Автор Тема: Магията  (Прочетена 53037 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Магията
« -: Август 08, 2013, 03:34:31 pm »
Да предположим - само да предположим, че някой човек владее магия, или с други думи - неясни мистични методи, които могат да бъдат използвани за конкретни, прагматични цели :)

Трябва ли или не трябва, колко трябва, кога, как мислите?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Магията
« Отговор #1 -: Август 08, 2013, 04:23:28 pm »
И защо да не владее,този някой ,след като успява да накара другите,чрез прийоми ,ефекти да повярват в нещо илюзорно?!?
Ами за забавни цели е готино ,на мен ми харесва  ;D
За практични ,може би като метод в психотерапията ,но трябва да има граници.
А за онези така наречени "битови" магии ,предполагам физиците биха дали по-изчерпателен отговор ,какво всъщност се случва между енергийните полета на "магьосникът" ( ;D ) и "омагьосаният",но за мен е меко казано нахално да "влизаш" някъде без да си поканен.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Магията
« Отговор #2 -: Август 08, 2013, 04:38:56 pm »
ей тук намерих една статия, но аз нищичко не разбрах от нея http://nikhilworld.com/blog/?cat=16
Някой, който е на ясно може да ни разясни  :)

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Магията
« Отговор #3 -: Август 14, 2013, 10:02:06 pm »
Трябва ли или не трябва, колко трябва, кога, как мислите?

Ако предположим, че я владее, допускаме и силата му да я дозира. ;) Или няма да му потече чак дотам от кранчето... засега на тази своя теория се опирам, подлежи си на размисъл темата, да.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Магията
« Отговор #4 -: Декември 29, 2013, 01:00:28 am »
Някои преки наблюдения показват, че хич не е задължително да си безупречен, за да си магьосник
Друг въпрос е що за магьосник си, но намерението като сила не трябва да се подценява

Абе направо за Нова година си пожелавам да съм елф, те не са точно магьосници, но си имат силните страни :)

П.п. Ей, ама много са дълги тия филми бе-всички досега по 3 часа :)

lia

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 25
Re: Магията
« Отговор #5 -: Януари 02, 2014, 10:35:47 am »
Магия е общо понятие .Този който я владее ,трябва да е наясно какво прави ,защо го прави и как протича процеса .За радост са единици владеещите .

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Магията
« Отговор #6 -: Януари 02, 2014, 12:44:05 pm »
Възможно ли е този, който е разбрал горните неща-как, кога, защо, да е останал дребен човечец?
Според мен-не?

lia

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 25
Re: Магията
« Отговор #7 -: Януари 03, 2014, 11:15:33 am »
100% не -няма.За жалост егото не познава граници .Въпрос на етика е по скоро .Често ,,магията,,сами си я сътворяваме .Но има и хора ,които могат да правят опити за пробив или намеса ,доколко ще успеят не знам ,но човек трябва да се мобилизира психически и да не се поддава на автохипноза .Обикновено ,се казва имаш магия ,но това не винаги е така.Този ,който умее да я,, види ,, никога няма да ви каже ,че има намеса това 1во ,и 2ро без да разберете и да ви дава гласност ще преструктурира нещата .Тези неща не се нуждаят от ритуали и каквото и да било ,цялата работа е на ментално ниво .

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Магията
« Отговор #8 -: Януари 11, 2014, 11:06:37 am »
Няма нужда да триеш, изглежда всичко да си е на мястото :)

А фараоните и котките?
И защо според теб няма жени?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Магията
« Отговор #9 -: Януари 11, 2014, 11:24:59 am »
А по кое

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Магията
« Отговор #10 -: Януари 11, 2014, 11:29:46 am »
Няма нужда да триеш, изглежда всичко да си е на мястото :)

А фараоните и котките?
И защо според теб няма жени?

има още време, но и до тях ще стигна

те са много интересни, но не са по Раху ;)

Предлагам, по-скоро Моля ;), ако имаш време и желание, да напишеш няколко дъъъълги изречения за Кету предполагам от ведите ще е.Имам лично отношение към него, и той към мен./съвпада ми 3 планети и още.../
Знам, че тук там по малко е казвано, но не ми е достатъчно.
Благодаря! :58:
Към Раху е адресирано.
« Последна редакция: Януари 11, 2014, 12:36:56 pm от enigma »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Магията
« Отговор #11 -: Февруари 23, 2014, 10:59:01 am »
Акрукс, не мисли такива неща. Лъжици много често се използват и за прекопаване на цветя, вместо градинска лопатка, може и в случая да е така
Когато човек е фокусиран върху позитивни мисли, трудно някоя ритуална магия може да му стори нещо. Всякакъв вид магия търси пробойна и ако няма-нищо не може да се случи
А омразата е голямо наказание за този, който я изпитва

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Магията
« Отговор #12 -: Февруари 23, 2014, 01:19:19 pm »
В какъв смисъл конкретната формула?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Магията
« Отговор #13 -: Февруари 23, 2014, 01:35:34 pm »
То с магията е като с астрологията-колко човека в България мислиш, че могат да направят читава магия? Иначе Сийка може да мята колкото си иска конци и яйца :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Магията
« Отговор #14 -: Февруари 23, 2014, 02:52:10 pm »
Киприяновите молитви са добър начин за противодействие
Аз пък подаръци от съмнителни хора не държа вкъщи, заради подобни на твоите притеснения. Може да ти се стори прекалено или суеверно, но дори да няма никаква магия направена, понякога съм чувствителна към чуждата енергия и дори тая вещ да е заредена само с лоша мисъл, дори не към мен, пак усещам, макар и понякога не веднага
Но друго исках да кажа-молитвата (ако човек е вярващ), или фокусът върху добри/позитивни мисли, много могат да помогнат
А и както казах-не са много хората, които могат да направят наистина опасна магия

П.п. Тая магия в одеалото е била циганска, не турска