Автор Тема: Усещане за Бог  (Прочетена 9230 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Усещане за Бог
« -: Август 21, 2013, 10:09:17 am »
Вярвате ли, че има нещо по-висше от нас, че има Бог. Какво е усещането ви за Него.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Усещане за Бог
« Отговор #1 -: Август 21, 2013, 10:27:06 am »
Ние сме божествени създания, проблемът е, че търсим обяснения чрез разума, което е безмислено и непостижимо
Всички казват, че Бог е висшия разум, но според мен е висша енергия, част от която има у всеки от нас

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Усещане за Бог
« Отговор #2 -: Август 21, 2013, 10:33:14 am »
Много ми харесва оная притча дето човек и Господ се срещат на брега на морето. Господ казал:
- виждаш ли тези стъпки по пясъка-това са твоите стъпки как си вървял през живота. Виждаш ли втората следа-това са моите стъпки, защото винаги съм бил с теб
- а защо, Господи, има само едни стъпки в най-тежките ми моменти, защо си ме изоставял?
- в най-тежките моменти те носих на гръб, затова се виждат само моите стъпки

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Усещане за Бог
« Отговор #3 -: Август 21, 2013, 07:45:50 pm »
"Помощта" на Бог е по-скоро в качествата, с които са "екипирани" по рождение различните създания, за да се приспособят към средата в която живеят.

аз пък мисля, че си има истински ангели - пазители, или пък светци, които помагат на хората, или каквото и да е там- нематериално нещо

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Усещане за Бог
« Отговор #4 -: Август 21, 2013, 08:43:51 pm »
Отчаянието...не е ли въпрос на избор как гледаш на някаква ситуация?
Например дете като се разболее, не си мисли, че ще умре, или че никога няма да оздравее, не се депресира и не се отчайва
Голям човек при някакво по-тежко заболяване лесно губи почва
Защо е така според вас?
Само защото детето не предполага какво може да му се случи?
Или тъкмо обратното-много добре знае, но също знае, че не е толкова страшно?

Отчаяние е да не виждаш изход. А изход винаги има, винаги
Може да е с компромиси, може да се забави човек, докато го намери, може да се наложи да потърси помощ, но има начин да се излезе от блатото
А дяволът няма нищо общо с тая работа, според мен

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Усещане за Бог
« Отговор #5 -: Август 21, 2013, 09:04:33 pm »
Понякога е добре човек да ревизира очакванията си, защото нереалистичните очаквания водят до много разочарования
Ако хипотетично поискам Джони Деп да се влюби в мен, ама много силно искам, то със сигурност може да стигна до дълбока депресия
А любов-че кой отдава лпбов безрезервно наши дни?
Но да-има доза истина

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Усещане за Бог
« Отговор #6 -: Август 21, 2013, 09:16:37 pm »
Ние сме божествени създания

не е много ясно какви създания сме точно, още по-малко доказуемо

проблемът е, че търсим обяснения чрез разума, което е безмислено и непостижимо

стига бе, това ти ли го изписа - а, като как го "усещаш"

Сатин, ти не отдаваш ли любов като цяло, не виждаш ли красотата около себе си  ? Понякога е добре човек да си разбере кривините, за да не съди другите хора, а и себе си прекалено строго.  :D


нали не казваш, че така лесно си "забравила" докато си пребивавала в "зоната"

Отчаянието...не е ли въпрос на избор как гледаш на някаква ситуация?


не, не е - викат му изначална характеристика, заложености, гени и прочие
иначе на теория и аз съм бяла и добра, а около мен ... светлина

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Усещане за Бог
« Отговор #7 -: Август 21, 2013, 09:31:59 pm »
Какво общо има "бяла и добра" и отчаянието?

В някои области разсъжденията са изключително противопоказни-това го написвам аз, и ако трябва-пак ще го напиша
Само забележи в колко религии има практики с цел-да не се мисли: медитации, концентрации, какви ли не
И една от причините е, според мен, че мисленете не само не помага, ами и пречи на единството с...каквото си избереш да го наричаш-вътрешен аз, божествено начало, и т.н.

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Усещане за Бог
« Отговор #8 -: Август 21, 2013, 09:34:25 pm »
Вярвате ли, че има нещо по-висше от нас, че има Бог. Какво е усещането ви за Него.

аз му викам съдба, предопределености и предпоставки, че не вярвам в богове, освен в гръцките ;D

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Усещане за Бог
« Отговор #9 -: Август 21, 2013, 09:39:16 pm »
Какво общо има "бяла и добра" и отчаянието?

В някои области разсъжденията са изключително противопоказни-това го написвам аз, и ако трябва-пак ще го напиша
Само забележи в колко религии има практики с цел-да не се мисли: медитации, концентрации, какви ли не
И една от причините е, според мен, че мисленете не само не помага, ами и пречи на единството с...каквото си избереш да го наричаш-вътрешен аз, божествено начало, и т.н.

с последното съм в синхрон

по повод първото изречение - ми не мисля, че съм "бяла и добра" в пределите на общоприетото лицемерно поведение, тоест не се вписвам в рамката на обществото, което образно представено ме подхвърля от един ъгъл към друг, студено и безжалостно - в същото съотношение както аз към него

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Усещане за Бог
« Отговор #10 -: Август 21, 2013, 09:41:09 pm »
Исках да кажа, че това, че някой не е влюбен до уши щастливо, не означава че не носи в сърцето си любов, за да прави изявления от сорта, че няма любов. Човек може да прави с любов много неща и да се радва на красивите неща без да е влюбен. Защото любовта, която изпитва е на първо място олицетворение на вътрешния му свят, на неговото творческо начало.  :)

а аз казах каквото написах по-горе и продължавам да подкрепям
теории много - дайте да се фокусираме върху практиките, особено тези, лично преживените

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Усещане за Бог
« Отговор #11 -: Август 21, 2013, 09:45:08 pm »
Исках да кажа, че това че някой не е влюбен до уши щастливо, не означава че не носи в сърцето си любов, за да прави изявления от сорта - няма любов. Човек може да прави с любов много неща и да се радва на красивите неща без да е влюбен и то защото любовта, която изпитва е на първо място олицетворение на вътрешния му свят, на неговото творческо начало.  :)

Не си спомням, но се обзалагам, че нямаш подчертавка вода и отношения луна/венера-плутон
И аз мисля като теб, но за хора с по-интензивни емоции и нужди, това е трудно постижимо

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Усещане за Бог
« Отговор #12 -: Август 21, 2013, 10:33:37 pm »
Винаги съм имала усет и "антени" за красотата, дори и когато не съм влюбена.

Това пречи ли ти да се отчайваш :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Усещане за Бог
« Отговор #13 -: Август 22, 2013, 05:22:58 pm »
Отчаянието...не е ли въпрос на избор как гледаш на някаква ситуация?
Например дете като се разболее, не си мисли, че ще умре, или че никога няма да оздравее, не се депресира и не се отчайва
Голям човек при някакво по-тежко заболяване лесно губи почва
Защо е така според вас?
Само защото детето не предполага какво може да му се случи?
Или тъкмо обратното-много добре знае, но също знае, че не е толкова страшно?

Отчаяние е да не виждаш изход. А изход винаги има, винаги
Може да е с компромиси, може да се забави човек, докато го намери, може да се наложи да потърси помощ, но има начин да се излезе от блатото
А дяволът няма нищо общо с тая работа, според мен

Защото за детето света и въобще всичко ,заобикалящо го е ...мама.И когато  мама я е " нямало" (поради ред причини) ,когато трябва ,"голямото дете" губи почва под краката си.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Усещане за Бог
« Отговор #14 -: Август 22, 2013, 08:51:03 pm »
Майките със сигурност имат пръст в цялата работа
Ама може ли пък на тях да хвърлим изцяло вината