Автор Тема: Хоби и забавление  (Прочетена 23043 пъти)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Хоби и забавление
« Отговор #15 -: Септември 08, 2013, 10:58:04 pm »
Цитат
Аа-не, ще трябва амфитеатрална сцена, което вече не е толкова лесно
Но пък може кино от ония-с коли
Защо ли в бг не са популярни

В чужбина го карат и без екстри като амфитеатър, важното е да е хубаво времето ( пък то това си е почти апокалипсис на много места). А това за авто киното  и бг - май едно време е имало такова животно, може да се е считало обаче за (Х)американско влияние.  ;D  Пък и много коли в бг на ендо място не е на хубаво, ще почнат да си правят разни гонки и тн  ;D, линейки също не изключвам, алкхолоха няма да им прости на повечето, ще се лее кръв и водка ( ракия) до последния субтитър  ;D ;D
« Последна редакция: Септември 08, 2013, 11:14:46 pm от Flora »
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Хоби и забавление
« Отговор #16 -: Септември 08, 2013, 11:04:23 pm »
Хм, ами ако не правя пари от киното, ще правя от гонките-това е добре
После ще трябва и болница да направя, и понеже лекарите и мед сестрите ще са нон-стоп заети с моите клиенти, ще трябва и детска градина и училище за децата им
Уфф, пак до детската учителка стигнахме

Да се върна на другата идея-гаджетата да правят пари и кариера, пък аз да си правя маникюра :)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Хоби и забавление
« Отговор #17 -: Август 02, 2017, 10:22:01 pm »
 :)

Интересува ме темата, основно заради детето. Ще прочета повече тези дни и пак ще пиша.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хоби и забавление
« Отговор #18 -: Август 02, 2017, 10:41:47 pm »
И аз да се присламча. Чудех се в коя тема да пусна тази карта, не е много и за забавление.

Според вас тоя хубостник какви заложби има? Предпоследна година е в гимназията, догодина е абитуриент. И родителите му, баба му още не са наясно какви способности има детето. Не учи в профилирана паралелка, не проявява интерес към нищо конкретно, само чат и компютърни игри. Това е типично за тази възраст, но ме притеснява, че няма никакви по–изявени заложби, за да се ориентира с избора на бъдеща специалност и по–нататъшно обучение във Вуз. Това е единственият правнук в нашето семейство – дал Бог красота, ама акъл... тц. Напук на болните амбиции на академичните ни дядо и баба!  :D

Чудя се дали да не препоръчам графичен или уеб дизайн, на пръв поглед това ми се вижда най–подходящо с тази карта.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3109
Re: Хоби и забавление
« Отговор #19 -: Август 03, 2017, 09:17:13 am »
И аз да се присламча. Чудех се в коя тема да пусна тази карта, не е много и за забавление.

Според вас тоя хубостник какви заложби има? Предпоследна година е в гимназията, догодина е абитуриент. И родителите му, баба му още не са наясно какви способности има детето. Не учи в профилирана паралелка, не проявява интерес към нищо конкретно, само чат и компютърни игри. Това е типично за тази възраст, но ме притеснява, че няма никакви по–изявени заложби, за да се ориентира с избора на бъдеща специалност и по–нататъшно обучение във Вуз. Това е единственият правнук в нашето семейство – дал Бог красота, ама акъл... тц. Напук на болните амбиции на академичните ни дядо и баба!  :D

Чудя се дали да не препоръчам графичен или уеб дизайн, на пръв поглед това ми се вижда най–подходящо с тази карта.

Лили, няма ли математически наклоности племеника с това каре сатурн-меркурий
иначе е въздух и огън ,бързо пали и бързо му омръзва всичко,губи интерес
трябва му нещо динамично и променливо като занимание
УМС + СЛВ /МС -Луна  и Юпитер У6 са в Близнаци,У1 в 7- оста 3-9 натоварена-нещо свързано с комуникации,пътувания,говорене
Луната съвпад Капела-с Марс-Меркурий влияние,силата му е в думите,изследователски дух,диспозитора им-Меркурий е Водолейски съвпад Уран-Нептун,компютрите и виртуала-също,трябва да е нещо нетрадиционно ,шантово,новаторско и постоянно променливо за да му е интересно,езиците отдават ли му се
Меркурий е на  Алтаир-дава необичайни умения
« Последна редакция: Август 04, 2017, 08:48:48 am от strelicka »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Хоби и забавление
« Отговор #20 -: Август 03, 2017, 09:32:37 am »
Мда, това е мениджърче-двигател, тоест-среден клас

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хоби и забавление
« Отговор #21 -: Август 03, 2017, 11:42:32 am »
Лили, няма ли математически наклоности племеника с това каре сатурн-меркурий

Пълна нула. Нито технически, към точните науки. Направо се изумявам.

Разбива на пух и прах всички любими форумни астро клишета – за умния водолейски Меркурий, пък тук е в съвпад с Уран и тригон с близнашка Луна.  :012:

Мисля си за графичен дизайн, дигитален маркетинг, СЕО. Но такива специалисти вече има под път и над път, голяма конкуренция. А те живеят в голям индустриален град.

За дизайнер, проектант – не съм чула да има изявени чертожни умения, аналитично и пространствено мислене.



« Последна редакция: Август 03, 2017, 11:48:21 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Хоби и забавление
« Отговор #22 -: Август 03, 2017, 11:56:52 am »
Ако трябва честно да кажа, нещо повърхностен ми се струва по тази карта момъкът. Та му търся ненатоварваща професия. Нещо въздушно (комуникация) плюс Венера търся за него, където да има общуване с хора и да е свързано с красота, мода, дизайн.
В индийската карта има Малавя йога и Раху в 10-ти - може и нещо пред публика, което носи популярност.
Щом е красавец, направи го фотомодел, манекен, пък може оттам да се ориентира към фотография, дигитални изкуства. Няма ли някакви сценични умения или да рисува? Или украса, интериор - нещо натам не го ли влече? Нещо в обслужващия сектор, свързано с посредничество, туризъм?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12703
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хоби и забавление
« Отговор #23 -: Август 03, 2017, 12:45:00 pm »
Има заложби на "вълшебник", имитатор, "търговец на информация/мисли', интуитивен мислител, разчита на чудеса и наистина живота ще му ги поднася, хитрец. Не е тъпо момчето, просто няма да се  "продаде " евтино, може да "композира " мисли и да "рисува"  думи. Растяща Луна кулминараща, в нощна карта за мъж е ок в тригон с Меркурий във въздушни знаци, последния е лява квадратура с единствената планета в земен знак- Сатурн, който стои по-добре от Венера, която управлява знака на АСЦ. Според мен Сатурн движи картата, така че няма да остане само с уж нереалистичните си философски възгледи и идеи. Лявата квадратура  Слънце -Марс в подвижни знаци , може да се преобразува от дразнеща в търсещ, изследващ минало, исторически факти, култури, различни от неговите.Интересите, предпочитанията му са зависими от нечия закрила. Според мен амбициите, заложбите му са насочени към"сенчестия бизнес", както и вероятност да изгуби себе си в лабиринт от непоследователни, противоречиви мисли, информация, които да го правят инертен и използван капацитета му неправомерно. Живее ли на две места? Може да иска да пише, така да се изразява, ако не му се говори, макар че би трябвало да е сладкодумник и това е заложба. Свещеник, уредник, проповедник е идеално  :) , стига да му дават пари.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Хоби и забавление
« Отговор #24 -: Август 03, 2017, 01:20:37 pm »
що не кино - оператор, монтажист, може и режисьор. Меркът между Уран и Нептун, +Сатурн, Луна, Венера, Плутон. Мисля, че ще му е чудесно. Да пробва с влог, да види дали ще му хареса, наборите му направиха милиони от това;

не се ли занимава с екстремни спортове? подарете му GoPro да си прави клипчета и да се учи да ги монтира ;)

//интуитивно първо си помислих за пилот, затова ще го оставя тук

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хоби и забавление
« Отговор #25 -: Август 03, 2017, 01:25:14 pm »
Арт, с нищо не се занимава. Само компютърни игри в група. Може би просто трябва да го надрасне, да премине този период. В картата виждам потенциал и ми е чудно как все още не са забелязали нещо, към което да има някакви способности.

Програмист надали ще стане от него с толкова слабо аналитично и математическо мислене. Чудя се за компютърна анимация. С нещо творческо да му спечелят вниманието, вижда ми се твърде непостоянен, със слаб фокус. А картата не е лоша, има какво да се "изцеди" от нея. Може би има проблем с концентрацията или се разпилява в различни посоки.

//интуитивно първо си помислих за пилот, затова ще го оставя тук

В техния град има Висше авиационно училище, но не съм чула да са е ориентирал за там /баща му това е завършил/. В такъв Вуз трябва повече да се учи, има нужда от фокус и постоянство.



« Последна редакция: Август 03, 2017, 01:33:00 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12703
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хоби и забавление
« Отговор #26 -: Август 03, 2017, 01:47:11 pm »
Това е най-важното, което сподели Лили- да има фокус и постоянство, за което се иска време и мобилност от средата при изявени Въздух и Подвижност. Меркурий/Уран във Водолей квадрат Сатурн, обаче не знам как може отвън да им посочиш, че има и друга алтернатива, не само тяхната истина е "правата ' ?!? Но, понякога стават и чудеса, а той носи в картата си такъв аспект.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Хоби и забавление
« Отговор #27 -: Август 04, 2017, 09:30:30 am »
Ще оставя това тук -
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Hedgehog%27s_dilemma
//Шопенхауер и таралежите

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6492
Re: Хоби и забавление
« Отговор #28 -: Август 04, 2017, 12:54:10 pm »
В крайна сметка не разбрах, момчето ще дефилира ли за някоя модна агенция, уеб-сайтове ли ще прави или пък (и защо не, много го правят) да се присламчи към някоя водеща политическа партия (за това не се изисква почти никакво мислене, важно е да знаеш кога и на кого да се мазниш)?

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Хоби и забавление
« Отговор #29 -: Август 04, 2017, 12:59:52 pm »
Това с присламчването към някоя партия е най-добрата идея. Хем въздухарско-популистко, хем венерино-нагаждаческо. Ех, как не се сетих по-рано да го направя политик. :012: