Автор Тема: Куинконс  (Прочетена 15085 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Куинконс
« Отговор #15 -: Юли 19, 2013, 11:48:49 pm »
Ами и аз съм прокълната. Две от най- важните ми планети са в куинконс.

Кои са участниците и какво му е проявлението?

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Куинконс
« Отговор #16 -: Юли 20, 2013, 12:05:51 am »
Зацикляне по определени теми и неудовлетворение изсмукващо съзидателната енергия.
При мен са Сатурн и Марс. Този аспект ми причинява и някои здравословни проблеми (така мисля), още повече, че Сатурн ми е У6.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Куинконс
« Отговор #17 -: Юли 20, 2013, 05:49:15 pm »
Зацикляне по определени теми и неудовлетворение изсмукващо съзидателната енергия.
При мен са Сатурн и Марс. Този аспект ми причинява и някои здравословни проблеми (така мисля), още повече, че Сатурн ми е У6.

Uran,самият аспект засяга сферата на здравето и е нормално да ти причинява такива проблеми.Как гледаш на онова,което се случва ,около теб и как ще се справиш със същото ,това е разликата между плавните и твърдите аспекти ,както в случая ти споделяш ,че гледаш на същия като че си "прокълната".Това си е "твоят" аспект и винаги ще ти причинява здравословни проблеми ,защото явно си има причина ,затова следващия път ,когато си неразположена ,защо не си зададеш въпрос ,коя е тази причина ,обхващаща отговорности,амбиции,репутация,родител срещу импулса,твърдоглавието,'мога сама" ?!? За целта можеш да се обърнеш към Меркурий в картата си ,за да си устроиш така ангажиментите ,ежедневието си ,че когато отново се зададе "цикълът на някои здравословни неразположения" ,да си готова да им "отговориш" .Няма да ти изчезне аспекта ,нито това че си "прокълната" (така ти го усещащ :) ),но виж и бонуса тук ,участниците са Марс и Сатурн ,планети ,които могат да се разберат помежду си и като им "създадеш" работа (те и двамата я обичат по свой си начин ) ,когато боледуваш ,ще приемаш периода като почивка ,релакс ,презареждане за следващия проект по Марс/Сатурн. :)
Аз също имам в натала си аспекта, между У6 и У4 Венера/Нептун и също имам повтарящи се здравословни (трудно диагностиращи се) проблеми ,но аз като съм болна най-добре творя ,Венера ми е в 5-ти дом .Но понеже картата ми /Аз сме много твърдоглави и не искам да си променя доста от навиците ,особено хранителните ,естествено ,че ще боледувам,въпреки ,че знам за какво иде реч. ;D
Ако ти имаш достатъчно 'послушен" ,'разумен" натал ,при всяко активиране на аспекта ,ще ползваш и бонуса му,особено когато направят аспект опозиция двете планети при транзит,прогресия ,дирекция... :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Куинконс
« Отговор #18 -: Юли 20, 2013, 05:55:23 pm »
Зацикляне по определени теми и неудовлетворение изсмукващо съзидателната енергия.
При мен са Сатурн и Марс. Този аспект ми причинява и някои здравословни проблеми (така мисля), още повече, че Сатурн ми е У6.
Същото е и при мен, мисля,че ми оказва влияние на здравето, определено.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Куинконс
« Отговор #19 -: Юли 20, 2013, 06:04:42 pm »
Куинконс -1/6 -ти ,1/8-ми домове ,Марс /Меркурий /Плутон (Марс) ,затова при всички с този аспект проявлението е върху здраве,финанси или всичко свързано с тези домове.Може да се разглежда като 120* "+" 30* -творческа перспектива или като 90*"+" 60* -възможност за реорганизация и в двата случая ,човек изживява доста повтарящи се ситуации ,както споделихте/ме ,докато разбере ,че трябва да прави реверанс и да се съобразява и с двата несъвместими принципа ,енергии на участващите планети в аспекта.По-голяма вероятност това да се случи има ,както споменах при планети ,които си комуникират плавно една с друга.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“