Автор Тема: Знаци и поличби  (Прочетена 151839 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Знаци и поличби
« Отговор #345 -: Юли 23, 2017, 06:57:41 pm »
Мислех че кукуригат сутрин, а отделно явно се е научил малко да лети от гълъбите с които живее  :012:
Гледала съм петел с две кокошки- като бях малка купих 4 пиленца от пазара, пухкави топченца, които кръстих на всеки от семейството, а това на сестра ми го изяде котка, докато беше подрастващо пиле и майка ги беше пуснала в цветната леха да се поразходят, че живееха в един голям кашон, баща ми им направи курник по-късно. Моето пиле се оказа петел- има ме на снимки как си го носех под мишница навсякъде, докато ихраех с другите деца от улицата. Та петелът ми кукуригаше и денем, летеше и се качваше на оградата, на черешата на комшиите, докато баща ми накрая им подряза крилете- на него и двете кокошки. На четвъртата година, една сутрин гледам майка ми плаче- не смее да ме погледне в очите и да ми каже, че петелът къкри в тенджерата под налягане по нареждане на баща ми- нямало смисъл да се гледа петел, който яде на кокошките храната, а не носи яйца като тях. Фучах, сърдих се на баща си дълго време и още си пазя шип от крака на петела за спомен.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Знаци и поличби
« Отговор #346 -: Юли 23, 2017, 08:10:38 pm »
Акрукс ,как така петела е безсмислен  :-\    За да снасят яйца кокошките не трябва ли да правят секс със петела ?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Знаци и поличби
« Отговор #347 -: Юли 23, 2017, 08:15:26 pm »
Акрукс ,как така петела е безсмислен  :-\    За да снасят яйца кокошките не трябва ли да правят секс със петела ?
кокошките си снасят и без петел, а той е нужен, за да снасят яйца със семенце вътре, след секс разбира се, което се мъти и става пиле

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Знаци и поличби
« Отговор #348 -: Юли 23, 2017, 08:28:08 pm »
Ауу, значи да не се чувствам виновна ,че ям неродени пиленца  :012: Луда, луда работа, странно ми- е снасят без секс и че не всички яйца са потенциални пиленца ::)  Трудно да го проумея  :017:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Знаци и поличби
« Отговор #349 -: Юли 23, 2017, 08:40:36 pm »
Е, не е като при хората. Ние не зачеваме от Светия Дух, докато при кокошките е възможно – снасят кухи яйца и готово. Ако искаш яйца със зародиш, там е нужен петел.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Знаци и поличби
« Отговор #350 -: Юли 23, 2017, 08:45:53 pm »
Тези яйца които  ядем аджеба  :012: пилета ли са или не щото ако не не са кухи  :o На Великден кухи яйца ли боядисвам  :-\

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Знаци и поличби
« Отговор #351 -: Юли 23, 2017, 08:49:44 pm »
Ако не са кухи, обикновено се развалят и миришат лошо. Запъртък ли им викаха?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Знаци и поличби
« Отговор #352 -: Юли 23, 2017, 08:55:24 pm »
Оф  ,явно не съм се образовала достатъчно за кокошките ,като си помислиш ,че се обаждах на директора на зоологическата гpадина да осиновявам копринка !Нищо не съм разбирала от кокшки тогава  :D

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Знаци и поличби
« Отговор #353 -: Юли 23, 2017, 09:13:24 pm »
Луда, луда работа, странно ми- е снасят без секс и че не всички яйца са потенциални пиленца ::)  Трудно да го проумея  :017:
Какво ти е чудно, нали отделяш всеки месец неоплодено яйце, независимо дали си правила секс  :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Знаци и поличби
« Отговор #354 -: Декември 12, 2017, 01:44:28 pm »
Паркирам колата на една малка уличка в голям квартал и гледам отсреща студио за красота,а на витрината с големи букви надпис:SAFO:Първо се възгордях, мисля си :"О,страхотно".По-късно(след около час)ми стана малко обидно,да беше книжарница,а то....Та сега цъкам по телефона и не се чудя на близнашката си луна,тя си е такава.🌜

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Знаци и поличби
« Отговор #355 -: Януари 25, 2018, 04:52:35 pm »
Прилепът с коя астрологична планета се свързва?

Плутон?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Знаци и поличби
« Отговор #356 -: Януари 25, 2018, 05:20:34 pm »
Би трябвало да са по Плутон.
Нали са нощни създания, излизат на тъмно, живеят по пещери и има кръвосмучещи сред тях. Във филмите винаги придружават вещици, вампири и се свързват с други паранормални прояви.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Знаци и поличби
« Отговор #357 -: Януари 25, 2018, 07:49:13 pm »
Лили, благодаря!

Днес ми признаха истината за една налудничава история от преди време. Оказа се, че не е било лястовица, а прилепче :o
Скрили са, за да не ме плашат още умишлено.

Историята наистина стана вещерска... ;D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Знаци и поличби
« Отговор #358 -: Януари 25, 2018, 08:04:17 pm »
Понякога и случайно влизат.
В жилището, което преди няколко години бях напуснала и се бяха нанесли нови "домакини" там, беше станало такова "произшествие". И прекалено го бяха драматизирали, струва ми се. Едната ляга да спи в дневната - лятно време, с отворена тераса. И по тъмно влиза объркан прилеп вътре. Но понеже свързваха това жилище със смъртта на майка ми /която почина в болница, а не у дома/, стана голяма драма. Виж, ако беше влязло змийче вътре /на 6ия етаж/, щях да повярвам, че е поличба и отразява характера на новите домакини - една Водолейка и една Везна.  :D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Знаци и поличби
« Отговор #359 -: Февруари 01, 2018, 02:43:59 pm »
Току що два гълъба се чифтосаха на терасата ми, приемам го за знак. За пръв път го виждам.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui