Автор Тема: Самооценката и как тя влияе на взаимоотношенията ни  (Прочетена 28191 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Самооценката и как тя влияе на взаимоотношенията ни
« Отговор #120 -: Август 28, 2013, 03:08:16 pm »
аз пък имам ретрограден марс и ми се струва, че никога не се състезавам,  в действителност само със себе си, в смисъл не хвърлям ръкавица за дуел, но гледам да ставам по-добра в областта,  вкоято имам конкуренция, пак заради моята си собстевна самооценка.По-точно избягвам откритата конфронтация и така се чувствам добре, конфликтът не ми носи никога нищо конструктивно, само оставам без енергия и после ми трябва почивка и мълчание, за да си набавя силите, пък другите питат какво ти е, ами нямам енергия-мълча си темерутски-нищо лично

И аз имам ретромарс, при това заточен. Не избягвам никога конфронтациите, рядко ми липсва мотивация за един приличен конфликт. Не ми е къс фитилът, обикновено съм хладнокръвна, но ако много ме напъне, предпочитам да вляза в директна битка, вместо да си замълча, да преглъщам чувствата си и да трупам гняв. Това разболява.
Смятам, че именно това ти отнема енергията, Енигма, защото насочената навътре, преглътната агресия те изтощава малко по малко, но безспирно, не краткотрайната буря, в която изливаш емоцията си навън и отваряш място за нови чувства.
Нямам нито една огнена планета в картата си, освен Нептун ;), дебилитиран Марс в Телец, дебилитирано заточено Слънце в съвпад с Плутон и на дъното на хороскопа, и трите "енергийни" планети са под сатурново влияние - или в мажорен аспект или под негово управление. Въобще класически предпоставки за липса на енергия, мотивация и хъс. Всъщност обичайно съм в силно конкурентна, адреналинова среда, свързана с много промени и стрес. И се чувствам най-добре и най-адекватна именно в такава среда на чести обрати и светкавични решения. Не усещам недостиг на енергия, дори крайното физическо и психическо изтощение не пресича изворчето на енергия. А картата ми не предполага това. Значи, негде другаде е заровено кучето - не в ретромарсовете и липсата на огън.
Отскоро имам марсово влияние в прогностиката и се уча да казвам БАУ, където трябва. Помага, така е, давам си сметка, че като го гълташ дълго този марс, отиват нещата на плутон.Асц. ми е огнен, слънцето-наплутонено и без марс се учех да излъчвам-" не на мен тия, не ме проверявай дали внимавам". Имам успехи, щом плутонови хора, които са от дълго време в живота ми ме уважават и ми имат респект/доколкото може 1 скорпион да се довери, ест./, но без марс наистина си е без зъби човек.
На хората, които ме търсят винаги и само да говоря за венери, друго, без никакъв взаимен обмен, казах в прав текст какво мисля, нежно и без квалификации. Такова чувство, че съм ги предала видях, чак се запитах кога е почнала цялата тази тъпа манипулация, пак-в детството ми, така съм позволила.
Радвам се,че долу-горе се осъзнавам, това е началото-първо да разбереш къде е проблемът.
Скоро разбрах и друго-имам дългогодишно безсъние, а нямам проблеми с нервите, но марс, неизразходен произвежда адреналин и последният унищожава хормона на съня, ще го канализирам физически, бягане, спорт.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Самооценката и как тя влияе на взаимоотношенията ни
« Отговор #121 -: Август 28, 2013, 03:33:21 pm »
Ами той отговорът направо си вика от поста ти :) - самотен марс, дето се е научил да казва "не"
Той ще се научи и на други неща, ма явно време му трябва

Иначе Мирабела някъде ми написа, че като имам добротворци по ъглите - не ме пазят хубаво - портата е все отворена - вярно е, ама докато му вярвам на човека - че има нужда от помощ, че нещо трябва да се направи за него, случвало се е да се объркам, и сигурно още много пъти ще се случва, но не си посипвам главата с пепел, това не са непоправими грешки, пък и ако е трябвало - станало е
Като го видя, че сам се оправя, или напротив - сам се забатачва - казвам каквото мисля и толкова, решенията за неговия живот не мога да ги взема аз
Обаче с енергията проблемът е друг - няма искаш/не искаш - който има - дава, който няма - взема
Нормално е - всеки понякога е в обратната на изначалната си позиция

Защото бенефици ти управляват всичките 4-ри ъглови дома - Юпитер и Меркурий. Нямаш естествен малефик за управител на никой ъглов дом. Кендра дхипати йога се казва.
А иначе бенефици да стоят в ъгловите домове (кендри) е на хубаво - казват, че подсилват картата и улесняват живота. За три бенефика в кендри това съм чела. Но за чувствителен ефект трябва да са силни и да няма малефично влияние върху тях.
« Последна редакция: Август 28, 2013, 03:34:52 pm от Mirabella »

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Самооценката и как тя влияе на взаимоотношенията ни
« Отговор #122 -: Август 28, 2013, 03:45:09 pm »
Скоро разбрах и друго-имам дългогодишно безсъние, а нямам проблеми с нервите, но марс, неизразходен произвежда адреналин и последният унищожава хормона на съня, ще го канализирам физически, бягане, спорт.

 :) Лили беше постнала едни книжки по аюрведа тук в електронната библиотека. И там пише, че трябва да се заспива преди 22. часа, когато е дошата на водата - капха/кафа. Така сънят е спокоен, равномерен и здрав. След 22.00 идва отново времето на вата - въздуха, мозъкът се събужда от дрямката, разсънваш се и трудно заспиваш. На мен само тази дребна промяна ми променя драстично качеството на съня. Но съм наясно, че не винаги е възможно да си легнеш "по светло" :D.
Пак според тези книжки аз изведнъж се оказах отчетливо доминираща питта - огнена доша. Преди това си мислех, че съм по-скоро вата. Но тестовете в тези книжки са далеч от субективизма - те са чиста физиология, не толкова качества на характера или темперамента.
В джотиш също огънят си личи повече.

Папи, права е Мирабела - по мойте ъгли са все зли кучета - Сатурн, Раху-Кету, Слънце. Марс и той е на точното си място - в 11-ти. Обичайно при всичките ми "първи срещи" - реални или виртуални, излъчвам дистанцираност, подозрителност и високомерие - хората стъпват малко на пръсти наоколо ми, даже ако са "висшестоящи". Почват да ми се качват на главата от втората среща нататък, като видят какво съм мекотело отвътре.  ;D   
 
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Самооценката и как тя влияе на взаимоотношенията ни
« Отговор #123 -: Август 28, 2013, 03:55:40 pm »
Мирабела, ти с какъв асц ме смяташ и по коя карта гледаш? щото един козирог на иц не е съвсем безобидно - не става лесно влизането вкъщи :)

Diyana, аз съм подла :) едно усмихнато, добронамерено, човек се отпуска, разкаже си майчиното мляко, тръгва си и се чуди какво се е случило и как така ми е казал дето и майка му не знае

Като бях млада се радвах на тази си способност, после разбрах, че не е яко, хората остават някак излъгани от цялата работа, защото може би очкват, че щом те ми се доверяват, нормално е и аз така; то аз разказвам много неща, но като теглиш чертата - само лаф да става, нищо вяжно, нито пък доверително
Даже обратното - трудно ми е да си разкажа проблемите, и не както някои ме обвиниха наскоро (той си знае кой е :) ) - от страх, ами просто не виждам смисъл да се оплаквам от нещо, дето утре ще е заминало, струва ми се маловажно някак

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Самооценката и как тя влияе на взаимоотношенията ни
« Отговор #124 -: Август 28, 2013, 05:28:33 pm »
по мойте ъгли са все зли кучета - Сатурн, Раху-Кету, Слънце. Марс и той е на точното си място - в 11-ти. Обичайно при всичките ми "първи срещи" - реални или виртуални, излъчвам дистанцираност, подозрителност и високомерие - хората стъпват малко на пръсти наоколо ми, даже ако са "висшестоящи". Почват да ми се качват на главата от втората среща нататък, като видят какво съм мекотело отвътре.  ;D

и какъв омекотител ползваш ,щот аз виртуално те възприемам като  монолит  8)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Самооценката и как тя влияе на взаимоотношенията ни
« Отговор #125 -: Август 28, 2013, 05:31:15 pm »
Благодаря, Papy, Diyana!
Ранното лягане е наистина нещо много добро, ще опитам!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Самооценката и как тя влияе на взаимоотношенията ни
« Отговор #126 -: Август 28, 2013, 06:04:59 pm »
... като видят какво съм мекотело отвътре.  ;D

и какъв омекотител ползваш ,щот аз виртуално те възприемам като  монолит  8)

 ;D уникално чувство за хумор, признала съм те

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Самооценката и как тя влияе на взаимоотношенията ни
« Отговор #127 -: Август 28, 2013, 06:08:47 pm »
На мен какви майтапи ми пусна в същата тема онзи ден. Наистина страхотно чувство за хумор, Стреличка!

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Самооценката и как тя влияе на взаимоотношенията ни
« Отговор #128 -: Август 28, 2013, 06:32:22 pm »
:)

 за дошите, че съм зе заинтересувала  в последно време:)
 винаги съм смятала, че съм питта, ама на   кръгла вата съм била ;D сега съм фен на  аюрвена +ведическа... засичанията са  уникални:)

 в  коя да е система  марс ми е слаб и конфликтите не са ми фаворити и се чудех откъде  огън у мен, но в навамша е в собствен знак  и ако се изпокарам  съм доста злоуста ^-^

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Самооценката и как тя влияе на взаимоотношенията ни
« Отговор #129 -: Август 28, 2013, 06:33:18 pm »
На мен какви майтапи ми пусна в същата тема онзи ден. Наистина страхотно чувство за хумор, Стреличка!

Ама то нейното не е ей-тъй, смях да става, все е на принципа "казвам ти дъще, сещай се снахо" :)
Демек-ако само си се смяла-прочети пак  :D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Самооценката и как тя влияе на взаимоотношенията ни
« Отговор #130 -: Август 29, 2013, 12:23:49 am »
Аз имам занижена самооценка ,но не в посока смотана ,а недодялана .

На всеки му се случва да е недодялан от време на време  :)

Именно. Всеки допуска грешки. Какво толкова? Имах един приятел Водолей, непукист, който казваше "Само от отвъдното няма връщане назад, всичко друго може да се поправи".

Не е грешка при мен ,а част от същността ми. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Самооценката и как тя влияе на взаимоотношенията ни
« Отговор #131 -: Август 29, 2013, 12:35:24 am »
Мирабела, ти с какъв асц ме смяташ и по коя карта гледаш? щото един козирог на иц не е съвсем безобидно - не става лесно влизането вкъщи :)

Diyana, аз съм подла :) едно усмихнато, добронамерено, човек се отпуска, разкаже си майчиното мляко, тръгва си и се чуди какво се е случило и как така ми е казал дето и майка му не знае

Като бях млада се радвах на тази си способност, после разбрах, че не е яко, хората остават някак излъгани от цялата работа, защото може би очкват, че щом те ми се доверяват, нормално е и аз така; то аз разказвам много неща, но като теглиш чертата - само лаф да става, нищо вяжно, нито пък доверително
Даже обратното - трудно ми е да си разкажа проблемите, и не както някои ме обвиниха наскоро (той си знае кой е :) ) - от страх, ами просто не виждам смисъл да се оплаквам от нещо, дето утре ще е заминало, струва ми се маловажно някак

Papy,колко "струва " един "капан за мишки "? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Самооценката и как тя влияе на взаимоотношенията ни
« Отговор #132 -: Август 29, 2013, 12:38:11 am »
ми то не е капан, и те не са мишки

нали твоето не е грешки, ми част от същността ти - и моето е така
просто преди не пазех хората от тях самите

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Самооценката и как тя влияе на взаимоотношенията ни
« Отговор #133 -: Август 29, 2013, 12:38:38 am »
за дошите, че съм зе заинтересувала  в последно време:)
 винаги съм смятала, че съм питта, ама на   кръгла вата съм била ;D сега съм фен на  аюрвена +ведическа... засичанията са  уникални:)

Освен с разни глупави тестове в нета, как мога да си определя по-качествено дошата? Май бях между два "щата", ама трябва пак да видя, че и мен ме човърка все. 
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Самооценката и как тя влияе на взаимоотношенията ни
« Отговор #134 -: Август 29, 2013, 12:50:17 am »
Скоро разбрах и друго-имам дългогодишно безсъние, а нямам проблеми с нервите, но марс, неизразходен произвежда адреналин и последният унищожава хормона на съня, ще го канализирам физически, бягане, спорт.

 :) Лили беше постнала едни книжки по аюрведа тук в електронната библиотека. И там пише, че трябва да се заспива преди 22. часа, когато е дошата на водата - капха/кафа. Така сънят е спокоен, равномерен и здрав. След 22.00 идва отново времето на вата - въздуха, мозъкът се събужда от дрямката, разсънваш се и трудно заспиваш. На мен само тази дребна промяна ми променя драстично качеството на съня. Но съм наясно, че не винаги е възможно да си легнеш "по светло" :D.
Пак според тези книжки аз изведнъж се оказах отчетливо доминираща питта - огнена доша. Преди това си мислех, че съм по-скоро вата. Но тестовете в тези книжки са далеч от субективизма - те са чиста физиология, не толкова качества на характера или темперамента.
В джотиш също огънят си личи повече.

Папи, права е Мирабела - по мойте ъгли са все зли кучета - Сатурн, Раху-Кету, Слънце. Марс и той е на точното си място - в 11-ти. Обичайно при всичките ми "първи срещи" - реални или виртуални, излъчвам дистанцираност, подозрителност и високомерие - хората стъпват малко на пръсти наоколо ми, даже ако са "висшестоящи". Почват да ми се качват на главата от втората среща нататък, като видят какво съм мекотело отвътре.  ;D

Аз не съм наясно с тези книжки  :-[.но аз се "събуждам " след 20 ч и през нощта съм в кондиция ,а през деня обожавам да спя и го правя почти всеки ден ,но и професията ми изисква по-късния час на лягане.Качеството ми на съня си я качествено ,без последните 2 год ,но затова си има причина. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“