Автор Тема: Хилег и Алкокоден  (Прочетена 35970 пъти)

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #60 -: Март 04, 2014, 01:42:50 am »
Много благодаря! Супер е калкулаторът! :-*

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #61 -: Март 04, 2014, 03:52:18 am »
Калкулатора наистина му трябва настройка,аз лично си го нагласих с няколко опита,докато Асц. застана на нузния ми градус,проблема е друг-не изчислява Анарета,ще трябва да се търси допълнително :012:

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #62 -: Март 04, 2014, 10:33:55 am »
Калкулаторът е за часовата зона на Белград. Трябва да изваждате 1 час към наталните си данни, за да изчисли Вашите градуси. Освен това не смята автоматично градовете и ще трябва ръчно да си въвеждате/проверявате координатите. Можете да избирате между осем домови системи, три варианта за термите и още не помня какво беше. Смята само първия тригонократор и не добява точки за другите двама. Линкът на опозит нещо се е деактивирал, затова го пускам пак.

http://af.cpptea.com/astrofox.php?dat=5
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #63 -: Март 04, 2014, 09:12:38 pm »
Ама какво има да й се смята на анаретата - ако една планета е на 0 гр или на 29 е в градус анарета, туй то.  :017: :017: :017:

не
макар че нарочно думата е същата :)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #64 -: Март 04, 2014, 09:18:08 pm »
Калкулатора наистина му трябва настройка,аз лично си го нагласих с няколко опита,докато Асц. застана на нузния ми градус,проблема е друг-не изчислява Анарета,ще трябва да се търси допълнително :012:

Ама какво има да й се смята на анаретата - ако една планета е на 0 гр или на 29 е в градус анарета, туй то.  :017: :017: :017:
В средновековната и древната астрология анарета е планета, отнемаща жизнеността-точка на смъртта, може да е не само планета, а сбор, от фактори. За съжаление голяма част от недоразуменията в тълкуването на астротерминологията са свързани с неточности в превода и разбирането на принципите.
В този смисъл-"планета-анаерета" и  "градус-анарета" имат разлика.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #65 -: Март 04, 2014, 10:16:31 pm »
Да,Енигма е права -моето Слънце е в "градус -анарета" ,но не е "планета-анарета".
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #66 -: Май 19, 2014, 07:00:42 pm »
Въобще не мога да си изчисля хилега, не отговарям на никакви условия. И калкулатори не мога да намеря на всякакви езици.

Смарта, а защо да не е Луната? Тя е в следващ дом и е на тригон със Сатурн, който има достойнства в знака й.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #67 -: Юни 12, 2014, 11:59:35 am »
Здравейте, момичета  :)!
Имам следния казус - дневно раждане, асц Водолей, Слънцето е в съвпад с асц-та от 12-ти дом. Според програмата, която намерих някъде тук, хилег е Слънцето. Сатурн е във Водолей и е алкокоден. Въпросът е, че орбисът за съвпад е твърде голям - 11 градуса. Приемат ли се знакови аспекти или не? Ако не се приемат, трябва да търся друга планета за алкокоден.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #68 -: Юни 12, 2014, 03:15:43 pm »
И на мен ми стана интересно и се зарових малко в темата, та ми изникнаха няколко въпроса. Ако приемем, че на даден човек Луната му е Алкокоден и е в Козирог в 5 дом, кои години на Луната взимаме - средните (66.5) или най-малките 25? И другото ми питане е, ако Слънцето е в опозиция на тази Луна, то малефик ли се води, т.е. трябва ли да извадя неговите 19 години? А Меркурий малефик ли е? Или няма значение и при опозиция винаги се вадят годините на планетата в опозиция на Алкокодена?
Serve, love, give

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #69 -: Юни 12, 2014, 04:04:12 pm »
И на мен ми стана интересно и се зарових малко в темата, та ми изникнаха няколко въпроса. Ако приемем, че на даден човек Луната му е Алкокоден и е в Козирог в 5 дом, кои години на Луната взимаме - средните (66.5) или най-малките 25? И другото ми питане е, ако Слънцето е в опозиция на тази Луна, то малефик ли се води, т.е. трябва ли да извадя неговите 19 години? А Меркурий малефик ли е? Или няма значение и при опозиция винаги се вадят годините на планетата в опозиция на Алкокодена?
Не съм много наясно, даже хич, но в твоя случай бих взела средните години за Луната.
Доколкото ми стана ясно, изваждат се годините на малефиците при съвпад / квадратура / опозиция, а на другите се прибавят при съвпад / секстил / тригон, т.е. в твоя пример не бих прибавяла, нито изваждала години на Слънцето.

В картата, която разглеждам, съвсем ударих на камък. Ако допуснем знаков аспект, Слънцето е Хилег, Сатурн - Алкокоден. Единственият аспект на Сатурн е квадратура с Марс и така продължителността на живота е твърде кратка и не отговаря на истината. Във втория случай, Хилег е Луната, Алкокоден - Марс, също с единствен аспект - квадратура към Сатурн. Не мога да разбера, къде бъркам?
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #70 -: Юни 12, 2014, 08:50:48 pm »
таня, орбис 11* се смята за допустим

всеки метод за изчисляване на дължината на живота трябва да се използва поне с още два, времената се менят, лекарите задобряват, но относно хилега и алкокодена - виж дали периодите на потенциалните такива са свързани с някакви здравословни проблеми или напротив - отлично здраве и си го използвай като допълнителна информация по картата, а не като краен резултат

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #71 -: Юни 13, 2014, 12:49:05 am »
таня, орбис 11* се смята за допустим

всеки метод за изчисляване на дължината на живота трябва да се използва поне с още два, времената се менят, лекарите задобряват, но относно хилега и алкокодена - виж дали периодите на потенциалните такива са свързани с някакви здравословни проблеми или напротив - отлично здраве и си го използвай като допълнителна информация по картата, а не като краен резултат
Аз затова тръгнах да гледам Алкокодена и Хилега във въпросната карта - жената има здравословни проблеми.
Интересно е, че по дирекции няма аспекти от / към Хилег / Алкокоден. Транзитен Уран обаче е в съвпад с дирекционно Слънце / което е Хилег /. Съвпада е в Овен - предстои мозъчна операция. Освен това, лунното затъмнение по оста Овен / Везни отключва проблема. Соларният асц попада в 6-ти натален, а по натал Слънцето и Сатурн са в 12-ти. Изобщо много интересно се припокриват нещата, но се чудя защо е това разминаване в продължителността на живота.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #72 -: Юни 13, 2014, 01:06:09 am »
Ами...медицина?

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #73 -: Юни 13, 2014, 01:14:27 am »
Ами...медицина?
Явно - да  :)
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #74 -: Юни 13, 2014, 01:34:11 am »
Те тези дирекции не вършат работа май, но може и да има засичания.

Единственият аспект на Сатурн е квадратура с Марс и така продължителността на живота е твърде кратка и не отговаря на истината.

Колко кратка имаш предвид?
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred