Автор Тема: Бхава чалит чакра  (Прочетена 6266 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Бхава чалит чакра
« Отговор #15 -: Юни 09, 2016, 10:53:46 am »
Благодаря за интереса към темата  :)

Стана ми интересно, защото понякога се получава леко разминаване с раши картата. Някои планети мърдат в следващия дом. Някъде четох, че раши показва обстоятелствата и предпоставките, докато бхава чалит имала по-вътрешно, психологическо значение - как субективно възприемаме нещата, как се чувстваме.

Проверих, при мен работи - обстоятелствено Лагнеш се реализира чрез 6 дом, психологически го усещам в 7ми /екзалтирала Венера/. В раши картата само Кету е в 7 дом, в бхава чалит - Венера и Кету, така повече се доближава до западната, където са в съвпад, броени градуси ги делят.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Бхава чалит чакра
« Отговор #16 -: Юни 09, 2016, 11:31:23 am »
 понякога се получава леко разминаване с раши картата. Някои планети мърдат в следващия дом.                                                                                                                                                     ---------- Може да мръднат и в предходния дом-в клипа Юпитер като управител на маха дащата от 12д отива в 11д-което вместо оттегляне и философстване по 12д означава печалби по 11д-съществена разлика е,а дали се усеща само като настройка а не събитийност -въпрос на силата на управителя-колкото по-силен -по-изразена реална събитийност мисля,нали събитийността се случва първоначално ментално,ако има достатъчно сила и реална материализация . ::)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Бхава чалит чакра
« Отговор #17 -: Юни 09, 2016, 11:37:19 am »
Даже ми се струва, че бхава чалит чакра по-точно описва характера, някои вътрешни характеристики на натива, докато раши чакра описва материалните предпоставки, обстоятелствата в живота, в каква среда ще се развива. Проверих няколко карти - на хора, които много добре познавам - бхава чалит дава по-точно описание на личностните характеристики, мотиви.

На ниво събитийност при мен АД на Венера проработи по двата дома - и по 6ти, и по 7ми. Видимата изява беше повече по 6 дом, вътрешно изживяната - по 7ми /и споделена само с малцина избрани хора/.
« Последна редакция: Юни 09, 2016, 11:39:37 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Бхава чалит чакра
« Отговор #18 -: Юни 09, 2016, 11:57:13 am »
Това навежда на мисълта че планета която си променя дома е с характеристиките на планета в крайни,анаретни градуси,не по знак а домово-на границата има смесване на различни енергии,които явно правят изявата не толкова определена и категорична,отслабват силата и събитийността,остава си на ниво вътрешна и психична-паралел с атма караката на последни градуси-работи ментално .Менталното ниво е събитийно некатегорично и кардинално,за сметка на това разлято и психично по рибешки .Казват обаче планети в крайни градуси са способни и на големи изненади-когато се проявят събитийно това става в голям мащаб,по скорпионски,въпрос на сила получена по други канали .Това е по аналогия със западните знаково анаретни,защо да не е принципно положение и при домово анаретните в джотиш ::)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Бхава чалит чакра
« Отговор #19 -: Юни 09, 2016, 12:29:15 pm »
Това е по аналогия със западните знаково анаретни,защо да не е принципно положение и при домово анаретните в джотиш ::)

Да, при ведите има малко по-различна концепция за планета в началото и края на знака, но могат да се потърсят някои паралели със западната. Венера ми е атмакарака, освен че е лагнеш - работи и в двата дома. С екзалтирал бенефик в 6 дом хич не се чувствам като човек, дето всички го обичат.  ;D Но по темите на 7 дом има много силна изява. И на психологическо ниво при контакт с другите се включват една след друга и двете планети - първо Венера /с благост, емпатия, искреност и чисти намерения/ и после Кету, ако видя недобронамерено, завистливо и враждебно отношение /ответна реакция с жлъч, сарказъм, дистанциране, отбранителност/.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui