Автор Тема: Хилег и Алкокоден  (Прочетена 35914 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #45 -: Август 14, 2013, 11:50:19 am »
Тук вече доста се затрудних

пренатално пълнолуние около 22* 25' дева

Умира на 34 год и 1 месец приблизително


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #46 -: Август 14, 2013, 12:27:26 pm »
Аз не мога да се включа с познания по темата ,но тук има силен акцент върху домовете на края ,допълвайки екстремността и самонадеяността на тази карта .В същата година ,когато загива Сена,има мунданни конфигурации повтарящи натални и транзитни активиращи индикациите за събитието .Не твърдя ,че точно това е трябвало да се случи ,но в периода от 1 1/2 притежателят на картата е реагирал (прогресии ) :"Аз съм ,знам всичко ,мога всичко и искам да си сбъдна ...мечтата,на всяка цена" ,но ...Юпитер му изиграва лоша шега ,може би :( Седем години преди това е интересно какво се е  случило за да се стигне до такава експанзия ,амбиции и за жалост трагичен край.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #47 -: Август 14, 2013, 09:13:22 pm »
Вижте картата, с едно включване към профекциите - Господар на годината - марс

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #48 -: Август 14, 2013, 09:48:36 pm »

Не бях предполагала досега ,че Луната може да има така силно отношение към мирогледа и в какво вярваме ,но ме заинтригува казуса . 8)
Твърдият синастричен аспект Луна/Луна не пречи на това как ще ми обяснят дадена информация,или представят своя гледна точка ,но виж твърдите  аспекти Луна/Меркурий и Меркурий /Меркурий при мен дават "неразбираемост" ,защото моят е" хем" бавно загряващ и мързелив ,"хем" Марс го пали да "влиза" в битка .Щом твоята Луна е водна ,няма проблем -ще схвана обяснението и ако Меркурий ти е в Козирог ... :)

Луната има отношение към всичко, особено ако си жена или припознаваш повече женското начало в себе си, и още повече ако принадлежиш към нощно родените - инстинкта, мирогледа, в какво вярваме или отхвърляме

във въпроса ти се съдържаше "необходимост", а тя всякак е съществена част от потребностите на Луната

и да, със сигурност ще ме разбереш и без лирични обяснения, и при квадрат на Меркурии с Луни и други, достатъчно е само да боравиш добре с ума си, но със сигурност няма да ме "усетиш" правилно, ако се разминават Луните :)

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #49 -: Август 14, 2013, 11:45:37 pm »
За Даяна сте казали, но тя нейната и без това ми е позната - стигнала съм до Венера за алкокоден, управител на термата. За аспектите може по орбиси, не само знакови, но има значение, ако някоя е по-близо, претегляме нещата уж и преценяваме, ама пак кога излизат сметките, кога не...         


отново според писанията на брейди -  ако не можем да закачим алкокоден към хилега, то такива няма, тогава - какво се случва с дължината на живота?

Брейди не знам какво пише, но което съм разбрала е, че ако не ги намираме, значи попада в категорията с не толкова дълъг живот (3-та), споменава се за около 12 години, според някои и доста условно. Ама настоящата средна продължителност не съвпада с тяхната. 

пренатално пълнолуние около 22* 25' дева

Да, точно то като последен вариант излиза като вероятен хилег, ама после става тя една, че с Меркурий като алкокоден, ги докарвам повечко - 39.1.

Ако са по-малко като теглим чертата, а човекът си отиде известен период по-късно, знам, че може (момента ще посочат съответните техники), за обратното сигурно и то така, но не съм убедена.   

No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #50 -: Август 14, 2013, 11:50:39 pm »

Не бях предполагала досега ,че Луната може да има така силно отношение към мирогледа и в какво вярваме ,но ме заинтригува казуса . 8)
Твърдият синастричен аспект Луна/Луна не пречи на това как ще ми обяснят дадена информация,или представят своя гледна точка ,но виж твърдите  аспекти Луна/Меркурий и Меркурий /Меркурий при мен дават "неразбираемост" ,защото моят е" хем" бавно загряващ и мързелив ,"хем" Марс го пали да "влиза" в битка .Щом твоята Луна е водна ,няма проблем -ще схвана обяснението и ако Меркурий ти е в Козирог ... :)

Луната има отношение към всичко, особено ако си жена или припознаваш повече женското начало в себе си, и още повече ако принадлежиш към нощно родените - инстинкта, мирогледа, в какво вярваме или отхвърляме

във въпроса ти се съдържаше "необходимост", а тя всякак е съществена част от потребностите на Луната

и да, със сигурност ще ме разбереш и без лирични обяснения, и при квадрат на Меркурии с Луни и други, достатъчно е само да боравиш добре с ума си, но със сигурност няма да ме "усетиш" правилно, ако се разминават Луните :)

Съгласна съм с теб ,че Луната инстинктивно има отношение към всичко и във всичко  ,но когато ни е потребна конкретика  нека да ползваме и другите участници в 'отбора". :)
Аааааа, мога да не те усетя и ако Луните ни са в леки аспекти  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #51 -: Август 15, 2013, 12:34:54 am »
Направете си тема за луната, ако обичате :)
Тук не е толкова емоционално, колкото ви се отдава

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #52 -: Август 15, 2013, 01:01:20 am »
Направете си тема за луната, ако обичате :)
Тук не е толкова емоционално, колкото ви се отдава

Без нея няма "край" .
И навсякъде има емоции,даже и "тук". :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #53 -: Август 20, 2013, 08:11:55 pm »
Някой по картата на Сена да има идеи?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #54 -: Август 22, 2013, 06:13:14 pm »
Още и аз не съм прочела, но бързам да споделя-вижте какво хубаво нещо направи Загата:

http://astroeternity10.wordpress.com/hellenistic-astrology/touching-on-the-life-and-death-of-the-great-ayrton-senna-by-using-hellenistic-astrology/

Благодаря, Зага :)

П.п. Но пък веднага си мярнах една грешка-Господар на Годината наистина е юпитер, както пише в статията, а не марс, както аз го сметнах по-горе,  защото Сена е бил навършил 34

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #55 -: Септември 12, 2013, 02:13:20 am »
Искам ,в моята. :)
Градусът на пренаталното новолуние при мен е 27* Риби .

Доколкото помня как стоят при теб нещата, мисля, че Луната е хилег.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #56 -: Септември 13, 2013, 01:55:59 pm »
Искам ,в моята. :)
Градусът на пренаталното новолуние при мен е 27* Риби .

Доколкото помня как стоят при теб нещата, мисля, че Луната е хилег.

Sunrain, благодаря за вниманието . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #57 -: Септември 13, 2013, 07:58:50 pm »
Не съм прочела като как се изчисляват хилег и алкокоден. В постнатата карта на Сена, има по транзит, дирекции и прогресии, активизирани 4, 8 и 12 домове +тр. Марс в съвпад с прогресивни Луна и Меркурий в 3 дом.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #58 -: Март 03, 2014, 11:07:01 pm »
Въобще не мога да си изчисля хилега, не отговарям на никакви условия. И калкулатори не мога да намеря на всякакви езици.

Момент, май имам едно условие, на което отговарям - за ПФ, която има разх.тригон от 2 гр. с Луната и 3 гр. Меркурий. Аз съм с преднатално пълнолуние, всичко ми е 2-6 дом. Това ли ми е хилегът?

Качвам си картата, макар и с данните, утре ще си я сменя на нормален компютър, и започвам да разсъждавам на глас.

Ако ПФ е хилег, тогава алкокоден:
1. Упр. на термата на хилега - Меркурий (2 т.)
2. Упр. на триплицитета на хилега - Меркурий за дневен, Сатурн нощен, и Юпитер участващ.
3. Алкок. трябва да е в аспект с хилега и с най-много ес.достойнства. Меркурий е У/АС, а Сатурн е в екзалтация. Мисля, че Меркурий е алкокоден.

Смятах по Брейди:
Меркурий - 48г.
Луната съвпад - 25г. и 66,5м.
Юпитер квадрат - минус 12г. и 45,5 м.
Накрая остава 62г. и 9м.

По това време на пръв поглед Плутон достига Слънцето ми, Сатурн минава през Уран У6 и ИЦ (това ще го имам скоро та ще видя), Хирон на АС, прогр.Луна ще пресече МЦ, сев.възел - ДЦ и т.н. Колко е хубаво да знаеш кога ще умреш! :) Само да си вярвах и на изчисленията. ;D
« Последна редакция: Март 04, 2014, 12:39:59 am от Smarta »

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #59 -: Март 04, 2014, 01:11:57 am »
kalkulator>AstroFox0,5