Автор Тема: Хилег и Алкокоден  (Прочетена 35998 пъти)

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #75 -: Юни 13, 2014, 10:58:24 am »
Те тези дирекции не вършат работа май, но може и да има засичания.

Колко кратка имаш предвид?
Единствения вариант е да приема, че Сатурн и Слънцето са в широк съвпад и да добавя годините на Слънцето   :017:
Сатурн е Алкокоден - във Водолей, но в 12-ти дом - ако вземем средните години - 43,5, минус 15 / квадратура с Марс / + 19 / съвпад Слънце / се получава 47, 5. Жената е на 51.
Другата възможност е да взема горните години на Сатурн - 57 и така се получава 61. Обаче Сатурн е в 12-ти и мисля - не би трябвало  ???
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #76 -: Септември 11, 2014, 11:17:36 pm »
Алкокодена задължително ли трябва да има поне знаков аспект с Хилега? Понеже при мен дават Луната в Дева за Хилег, Меркурий за Алкокоден, но той е в Овен - нямат аспект.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #77 -: Декември 04, 2014, 11:56:50 pm »
Някой може ли да ми каже каква е средната възраст на живот според различните планети?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #78 -: Декември 05, 2014, 09:47:54 am »
не, но това е таблицата за планетите и малките, средните и големите им години

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #79 -: Декември 05, 2014, 11:12:47 am »
Как можем да разберем дали някой ще доживее до малките, средните или големите им години?  :017: Иначе мерси за табличката  :58:

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #80 -: Декември 05, 2014, 11:15:43 am »
На мен Алкоден мисля, че ми е Юпитер, който е перегрин и на всичкото отгоре в квадрат с Марс. Я имам още 10 години, я не...  :'(  Поне ще си умра млада и хубава...  :043:
« Последна редакция: Декември 05, 2014, 11:17:15 am от Just_a_Dream »

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #81 -: Декември 05, 2014, 09:47:36 pm »
На мен Алкоден мисля, че ми е Юпитер, който е перегрин и на всичкото отгоре в квадрат с Марс. Я имам още 10 години, я не...  :'(  Поне ще си умра млада и хубава...  :043:
:d030: Дрън-дрън!  :ecomcity:  :-*

http://af.cpptea.com/astrofox.php?dat=5
Сметни си Хилега.  ;) Само пиши един час минус.Юпитер има и дълги години.  :)
« Последна редакция: Декември 05, 2014, 09:49:16 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #82 -: Декември 05, 2014, 10:55:43 pm »
По тези системи алкоден ми е Юпитер,дебилитиран във дева,не ми допада,ще се съобразя с ведическата,където Шани и Раху във 2Д,опозиция на 8д дават дълъг живот,Буда и Гуру в 8Д-също,Гуру/Юпитер/ пак е дебилитиран,но в нийча банга /съвпад с Буда,Меркурий на трон/

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #83 -: Декември 06, 2014, 11:36:37 am »
Зависи и коя домова система се използва за определяне на Хилег и Алкокоден. При различните домови системи планетите ще попаднат в различни домове и съответно Хилега и Алкокодена ще са други.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #84 -: Декември 06, 2014, 12:24:22 pm »
Хубаво де, в крайна сметка как се смята колко ще е животът? Подразбирам, че е

ср. год. на хилега + м. год. на алкокодена + м. год. на планетите с тригон/секстил към алкокодена — м. год. на планетите с квадрат/опозиция към алкокодена

Аспектите се предполага да са горе-долу точни, не знакови.

Така ли е? Аспектите към хилега влияят ли на годините?

П.П. Уф, за една бройка да напиша алкохолден::)

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #85 -: Декември 06, 2014, 12:39:49 pm »
Домовата система трябва да е Алкабитус,в началото на темата Папи е споменала,калкулатора използва нея,проверих .Има разлика обаче по различните методи на Бонати,Птоломей и др. .По Птоломей хилег ми е Венера,по Бонати -Слънце,и в двата случая обаче няма аспект към алкоден Юпитер,което според Брейди ги прави невалидни при мен .Би трябвало да има подобие на резултата с този по ведическата,а не забелязвам .

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #86 -: Декември 06, 2014, 12:52:18 pm »
На мен Хилег ми е Луната и реших, че щом попада в термата на Юпитер значи Алкодена ми е Юпитер, ама не съм изчислявала по програмата, която Дракониада сподели с нас-туй ще го сторя после като се прибера. За всеки случай ще си купя и бутилка с алкохол  :043:

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #87 -: Декември 06, 2014, 04:01:54 pm »
Домовата система трябва да е Алкабитус,в началото на темата Папи е споменала,калкулатора използва нея,проверих .Има разлика обаче по различните методи на Бонати,Птоломей и др. .По Птоломей хилег ми е Венера,по Бонати -Слънце,и в двата случая обаче няма аспект към алкоден Юпитер,което според Брейди ги прави невалидни при мен .Би трябвало да има подобие на резултата с този по ведическата,а не забелязвам .
Защо домовата система трябва да е Алкабитус? Питам, защото наскоро попаднах на това http://www.hellenisticastrology.com/2011/12/08/did-ptolemy-use-whole-sign-houses/. Ако Птоломей е ползвал домова система дом= знак, защо трябва да се използва Алкабитус при определяне на хилега / алкокодена?
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #88 -: Декември 06, 2014, 04:12:17 pm »
Бонати е ползвал Алкабитус.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #89 -: Декември 06, 2014, 05:01:03 pm »
Аха,сега и на мен ми стана ясно за Алкабитус,Бонати,а ако е по Птоломей тогава трябва да е по равнодомна система според Таня .