Автор Тема: Смъртта  (Прочетена 23182 пъти)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Смъртта
« Отговор #45 -: Юли 20, 2014, 03:56:22 pm »
Нали точно моят ВА ме ръчка да действам.Там горе най-вероятно ще ми е загубено време.Без тяло и идиоти около мен какво да правя?  :D :D :d030: :-* :012:

Шом ВА те ръчка, постигането на дадено нещо или стъпките към него са част от индивидуалната ти дефиниция за щастие и пълноценно използване на ресурсите. Това, което се опитах да кажа е, че не винаги живота на някой е бил пропилян само защото не е блестял някъде, може просто така да му е било кеф ;ддд

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Смъртта
« Отговор #46 -: Юли 20, 2014, 03:58:55 pm »
Нямаш право да обиждаш  нито едно живо същество !

Няма да пиша наиситна   повече по тази тема ,защотo всичко е свързано и става много дълго.

Ali_Lun,идеализмът е направил дупки в челата на много видни борци за свобода и чистота в отношенията ,а реалността е запазила малцина -факт! Ти четеш история,така че можеш да провериш. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Смъртта
« Отговор #47 -: Юли 20, 2014, 04:03:54 pm »
Да искаш да оставиш нещо голямо/грандиозно след себе си не е работа на ВА, а на егото! Да блестиш над другите е работа на егото.

Ама моля ви се, различавайте нещата за да няма смях в залата.

Смисълът на живота не е да оставиш следа, а да БЪДЕШ СЕБЕ СИ. Всичко останало е задоволяване на личен егоизъм и напразно гонене на вятъра.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Смъртта
« Отговор #48 -: Юли 20, 2014, 04:06:10 pm »
И това отношение ,което търпи пренастройване ,иначе си оставаш само с важното. :)

Предпочитам да ми остане важното, а не да съм харесвана от кой да е.

Нямам потребност да ме харесва човек, когото не ценя и не уважавам. Ако такива случайно ми симпатизират, по-скоро бих се замислила за себе си, с какво провокирам тази сипматия - тя не е ли вид разпознаване?

В този смисъл съм си самодостатъчна.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Смъртта
« Отговор #49 -: Юли 20, 2014, 05:27:32 pm »
Ти па за куче-пазач го взе тоя ВА. Не, има избор, има свободна воля, но ако се отклониш, доста често заплащаш с болка просто.  :)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Смъртта
« Отговор #50 -: Юли 21, 2014, 12:11:22 pm »
Аз наистина НЕ вярвам в свободната воля.Свободната воля я изразявам само по отношение на кой цвят да ми е косата,чорапите и дали да изям един сладолед или шоколад. За истински сериозните неща нямам(е) свободна воля,защото желанията ни не винаги се случват,колкото и аргументирани да са ни в главите и сме принудени да живеем според това,което "ни се дава свише" или което си изработим.Не можеш да имаш например по собствена воля нещо свръх силите ти,защото нямаш способности да го опитомиш.Дори и да искаш да сбъркаш по собствена воля може да не ти се отдаде,за да те боли.  :d030:
Нещо се отвеях,но няма да го трия.  :012: :d030:

Свободната воля се изразява в това, че ти имаш свободна реакция при среща с определени обстоятелства и енергии, въпреки че тях самите (примерно планетите), няма как да ги избегнеш. Съгласи се, че примерно за едно дете има разлика - като майка му каже - Върви си чети книжката и то каже "Добре, мамо" - я прочете. Другия вариант е да реши да се заинати - "Не, не, не не" - 100 реда сълзи, накрая един хубав бой до червено, но пак не чете. После в клас ще го закъса като не е прочело книжката - негова си воля е било така да се случи. И така - хем болка, хем гадни обстоятелства.
По същия начин нивото на отработка на дадена карта може да е различно за всеки човек - и може би ако си срещала някое леке така на твоята дата, дето за нищо не става и сте с приблизително еднакъв час, тогава ще се убедиш в свободната му воля да е леке, а на теб - да си постигнала нещо. Ако не вярваш в това - как така ще се случи това, не може - нали като имате еднакви карти, би трябвало да е предречено да извършите еднакви действия. Всичко е потенциал - но как си използваш потенциала - зависи от теб, собствената ти работа, заобикалящата те среда и т.н.

Иначе за сигурност и стабилност и създаването им - виждам много родители, които страдат, защото обстоятелствата така са се стекли, че не може да осигурят тази стабилност за децата си. то е като фикс идея на тези хора, а истината е, че техните деца са коренно различни хора с коренно различни нужди, да не говорим, че ако искаш да оставиш някакъв имот занапред, не знаеш какво ще се случи с икономиката. Примерно баба ми живее в къща в едно село близо до Силистра с огромен, ама наистина огромен двор. Едно време с дядо ми като са се мъчили за това, за да осигурят сигурност на децата си, да имаш земя и къща е било нещо, което ако не те прави богат, те прави поне над средната класа. Сега тази къща и този двор почти нищо не значат - заради мястото къщата е с ниска данъчна оценка, земята вече е евтина, а ако се заловиш да произвеждаш продукция - плодовете на труда ти се изкупуват на безценица и никой изобщо няма да се залови да го прави. Но дори извън тези разсъждения, един родител трябва да възпита индивиди и те после да се оправят - а не целия му живот да е слугинстване за обезпечаване на техния живот. Обезпечаването е това, че го храниш и приютяваш у вас до 18 годишна възраст, после каквото си направи.

ПП: Казвам ти го като Слънчев Рак със Слънце в 10 дом, Меркурий на границата между 10 и 11 и ЮЛВ пак там:)
« Последна редакция: Юли 21, 2014, 12:14:24 pm от ThuNdeRGoDDeSS »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Смъртта
« Отговор #51 -: Юли 21, 2014, 01:45:09 pm »
И аз говоря от Нод ос ЮЛВ Рак/СЛВ Козирог и асц Рак.

Луната,Луната (ти) говори и то много отчетливо и ясно ,който може да я чуе. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Смъртта
« Отговор #52 -: Юли 23, 2014, 03:19:14 pm »
Рени,недей така.Не е май Луната,а ЮЛВ в съвпад със Сириус.  :012: :38:

Мдаааа....и с помощта  на Плеядите и Малката мечка . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Смъртта
« Отговор #53 -: Юли 23, 2014, 08:49:15 pm »
Колко е орбисата за съвпадъците с тези неподвижни звезди?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Смъртта
« Отговор #54 -: Юли 23, 2014, 09:13:45 pm »
Зависи от големината и яркостта на звездата.
Попадала съм на изказвания за по-тесни орбиси - обикновено 1-2 градуса при модерните астролози. Античните отпускат по-широки орбиси - от 3 до 5 градуса, в зависимост от звездата. За кралски и много ярки звезди са допустими по-широки орбиси, до 5 градуса, но зависи къде попада звездата - трябва да на ключови места в хороскопа (АС, МС, Слънце, Луна).

Във ведическата астрология накшатрите (лунни стоянки) се свързват с определени неподвижни звезди - Магха с Регулус, Ардра с Бетелгейзе, Читра със Спика, Рохини с Алдебаран и т.н.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Смъртта
« Отговор #55 -: Юли 23, 2014, 09:18:23 pm »
Благодаря ви за включването, че отдавна ме терзаеше този въпрос. Иначе Дракс, да не би да има такива разлики, защото в някои от източниците информацията не е обновена - защото малко или много неподвижните звезди, реално се движат - бавно, но сигурно, хахаха, и позицията им, преди 100 години, примерно, не е същата като тази, която е днес.

http://www.constellationsofwords.com/  - този сайт на мен ми е удобен, защото посочва и новите, и старите позиции на неподвижните звезди.  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Смъртта
« Отговор #56 -: Юли 23, 2014, 09:21:24 pm »
Неподвижните звезди имат и фиксирана позиция - в Сидеричния зодиак, тя не се променя. После само добавяш прецесията, на колкото възлиза към съответния момент.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Смъртта
« Отговор #57 -: Юли 23, 2014, 09:36:11 pm »
Съвпади с куспиди, астероиди и фиктивни точки съм изключила отдавна. Гледам какво има по ъглите и в съвпад със светилата, донякъде и в съвпад с други планети (ако например такава планета управлява някой от ъглите).
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Смъртта
« Отговор #58 -: Юли 23, 2014, 09:45:07 pm »
Сетих се, че около градуса й имам планети, с които може съвпадне, но е твърде далеч. Тя е на 14 градуса, имам Меркурий на 19 (У1,У10), нали е ярка, може да се счете, но пак големичка е орбисата. Иначе да си знам и за другите като си потърся информацията.  :012: :012: :012:

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Смъртта
« Отговор #59 -: Юли 23, 2014, 10:39:31 pm »
With Mercury: Great business success, help through influential people, worries unnecessarily, associated with the Church, physical defect through accident. [Robson*, p.209.]

За сега потвърждавам за притесненията, големи филми създавам с тях, накрая за нищо.  :012: :012: :012: Още бизнес не съм праивла да знам дали ще успее. А за влиятелни хора, да, напоследък ми помгат, но по принцип съм човек, който рядко ще поиска помощ.  :)

Има една друга, сега видях, точен съвпад с Луната ми, в Опашката на Орела - пак й викат Денеб, но не този яркия Денеб, който е в Лебед (звездата, на която казвам г**а на лебеда, защото е нарисувана точно там):  According to Ptolemy the influence of Aquila is similar to that of Mars and Jupiter. It is said to give great imagination, strong passions, indomitable will, a dominating character, influence over others, clairvoyance, a keen penetrating mind and ability for chemical research. It has always been associated with the sign Scorpio, and by the Kabalists with the Hebrew letter Vau and the 6th Tarot Trump "The Lovers." [Robson*, p.29.]

Това е 100 про вярно за мен, особено за това, че имам доминантен характер и огромна воля. В края на краищата, винаги става както аз искам, особено за контрол на чувствата, че нали е точен съвпад с Луната. Ако си намисля да избия или контролирам нещо, ще стане за не много дълго време.  :)