Автор Тема: Съвпад Венера/Сатурн/Раху  (Прочетена 10029 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Съвпад Венера/Сатурн/Раху
« Отговор #15 -: Август 24, 2013, 03:17:39 pm »
Да не се вдигнат акциите на Фейсбук? Венера е социална планета, а накшатра Свати също подканва към общуване. :D
« Последна редакция: Август 24, 2013, 05:50:04 pm от Mirabella »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Съвпад Венера/Сатурн/Раху
« Отговор #16 -: Август 24, 2013, 03:29:06 pm »
Явно ми е нужен редактор,но поради липса на такъв,ще гледам да се ограничавам в писането. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Съвпад Венера/Сатурн/Раху
« Отговор #17 -: Август 24, 2013, 05:33:05 pm »
Козирогатата Венера знае да отбира
затова и на ябълка се спира.  :D

По някакво съвпадение съм се сдобила с първата ябълка точно когато прогресивната ми Венера е била в първия градус на козирог :D. Подарък беше, не бих я избрала сама. И тогава, и сега ;).
De omnibus dubitandum est

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Съвпад Венера/Сатурн/Раху
« Отговор #18 -: Август 24, 2013, 06:57:01 pm »
Моята никога няма да напусне овен. Така, пропаднала ще си остане, а напоследък и ретро.

п.п.Преди бях фен на ябълката, но напоследък изживявам някакъв бунт срещу технологиите и мимолетността им. Ще го изследвам, че имам идея от кога датира. Първата искра проблясна когато ми предложиха вместо нова батерия за мобифона ми (да, мобифон), направо да си купя нов апарат.
« Последна редакция: Август 24, 2013, 07:01:16 pm от Uran »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Съвпад Венера/Сатурн/Раху
« Отговор #19 -: Август 24, 2013, 07:39:14 pm »
Хаха-като си спомня колко се инатях против телефоните
Супер се вбесявах на идеята, че могат да ти звъннат и да те намерят по всяко време-и всички да го знаят

И 1-я мобилен телефон не си го купих-подариха ми го от фирмата за нова година
После не исках айфоун, щото много си харесвах нокиата
Подариха ми айфоун-абе тва е някакво нашествие-някой път си мисля ей така-просто да си забравя някъде телефона.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Съвпад Венера/Сатурн/Раху
« Отговор #20 -: Август 24, 2013, 09:39:11 pm »
Моята никога няма да напусне овен. Така, пропаднала ще си остане, а напоследък и ретро.
Моята похойка доста - това й е трети знак.
De omnibus dubitandum est

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Съвпад Венера/Сатурн/Раху
« Отговор #21 -: Август 25, 2013, 10:55:33 am »
Моята никога няма да напусне овен. Така, пропаднала ще си остане, а напоследък и ретро.
Моята похойка доста - това й е трети знак.
и моята скорпи-стрелец- козирог,в крак с темата,не налитам на ябълки,а на камъни,нескъпоценни,това щот е изначално пропаднала,изчанчена,козирога му дай градежи,та от там и камъняка 8)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Съвпад Венера/Сатурн/Раху
« Отговор #22 -: Август 25, 2013, 01:37:20 pm »
При мен този съвпад ще е в 5ти. А дано да се случи нещо конструктивно положително, че транзитния юпитер бая аспекти направи в първата декада на рак, но май нищо сериозно или градивно не се отчете ( все пак не е сатурн ), ще видя и в другите декади как ще е . А съвпадът на венера слв и раху ще ми е близо до плутон, на градус мисля.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Съвпад Венера/Сатурн/Раху
« Отговор #23 -: Август 25, 2013, 06:14:15 pm »
при мен мундо съвпада сати-венера-слв ще е точно върху наталната венера скорпи в 3 дом,У2,9,а тр.юпитер я тригонира и тя му е диспозитор,пак ще е откъде дошли там отишли или изобщо не дошли 8)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Съвпад Венера/Сатурн/Раху
« Отговор #24 -: Август 25, 2013, 06:19:43 pm »
Въпросният мундо съвпад може и да не мине незабелязан - по сидерична система имаме съвпад на екзалтирал Сатурн с тронова Венера, а Раху във въздушен знак също е силен. Интересни "завръзки" ще стават - да му мислят тия, на които съвпадът попада близо до хоризонта или меридиана.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Съвпад Венера/Сатурн/Раху
« Отговор #25 -: Август 28, 2013, 09:39:32 pm »
мисля, че ще провокира дълбоко скрити и/или потискани желания по Сатурн и Венера, ще ги увеличи и хиперболизира
страстта под повърхността може да бъде взривоопасна и далеч по-силна от явно афишираната
понеже на Венера не и е съвсем комфортно тук може да се окаже предизвикателсво постигането на целта и не съвсем по вкуса и крайният резултат, но ще се наложи да свикне с него дългосрочно

всякакъв вид изобретения нямат място тук, освен ако не са дълго (много дълго) време подготвяни да изплуват на повърхонстта

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Съвпад Венера/Сатурн/Раху
« Отговор #26 -: Август 30, 2013, 10:22:33 pm »
По-съществен от тройката, струва ми се е съвпадът на двойката Сатурн/СЛВ
Благодаря, че ме провокира да си припомня история:)
Не стигнах чак толкова назад, че да докарам до точен съвпад (градус) между трите, но последно са били в скорпион в началото на 1808г. Единственото отличително събитие, за което светът знае е реализираното желание на Русия да влее в свои територии тези на Финландия (явно култа към финландската водка още тогава е бил предизвестен, типично по Сатурн ;D). Следващата година Русия разграничава Финландия като отделна държава, но с общ управленски апарат наложен от Русия и така до независимостта и през 1917г.  - прилично дълъг период от 109 години. Очевидно стремежите не секват, като през 1939г. Русия отново заявява интерес до към 1941г., когато се налага да се откаже.

интересен е съвпадът, но обърнат в същата двойка знаци в навечерието на Втората Световна Война - 01-06 Септември, 1939г., Венера по същото време е в заточение в Дева, нодалната ос включая Сатурн е в точна квадратура с Плутон (ако отчитаме задсатурновите) 

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Съвпад Венера/Сатурн/Раху
« Отговор #27 -: Септември 11, 2013, 10:40:54 pm »
Ингрес на Венера в Скорпион и "среща " със Сатурн/СЛВ -каква , при кого и доколко  ще е значима проявата на тази конфигурация в личен план?
Само онези ,които имат планети в 8*-9* на неподвижните знаци ,аспекти Венера /Сатурн/нодална ос или ...? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Съвпад Венера/Сатурн/Раху
« Отговор #28 -: Септември 11, 2013, 10:48:57 pm »
Само онези ,които имат планети в 8*-9* на неподвижните знаци ,аспекти Венера /Сатурн/нодална ос или ...? :)

Прогресивна Луна брои ли се?

В момента е в 9ия градус на Скорпион, в съвпад с прогр. Уран.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Съвпад Венера/Сатурн/Раху
« Отговор #29 -: Септември 11, 2013, 11:10:41 pm »
Според мен-да ,защото сама по себе си прогресията е латентна ,трябва някой /нещо да я "задвижи" ,а в момента това са Сатурн /нодална ос и Плутон .Би трябвало да усетиш "краят" на дадена ситуация,решение,среща и да реагираш като причинител на същите . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“