домове. Добра година откъм творчество и обучение. Следваща година също беше успешна - бране на плодовете от миналата - започване на работа и придобиване на степен. Профекционен АС в Овен, натален Марс в 8-ми, в съвпад със Сатурн и Плутон. Сатурн пасва за темата работа, нали е мунданен управител на 10-ти, Плутон пък ми управлява 9-тия дом. Профекционен Марс погледнах, че се е падал в Стрелец, който е на върха на 10-ти и 11-ти домове - реализация.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Профекции
« Отговор #43 -: Август 11, 2013, 07:41:56 pm »
След малко ще сложа и истинските солари (според Валенс - да тестваме 2 в 1 :) )

ето - слагам солар 2005 - равнодомен
и 2006

Партньорско- любовен ми изглежда соларът за 2005, като тази тема прилива и в следващия солар. Допускам, че е имало и забременяване през 2005. 2006- възможен престой в болница.
Е ли е възможен някакъв пик бидейки изолиран? :o

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Профекции
« Отговор #44 -: Август 11, 2013, 07:44:52 pm »
Ето  :)

За настоящата година по солара и проф. асц ми се струва, че не би трябвало да е лоша  :)

п.п. Папи ме е изпреварила  ;D Оставям само последния :)

Връщам ги обрат, че са следващите :) Папи, 2004/2005 и 2005/2006 са соларите

Много парични са тези солари.