Астрология. Езотерика > Мистика

Магията

(1/32) > >>

Papy:
Да предположим - само да предположим, че някой човек владее магия, или с други думи - неясни мистични методи, които могат да бъдат използвани за конкретни, прагматични цели :)

Трябва ли или не трябва, колко трябва, кога, как мислите?

Рени:
И защо да не владее,този някой ,след като успява да накара другите,чрез прийоми ,ефекти да повярват в нещо илюзорно?!?
Ами за забавни цели е готино ,на мен ми харесва  ;D
За практични ,може би като метод в психотерапията ,но трябва да има граници.
А за онези така наречени "битови" магии ,предполагам физиците биха дали по-изчерпателен отговор ,какво всъщност се случва между енергийните полета на "магьосникът" ( ;D ) и "омагьосаният",но за мен е меко казано нахално да "влизаш" някъде без да си поканен.

Satin:
ей тук намерих една статия, но аз нищичко не разбрах от нея http://nikhilworld.com/blog/?cat=16
Някой, който е на ясно може да ни разясни  :)

niarnus:

--- Цитат на: Papy в Август 08, 2013, 03:34:31 pm ---Трябва ли или не трябва, колко трябва, кога, как мислите?

--- Край на цитат ---

Ако предположим, че я владее, допускаме и силата му да я дозира. ;) Или няма да му потече чак дотам от кранчето... засега на тази своя теория се опирам, подлежи си на размисъл темата, да.

Papy:
Някои преки наблюдения показват, че хич не е задължително да си безупречен, за да си магьосник
Друг въпрос е що за магьосник си, но намерението като сила не трябва да се подценява

Абе направо за Нова година си пожелавам да съм елф, те не са точно магьосници, но си имат силните страни :)

П.п. Ей, ама много са дълги тия филми бе-всички досега по 3 часа :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия