Автор Тема: Усещане за Бог  (Прочетена 9186 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Усещане за Бог
« Отговор #15 -: Август 22, 2013, 09:47:35 pm »
Тук няма вина ,а естествена фаза в развитието на човека.Човек не се ражда с его (Слънце) ,а го изгражда в годините с помощта на Марс,Меркурий ,Венера ,така отделяйки се от мама .Затова като малки ,всичко свързваме с мама,с "вътре" ,отвън ни е непознато и даже да ни е тъмно с мама,то е нейното тъмно и не се страхуваме ,но станем ли его,вече е "нашето "тъмно и тогава започват страховете.Луната -тя движи този процес . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Усещане за Бог
« Отговор #16 -: Август 22, 2013, 10:41:58 pm »
Майките със сигурност имат пръст в цялата работа
Ама може ли пък на тях да хвърлим изцяло вината

-------------------

Тук няма вина, а естествена фаза в развитието на човека
.....

да, със сигурност има връзка с първите инстинктивни 7 години отдадени на Луната - ония спрягани така често, че чак превърнали се в проформа изказване и олекотени от което, за съжаление обаче съвсем валидни и определящи

нали все нещичко сме попрочели по психология:)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Усещане за Бог
« Отговор #17 -: Август 23, 2013, 11:25:01 am »
Не само първите седем ,а всеки следващи ,защото има хора и на 35г ,които все още не са се "отделили" от мама и в пряк ,и в преносен смисъл,така че усещането за Бог,по-висша сила и други такива при същите е все още ...мама.Факт!
Не напразно Слънцето е в знака Лъв ,следващ дом ,огнена стихия ,5-ти дом. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Усещане за Бог
« Отговор #18 -: Август 23, 2013, 02:32:55 pm »
Исках да кажа, че това, че някой не е влюбен до уши щастливо, не означава че не носи в сърцето си любов, за да прави изявления от сорта, че няма любов. Човек може да прави с любов много неща и да се радва на красивите неща без да е влюбен. Защото любовта, която изпитва е на първо място олицетворение на вътрешния му свят, на неговото творческо начало.  :)

а аз казах каквото написах по-горе и продължавам да подкрепям
теории много - дайте да се фокусираме върху практиките, особено тези, лично преживените

Abroad,това е интересно съждение ,какво точно визираш под "лично преживените" ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“