Автор Тема: Профекции  (Прочетена 55005 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Профекции
« Отговор #45 -: Август 12, 2013, 10:43:15 pm »
Има бе, но нямам време за теоретична подготовка ;).

Дияна, надявам се, когато намериш малко свободно време, да се включиш по темата. Мисля, че ще ти е интересна.

Всъщност, по всичко изглежда, че не само ще ми е интересна, но и ще ми върне интереса към соларите :).
De omnibus dubitandum est

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Профекции
« Отговор #46 -: Август 14, 2013, 09:04:25 pm »
Да давам ли отговор  :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Профекции
« Отговор #47 -: Август 14, 2013, 09:11:01 pm »
Значи за 2004 и 2005 г. пътувания в чужбина провокирани от някакъв тип партньорски взаимоотношения. Любовна тръпка и приятелства с чужденци. Подкрепа от авторитетна личност в професионално отношение или работа в такава фирма с хубаво заплащане.

аз си мисля същото за следващата година, с акцент на любов, по-малко на работа и подобни, но пътуване - много вероятно

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Профекции
« Отговор #48 -: Август 14, 2013, 09:23:53 pm »
2004 завърших у-ще, записах се в университета, в края на солара започнах готина и добре платена работа. Смених си средата, намерих много нови приятели. Със започването на солара за 2005 вече се бях приспособила и започна една от най-хубавите ми година. Нямах никакви сериозни проблеми и главно беше само забавление. Имаше от всичко по много :)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Профекции
« Отговор #49 -: Август 15, 2013, 01:33:56 pm »
Добре, аз си врътнах няколко събития и дотук имам две наблюдения. В годината, в която почина баща ми и се роди синът ми, профекционен Асц. във Водолей, натален Сатурн управлява 7, 8 и 9 (седми и осми при дом-знак), заточен, съвпада с Кету и е на асц., в соларната карта отново е в Рак, но в осми соларен (втори натален). Соларен асцендент в Скорпион (на куспидата на шести натален дом), натален Марс е отговорен за 11-ти и 6-ти (при дом-знак за 10-ти и 5-ти), заточен е, ретрограден и стои в 11-ти натален. В солара Марс е в десети, четвърти натален, близо до съвпад с натално Слънце, отново заточен. Връзката с двете важни събития изглежда по-категорична, ако се отчита управлението на домовете по пълнознаковата домификация.
При месечните профекции при смъртта на баща ми профекционният асцендент е в Дева (натален ИС е там), а при раждането е бил в Стрелец (Юпитер е в осми натален, с интерсептиран в 6-ти Стрелец и МС в Риби). В солара и Меркурий, и Юпитер са в групата на Марс (заедно със соларно Слънце) в десети дом, във Везни (в натален четвърти). Раждането е чрез секцио, връзката с Марс и с осми е доста очевидна.


Два поредни цикъла на профекционна Дева/Везни - обичайно точно около рождения ден се извършва активната промяна са свързани с промени в професионален/кариерен план. Първият път - дипломиране и пооочти начало на сериозна академична кариера - при Дева, и след това, като влезе в действие проф. Везни - започване на работа, практически определяща последващото ми кариерно развитие.  Вторият път - отново при Дева напускане на дългогодишна и стабилна и т.н. работа, материални придобивки, почивка и пътувания и при Везни - нова работа, различна не като същност, а като поле и свобода на изява, здравословни неволи, включително дребни злополуки, счупени костички и дребна хирургия, внезапна смърт на бивш шеф и приятел, операции на мои близки и далечни роднини - леля, бащата на партньора ми, който постига своеобразен връх в досегашната си кариера и след това рязко реши да я зареже, сестра ми се освободи от затлачена 10-годишна връзка, и това е само до сега - има още месец и половина до новия солар. ;D

Соларен асц. отново Скорпион - с Марс/Раху в скорпион в първи соларен (върху пети натален и натални Венера и Луна) Соларна Венера е в десети соларен дом, натално се намира в Скорпион, в 5-ти, отговаря за пети и дванадесети (дом-знак четвърти и единадесети).

De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Профекции
« Отговор #50 -: Август 15, 2013, 04:35:31 pm »
Равнодомна или Alcabitius или whole signs
Няма интерсептирани

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Профекции
« Отговор #51 -: Август 15, 2013, 04:48:54 pm »
Равнодомна или Alcabitius или whole signs
Няма интерсептирани

Има, има, и по Алкабитус са си интерсептирани ;), затуй го отбелязах. Що пък толкоз натискаш на този Алкабитус. Бонати знам, че го ползува, ма инак повече се е харчил Региомонтанус от неравноделните. Порфирий при Птолемей, да кажем, но от изброените, ако не е Регио, Плацидус дава практически същите резултати за нашите ширини.

Това щях и за хилезите да те питам - ако е за Бонати, да е Алк., за Птолемей най-добре равнодомна от Асц.-5 градуса или порфирий, за Лилли - Региомонтанус. От всичко изчетено, най-добре си е дом-знак, но пък тогава не щат да се смятат някои арабски точки и жребии, дето се базират на куспиди.
« Последна редакция: Август 15, 2013, 04:55:20 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Профекции
« Отговор #52 -: Август 15, 2013, 05:14:12 pm »
Защото него използват най-много, и цели на 2-ро място
Много ако-та има-и аз не знам вече (или още)
Пък и като гледам някоя нова техника-проверявам с по няколко карти-обикн на известни хора от астро-то, родени по цял свят
За Бонати-изрично-да. Негов си е метода-така го използва, за жребиите-още не съм разбрала основните-базис, дух, необходимост, после тоя алмутем фигурис-още не го знам как се смята
Него май Езра го е описал, попадна ли на инфо?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Профекции
« Отговор #53 -: Август 15, 2013, 06:40:46 pm »
Ето малко инфо
http://www.skyscript.co.uk/houprob4.html

Къде Птоломей е написал коя система използва?

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Профекции
« Отговор #54 -: Август 15, 2013, 06:43:33 pm »
Добре, аз си врътнах няколко събития и дотук имам две наблюдения. В годината, в която почина баща ми и се роди синът ми, профекционен Асц. във Водолей, натален Сатурн управлява 7, 8 и 9 (седми и осми при дом-знак), заточен, съвпада с Кету и е на асц., в соларната карта отново е в Рак, но в осми соларен (втори натален). Соларен асцендент в Скорпион (на куспидата на шести натален дом), натален Марс е отговорен за 11-ти и 6-ти (при дом-знак за 10-ти и 5-ти), заточен е, ретрограден и стои в 11-ти натален. В солара Марс е в десети, четвърти натален, близо до съвпад с натално Слънце, отново заточен. Връзката с двете важни събития изглежда по-категорична, ако се отчита управлението на домовете по пълнознаковата домификация.
При месечните профекции при смъртта на баща ми профекционният асцендент е в Дева (натален ИС е там), а при раждането е бил в Стрелец (Юпитер е в осми натален, с интерсептиран в 6-ти Стрелец и МС в Риби). В солара и Меркурий, и Юпитер са в групата на Марс (заедно със соларно Слънце) в десети дом, във Везни (в натален четвърти). Раждането е чрез секцио, връзката с Марс и с осми е доста очевидна.



В годината, в която е роден синът ми, почина свекърът ми и се преместихме в новото ни и незавършено жилище, при съпруга ми са били активирани подобни конфигурации като са се реализирали и положителните и отрицателните значения на домовете.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Профекции
« Отговор #55 -: Август 15, 2013, 08:58:59 pm »
Къде Птоломей е написал коя система използва?

трета книга

Цитат
namely, the twelfth part of the zodiac surrounding the
horoscope, from 5° ahove the actual
horizon up to the 25° that remains
,
which is rising in succession to the horizon; the part sextile dexter to
these thirty degrees, called the House of the Good Daemon; the part in
quartile, the mid-heaven; the part in trine, called the House of the God;
and the part opposite, the Occident.

Тъй като това не е типичната пълнознакова система, значи все пак е някакъв тип равнодомна. Но тъй като и на един куп други места говори за МС като за десети дом/знак и т.н., тоест медиум цели не е никога никъде другаде освен в десети дом, най-вероятно все пак използва някаква квадрантна система от най-простичкия вид - кръгът се дели на четири квадранта според Асц. и МС, и всеки квадрант се дели на три равни части. Което е горе-долу най-старата квадрантна система, описана и от Ветиус Валенс, макар да е кръстена на Порфирий. Та, ползвам Порфирий като нарицателно за този най-стар и най-прост вид квадрантна система.

De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Профекции
« Отговор #56 -: Август 15, 2013, 09:17:18 pm »
Ще пробвам и аз Порфирий

Nice talking to you :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Профекции
« Отговор #57 -: Май 15, 2014, 10:34:11 am »
Понеже в транзитната тема се коментират разни неща, които ме навеждат на размисъл, които не са точно транзитни, ще пиша в съответните теми

По примера на Хепи за напускане на работа - 2012г. По профекция Господар на Годината - венера, натално - в падение, съвпад плутон, опозиция сатурн, в соларната карта - върху марс, соларен марс в квадрат към нея, както и соларен юпитер, тя самата в 12-ти соларен, и в квадрат към наталните възли. Значи като цяло това не е била добра година, ако работата е била свързана с по-голяма организация или държавна, промяната е сигурна. Вероятно е имало проблеми и по 5-ти дом (възможна раздяла), както и финансите са били драстично засегнати. Ако погледнем цикълът на марс - опозицията през март 2012 е била на 13* дева, достатъчно близо до наталната венера, което е поредното доказателство, че е била година на промени, засегнат би трябвало да е и трети дом (братя, сестри, кратки пътувания)
Надявам се да има обратна връзка :)

Happy58

  • Гост
Re: Профекции
« Отговор #58 -: Май 15, 2014, 11:15:11 am »
Понеже в транзитната тема се коментират разни неща, които ме навеждат на размисъл, които не са точно транзитни, ще пиша в съответните теми

По примера на Хепи за напускане на работа - 2012г. По профекция Господар на Годината - венера, натално - в падение, съвпад плутон, опозиция сатурн, в соларната карта - върху марс, соларен марс в квадрат към нея, както и соларен юпитер, тя самата в 12-ти соларен, и в квадрат към наталните възли. Значи като цяло това не е била добра година, ако работата е била свързана с по-голяма организация или държавна, промяната е сигурна. Вероятно е имало проблеми и по 5-ти дом (възможна раздяла), както и финансите са били драстично засегнати. Ако погледнем цикълът на марс - опозицията през март 2012 е била на 13* дева, достатъчно близо до наталната венера, което е поредното доказателство, че е била година на промени, засегнат би трябвало да е и трети дом (братя, сестри, кратки пътувания)
Надявам се да има обратна връзка :)

нямаш проблем с обратните връзки :) - аз понеже още не знам нищо за тези профекции, само ще отговарям :)

напускането беше веднага след РД-то - някъде около 3-4 седмици, макар че чаках заради документални причини 2-3 месеца (не се получаваше). Фирмата е от средните, частна. Финансите бяха наистина засегнати и това беше една от причините - просто шефа не плащаше. И в края на годината, 3 месеца след напускането, всичко беше изплатено. Освен това, (това ще е интересно откъде се вижда) получих много добро обезщетение от борсата. Другото - по 5 дом нямаше нищо, щото просто не е имало нищо, което да се прекъсва. 3 дом се прояви, обаче по друг начин - 2 седмици преди солара записах курса по нумерология и оттам се отприщи вече и астрологията.

1 година по-късно - при първото преминаване на Юпитер през Асц се върнах във фирмата, но без желание - просто бях принудена заради парите. Сега ще направи последното преминаване и ще видим какво ще стане :)

не разбрах в обяснението ти - соларен Юпитер от/към какво го разглеждаш?

същата ситуация с напускането има и 11 години преди това :) (солар 2001/02)
« Последна редакция: Май 15, 2014, 11:16:55 am от Happy58 »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Профекции
« Отговор #59 -: Май 15, 2014, 11:20:30 am »
соларен юпитер квадрат венера - двата благодетеля, юпитер в десети соларен

щом по 5-ти е нямало (а наистина ли е нямало - отказ от хоби, спорт, забавления, или пък ориентиране към частен бизнес?), имало ли е по приятелските теми? някакви изгубени надежди? провал на нещо планувано?

п.п. обаче соларният юпитер е в секстил с венера - соларна, може това да е довело до плащането на големи компенсации
« Последна редакция: Май 15, 2014, 11:24:08 am от Papy »