Автор Тема: Знаци и поличби  (Прочетена 153399 пъти)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1186
Re: Знаци и поличби
« Отговор #435 -: Май 05, 2021, 07:51:40 pm »
Според мен ние я носим тази енергия и тя ни отвежда на съответното к4-място.
Въртим-сучем, все идентични местообитания имаме.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Знаци и поличби
« Отговор #436 -: Май 05, 2021, 07:59:38 pm »
Според вас дали приемаме от енергията на мястото, където живеем?

Намирате ли сходства между вас и съседите ви? Може би това ще е по-характерно за хората, които живеят в по-малки улици, където се познават...

Хората са си съседствали по роднинство, естествено, че ще имат сходство.  С времето стандарта измества родовото, значи пак има сходство, но под друга форма. Навсякъде има обмен на енергия.
Романтика, ако питаш, дали на определено място се чувстваш по-добре или "не на място", аз не се влияя от съседите, но място като природна даденост ми влияе.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Знаци и поличби
« Отговор #437 -: Май 05, 2021, 08:41:41 pm »
Като вторична придобивка на ниво материално тяло, със свързаната социална интеграция и изява -да, от сорта на "битието, в което газиш,оформя съзнанието..", но като чисто изначално родство на душата със територия и материя -не, душата няма земни ареали и татковина. Ако живееш  и емигрираш в Париж, ще станеш може би по-префинен, по-малко селянин, ако си бил ;D, но няма да си прероден фараон ,аристократ по дух, ако си роден в Карнак, Мачу Пикчу или Долината на Розите.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Знаци и поличби
« Отговор #438 -: Май 05, 2021, 09:06:41 pm »
Според вас дали приемаме от енергията на мястото, където живеем?

Намирате ли сходства между вас и съседите ви? Може би това ще е по-характерно за хората, които живеят в по-малки улици, където се познават...
като дойдох за постоянно в Мадрид и съседите тъкмо се бяха нанесли, предните наематели напуснали след ремонта на входа, понеже им вдигнали наема. Та новите съседи, с които може да направя здрасти през прозореца на вътрешното дворче, тук се казва "патио", са от съседна СРМ, откъдето съм по майчина линия. С жената имаме сходства, мъжете ни също- меломани, слушат метъл рок и фланелките им на простора са в този стил.  :)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Знаци и поличби
« Отговор #439 -: Май 05, 2021, 11:03:09 pm »
Имах съсед ,който се самоуби със служебен пистолет -да се гръмна и аз, или да стана като четирите лесбийки и един педераст от съседните кооперации  ;D

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Знаци и поличби
« Отговор #440 -: Май 05, 2021, 11:23:00 pm »
Живея на сравнително тиха и къса улица с 23 къщи и познавам повечето съседи.
Но днес се замислих, че на мястото, където живея през последните 15-16г. почти няма останали млади хора на улицата, освен 2 момчета. Има 2 жени (моми на 50+) и 4 мъже (ергени 50+), и няколко възрастни жени на 75+.
На няколко метри от къщата ни преди години е имало кланница (не сме жевяли там по това време) за коне и са правили луканки :o :(

Направих някакъв контрапренос към себе си...

Благодаря за включването, на всички :)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2095
Re: Знаци и поличби
« Отговор #441 -: Май 06, 2021, 12:42:03 am »
Каква синхроничност, Романтика, тъкмо онзи ден се видях с бивша колежка и стана въпрос за съседите, та пред нея изразих радостта си, че в близост нямам нито една от настоящите ми колежки, която да преценява колко често си мия прозорците, поливам цветя и т н .
Харесвам си колежките, но подобни обсъждания ми идват в повече, а някои от тях обожават да го правят.
Имам разнородни съседи, като цяло болшинството над 50, просто младите са в чужбина или в София. Та- жена- скандалджийка, живееща със сина си ерген пияница, заместник - кмет на областен град, живеещ в лукс с втората си доста надута и злобна жена, семейство, потънало в кредити със син и дъщеря над 35 , несемейни; вдовица с куче; двама, на които децата са в Щатите и си идват рядко; едни, идващи от София само по празници- жена с двама синове ергени над 50, родителите на мъж с крупен бизнес за имоти, семейство със собствен бизнес; ерген в жилището на починалата си баба , бивш наркоман и мързеливец; едно нормално семейство с дъщеря, която е студентка по педагогика.
Май това са, сега осъзнах колко моми и ергени имам за съседи. :D
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Знаци и поличби
« Отговор #442 -: Май 06, 2021, 05:44:24 am »
Според вас дали приемаме от енергията на мястото, където живеем?

Намирате ли сходства между вас и съседите ви? Може би това ще е по-характерно за хората, които живеят в по-малки улици, където се познават...

Всичко е съставено от енергия. И е въпрос на енергийно взаимодействие. Човек също. Всеки "носи" и си "върви" с енергията си навсякъде, където и да отиде. И тя е фиксирана като направление. Енергията на своята Луна, Слънце, Венера, Марс ...на цялата си карта. Ние сме едновременно на едно място и навсякъде, по целия свят чрез нашата енергия. Затова имаме различно енергийно да го нарека отношение, енергийна специфика. Географски. Това може лесно да се провери, ако имаме компас на телефона. Хващаме за ушите азимутът (в руската програма Зет, която използвам е отбелязан в страничната колонка с Azi и в астроком би трябвало да го има) на планетата, която ни интересува. Какво е усещането, когато се намираме на неговия градус ? С какво го свързваме ?
Видоизменяме и повдигаме на дневен ред тази лична енергия в пространството, чрез динамиката на рождената карта. Чрез енергията на средата. Посредством транзит и аспект към планета, по линия на нейния азимут, можем да приемаме различна енергия, в зависимост от неговия градус.
« Последна редакция: Май 06, 2021, 06:22:53 am от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7335
Re: Знаци и поличби
« Отговор #443 -: Май 07, 2021, 06:21:38 am »
Съседите по 3ти дом ли да разгледам?К3 е в рак-Луната в 1ви дом(близнаци).Когато кажа "здрасти"на съсед,не мога да си тръгна половин час,слушам излияния всякакви и безспир.
На предишното място,където живеехме,брат ми е на първия етаж със семейството си.Две деца и естествено кипеше от живот,комшийските деца идваха в двора да си играят.На улицата има много хора,чиито професии са учители,шофьори,продавачи(имат магазини).Някога имаше 2ма обущари и няколко шивача.Около нас ставаха инциденти,убийства(писаха по вестниците).
Има и много луди,буквално.Е,много-не,но поне за 5 се сещам,освидетелствани.
Сега живеем на друга улица.Води се зона за обществено обслужване.До нас има месарница,от едната страна,от другата-магазин за авточасти.Къщите са нови(на улицата) и продължава да се строи.Има млади семейства с малки деца.
МНого се влияя от съседите,затова предпочитам да не контактувам  с тях,но се налага.
Преди да се родя,дядо е купил земя тук-софийско равно поле,и повечето му съселяни също са се заселили около него-рак 3ти дом.
Корените,къщата,домът на човек нали разглеждаме к4.При мен е в лъв,а при всичките ми останали роднини е в риби.(мъжа ми,сина ми,брат ми,жена му).Имам Лилит на к4.
« Последна редакция: Май 07, 2021, 06:39:20 am от Сафо »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Знаци и поличби
« Отговор #444 -: Май 08, 2021, 06:21:28 am »
По пътя на логиката, ако търсим корелация взаимоотношения/партньорства и съседи, по-скоро оста 1 - 7 дом.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7335
Re: Знаци и поличби
« Отговор #445 -: Февруари 02, 2022, 07:56:34 am »
В къщата ни живее горска улулица.Понякога я виждам,стои на балкона и когато отворя вратата ,тя излита.Малка изглежда,като плюшена играчка,с големи очи и си върти главата на 180*.Но когато излита,разтваря големи крила.Та миналата вечер ,беше на пътеката (циментова)в двора.......разхождаше се.
Мисля си,че идва на балкона специално за да ме види,и аз нея.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Знаци и поличби
« Отговор #446 -: Февруари 02, 2022, 10:34:33 am »
Ее голяма красота,сега видях какво е  улулица,реших,че е вид кукувица. ;DЗначи Мъдростта те спохожда,нали Совата е символ на мъдрост и окултно знание.Щом ти прави сгляда на балкона,да не се окаже мъжки улулик мераклията :D

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2095
Re: Знаци и поличби
« Отговор #447 -: Февруари 02, 2022, 12:24:08 pm »
Сафо, да не е кукумявка? Има разлика между тях, кукумявките са с едни пронизващи кехлибарени очи.
Живея близо до голям парк, в съседство е изоставен голям строеж и съм се нагледала и наслушала на кукумявки, прилепи, славеи, синигери, врабчета и гълъби  бол, змии в двора, една вечер танц на белки на лунна светлина, див заек в парка и лисица в съседния двор, таралежи също бол, идващи да ядат кучешката храна.
В началото ме беше страх от кукумявките заради поверията, но вече не- и те са животинки като всички други.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7335
Re: Знаци и поличби
« Отговор #448 -: Февруари 02, 2022, 01:45:35 pm »
Ребека, да, прочетох, че е символ на мъдрост, но също така, на мрак, смърт и тъмнина. Тя вижда триизмерно. Много яко!
Корея, не е кукумявка, защото ги различавам.В предишната къща, в съседство се беше настанила кукумявка и един човек се самоуби там.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Знаци и поличби
« Отговор #449 -: Февруари 02, 2022, 01:58:12 pm »
Лелее,аз не ги различавам,въобще не знаех ,че кукумявките също са сови,много са красиви.Вече няма да правя комплимент на жена наричайки я кукумявка. ;D Човека,който се е самоубил вероятно е търсил осамотено място,за да не пречи,кукумявката също е предпочела мястото поради спокойствие може би..Сафо да не си отвличана от извънземни и не помниш ;D Бях чела,че отвличаните,чиито спомени са заличени виждат и сънуват после сови. ;)Ако се сетя къде ,ще ти го постна да те психясам малко.