Автор Тема: Профекции  (Прочетена 54986 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Профекции
« Отговор #60 -: Май 15, 2014, 11:54:21 am »
соларен юпитер квадрат венера - двата благодетеля, юпитер в десети соларен

щом по 5-ти е нямало (а наистина ли е нямало - отказ от хоби, спорт, забавления, или пък ориентиране към частен бизнес?), имало ли е по приятелските теми? някакви изгубени надежди? провал на нещо планувано?

п.п. обаче соларният юпитер е в секстил с венера - соларна, може това да е довело до плащането на големи компенсации

ааа, нещо подобно на бизнеса - да, сори ... не се получи. Права си :) хей, браво на теб!

за обезщетенията бях чувала нещо за 11 дом, ама ... само чувала :) - то това всъщност са пари от държавата, не от работодателя.

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Профекции
« Отговор #61 -: Май 15, 2014, 01:11:39 pm »
Изумително точни са профекциите! Съвсем накратко, при двете най-важни години в живота ми, все Венера е била профекционен господар на годината. В натала: Венера У на АЦ, 8-ми и 12-ти домове, диспозитор на Слънце, ситуирана в 8-ми, благоприятно аспектирана от Луна, Марс, Плутон и Лунни възли. В соларите за съответните години Венера е била в 9-ти или 10-ти соларни домове, участваща в съвпади с бенефици. Съчетано и  с фирдария за периода, картина е изключително ясна!

Само мога да се надявам и току-що започналата ми соларна година да е със същия акцент като предходните, защото Венера отново се явява профекционен господар, пак е в 9-ти в солара, сол. У на 4-ти и 9-ти дом.

Happy58

  • Гост
Re: Профекции
« Отговор #62 -: Май 15, 2014, 01:17:53 pm »
Ами ако на някой му е писнало да не му работят транзитите, да има съвпад пр венера със слънце, пък да няма любов, да пробва
Техниката изглежда достатъчно проста, смята се наум, с таблиците-още по-лесно :)
Айде, че играта тепърва ще загрубява, някой да не си помисли, че ще се откажа бързо

ето, при мен имаше за миналата година (въпросната 2012-13) съвпад пр венера с прогр слънце, ама - на, ти ме разконсперира и съвпада отиде по дяволите :) , а и вече няма съвпад :)

да взема да се концентрирам в малко изследване тук, ама пусто ... трудна ми е интерпретацията.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Профекции
« Отговор #63 -: Май 15, 2014, 01:19:36 pm »
Имаше ли любов или не?

Happy58

  • Гост
Re: Профекции
« Отговор #64 -: Май 15, 2014, 01:32:15 pm »
Имаше ли любов или не?

не .... ама нали и ти така каза - любов и самост. бизнес - йок! :) не дава Папи :)

тамън се канех да ти дам задачка за година с 2 проф управителя - при мен това е било 2002. След няколко месеца пак влизам в такава :) Да видим какво е било за преди 12 год. Това е, ако искаш де. Аз така или иначе ще се пробвем, защото почна да ми става интересно.

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Профекции
« Отговор #65 -: Май 15, 2014, 01:39:41 pm »
Ами ако на някой му е писнало да не му работят транзитите, да има съвпад пр венера със слънце, пък да няма любов, да пробва
Техниката изглежда достатъчно проста, смята се наум, с таблиците-още по-лесно :)
Айде, че играта тепърва ще загрубява, някой да не си помисли, че ще се откажа бързо

Това по-горе много точно си го казала :)
Много ми е омръзнало от " неработещи"  транзити, добре че са древните и техните методи!

Happy, пробвай да видим дали при теб също дават вярна насока профекциите. Така като гледам, древните рядко грешат :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Профекции
« Отговор #66 -: Май 15, 2014, 01:40:13 pm »
Как така 2 профекционни управителя?
Ми що да не давам-аз всичко давам, ама кой ме пита :)
Айде-пробвай, техниката не е толкова завъртяна

Happy58

  • Гост
Re: Профекции
« Отговор #67 -: Май 15, 2014, 02:03:19 pm »
Как така 2 профекционни управителя?
Ми що да не давам-аз всичко давам, ама кой ме пита :)
Айде-пробвай, техниката не е толкова завъртяна

ами в линка, който Стар е дала на предните страници, се казва, че У на знака е първия и ако има в този дом планета - тя ще бъде втори.

Това с пробването предполагам, че го казваш на Майското цвете :) Не че аз няма да го направя, просто не мога веднага - все пак съм в момента на работа :) Но по това, което ти направи с моята 2012г си беше супер.

Happy58

  • Гост
Re: Профекции
« Отговор #68 -: Май 21, 2014, 09:12:36 am »
Папи, вчера видях, че в една от книгите си Шестопалов говори за профекциите - в Предсказателна астрология. Това го давам само като инфо, в случай, че някой се интересува от приложението им.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Профекции
« Отговор #69 -: Септември 09, 2014, 01:37:19 pm »
За профекциите - основна теория и примери в постовете на Paul (потребител на форума на astro.com и много добър астролог)

http://forum.astro.com/cgi/forum.cgi?num=1338990298.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Профекции
« Отговор #70 -: Септември 09, 2014, 06:19:35 pm »
Мирабела, мерси и за двата линка (тук и в ранга), жалко, че не мога сега да ги прочета, дано по-късно успея...

Happy58

  • Гост
Re: Профекции
« Отговор #71 -: Септември 09, 2014, 08:55:30 pm »

Слагам една картинка, с която по-лесно се смятат - например за 35-та година->12 дом от картинката-> управителят на 12 дом в наталната карта е Господар на Годината, освен ако в дома няма други планети, които имат повече достойнства. Ако са повече от 1, гледаме най-ранната по градус.
Та Господарят на Годината и неговите фази и транзити дават предсказанието

Папи, при мен се получава така - 48г, управителя е Луната, но в първи дом е и Юпитер. Лошо няма, но Юпитер е с повече достойнства от Луната в картата ми  - в този случай Луната или Юпитер да взема за Господар на годината?

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Профекции
« Отговор #72 -: Септември 09, 2014, 08:59:51 pm »
Юпитер.
De omnibus dubitandum est

Happy58

  • Гост
Re: Профекции
« Отговор #73 -: Септември 09, 2014, 09:22:50 pm »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Профекции
« Отговор #74 -: Септември 09, 2014, 11:35:17 pm »
Папи, при мен се получава така - 48г, управителя е Луната, но в първи дом е и Юпитер. Лошо няма, но Юпитер е с повече достойнства от Луната в картата ми  - в този случай Луната или Юпитер да взема за Господар на годината?

Те го наричат "hands over" - предава управлението на който е в дома, тоест - управител (Lord of Тhe Year) ти е луната, но тя предава управлението на юпитер, виж този линк, сигурно и преди сме го слагали, но не ми се търси

п.п. сега отвотих и линка от Мирабела - там също е добре обяснено
« Последна редакция: Септември 09, 2014, 11:39:37 pm от Papy »