Автор Тема: Хоби и забавление  (Прочетена 23027 пъти)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1900
Re: Хоби и забавление
« Отговор #75 -: Януари 29, 2018, 01:14:21 am »
Хлябът, който ядем днес, не е хлябът, който се е ял преди 50г. Сега основно има брашно от ГМО пшеница и една шепа Е-та. Те били ли са познати на хората преди 50-70 години?
За да се докаже по какъв начин всеобщо вреди и как ще е необходимо да минат поне няколко поколения. Ясно е, че всеки един човек има различна генетична непоносимост, толерантност и чувствителност, но всеобщо е, че приемът на толкова глутен е непознат за днешния организъм.

Има достатъчни изследвания публикувани в тази посока - пропускливи черва, а оттам "побъркване" щитовидната жлеза и т.н. На българския пазар има преведени добре обосновани научни книги, които правят изследвания в тази област.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Хоби и забавление
« Отговор #76 -: Януари 29, 2018, 07:11:15 am »
И е така и не е
Имам тазгодишни наблюдения върху картофите-купуваш яка модификация-по-вкусни, по-големи, изобщо по-по. За 3 години ако ти садиш нови от запазени стари, те се израждат и накрая не остава нищо от чудесния прародител. Което означава да дадеш пак повече пари, за да купиш първообраза. Сега си представи баба Пенка, как вместо да вземе от миналата година, през година-две купува от ония - хубавия сорт. Това в Бг просто не работи. Иначе за е-та и подобни-това е така, но при тях дори и да са доказано вредни, редица държави не ги включват в забранените вещества и си ги ядем, а от друга страна ти-като потребител, няма как да знаеш в гмо-фрее и Е-фрее продукти какво точно има.
Пропускливите черва са си болест, а относно редица изследвания-ето виж тук как изглежда едно изследване, за да не се оставяш с лека ръка на масовата психоза.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1900
Re: Хоби и забавление
« Отговор #77 -: Януари 29, 2018, 03:50:07 pm »
Кой е под психоза и кой не аз няма да коментирам.
Отговорна съм за себе си и това, което съм прочела, осмислила и разбрала, а ако имам и личен опит още по-добре. Когато ми е необходимо си набавям информация и то не само от интернет.
А проблемът на повечето хора днес е, че се опитват да вкарат всичко под микроскопа и разделят човешкият организъм на отделни части, забравяйки за единството.

Имаме голям двор вкъщи и откакто се помня си отглеждаме зеленчуци, плодове и т.н. Та, нещата, които пишеш не изглеждат точно по този начин... От години сами си събираме семена на домати (бълг. сорт) и всяка година дават добра реколта. Но нещата не са на принципа "Бодни пръчка - пий вино!"... :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12703
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хоби и забавление
« Отговор #78 -: Януари 29, 2018, 04:14:21 pm »

А проблемът на повечето хора днес е, че се опитват да вкарат всичко под микроскопа и разделят човешкият организъм на отделни части, забравяйки за единството.



 :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Хоби и забавление
« Отговор #79 -: Януари 29, 2018, 07:03:57 pm »
Имаме голям двор вкъщи и откакто се помня си отглеждаме зеленчуци, плодове и т.н. Та, нещата, които пишеш не изглеждат точно по този начин... От години сами си събираме семена на домати (бълг. сорт) и всяка година дават добра реколта. Но нещата не са на принципа "Бодни пръчка - пий вино!"... :)

Значи са точно по начина, по който ги описвам.
И всъщност нямаше нужда ти да си в центъра на разговора, идеята ми беше, че някакви неясни и недоказани твърдения стават модерни, хората ги възприемат без много резерви, а това не винаги е ок. Като в случая с глутена, не видях да коментираш инфото от линка.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1900
Re: Хоби и забавление
« Отговор #80 -: Януари 29, 2018, 07:18:57 pm »
Може би нямаше нужда и ти да взимаш отношение по въпроса след като не си прочела добре, това което съм написала.

Нали си експерт по доста въпроси, защо ти е нужно моето мнение?! А и аз ти го написах, но на кратко - вярвай на микроскопа!

Приятна вечер :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хоби и забавление
« Отговор #81 -: Януари 29, 2018, 07:40:55 pm »
По-добре не вярвайте на микроскопа, защото тогава ще спрете и да дишате.  :lol_hitting:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Хоби и забавление
« Отговор #82 -: Януари 29, 2018, 09:18:59 pm »
Може би нямаше нужда и ти да взимаш отношение по въпроса след като не си прочела добре, това което съм написала.

Нали си експерт по доста въпроси, защо ти е нужно моето мнение?! А и аз ти го написах, но на кратко - вярвай на микроскопа!

Приятна вечер :)

Ако имаш нужда да ти се преведе статията-кажи, не е срамно

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1900
Re: Хоби и забавление
« Отговор #83 -: Януари 29, 2018, 09:28:05 pm »
Преведи я за всички!

Нали си водолейка, направи го за общото благо, за групата :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хоби и забавление
« Отговор #84 -: Януари 29, 2018, 09:38:30 pm »
Сега да не се обиждаме на зодии, моля  :29:

Овенът е единственият луд да пълни по три форума с контент. Но като стане въпрос за признание и аплодисменти, кой се е потрудил най-много за общото благо – Водолеи и Лъвове.  :lol_hitting:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Хоби и забавление
« Отговор #85 -: Януари 29, 2018, 09:45:56 pm »
Цитат
Conclusion Long term dietary intake of gluten was not associated with risk of coronary heart disease. However, the avoidance of gluten may result in reduced consumption of beneficial whole grains, which may affect cardiovascular risk. The promotion of gluten-free diets among people without celiac disease should not be encouraged.

Учете ги тия езици младежта, вече нищо не става без английски

Накратко-описано е дългогодишно изследване в/у мъже и жени (цифрите са ясни), което доказва, че приемането на глутен-съдържаща диета не води до риск от коронарна болест на сърцето. Докато обратното може да доведе до повишен сърдечносъдов риск заради избягването консумация на продукти от цели зърна-пълнозърнести. Трябва да се избягва глутен фри диета от хора, които не страдат от цьолиакия, даже се поправям-пише-препоръчването да не се насърчава.
Откъдето и тръгнаха моите коментари.
« Последна редакция: Януари 29, 2018, 09:51:52 pm от Papy »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13704
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хоби и забавление
« Отговор #86 -: Януари 30, 2018, 01:39:13 pm »
Меркурий Риби У1,5 със Слънце/Нептун =фотография, йога, танци, плуване,медитация, изкуство,с въображение и фантазия- да твори,фентази,  поезия
с У3 в 5 Луна ,към каквото го насочи мама,ще обича да пътува ,скипер мимимум,да плава с лодки,кораби и всичко свързано с вода-сърф,гмуркане,гребане/кану,каяк/, плуване,
фигурно пързаляне,ски,пак с вода,но в др.агрегатно състояние
Стреличке, бебо на 10м се прехвърли от неговата дунапренена постелка за игра на моята постелка за йога и много сполучливо ме имитира докато правех гледащо нагоре куче. После продължи с другите пози- определено му хареса. А от този месец ходи на плуване за бебета, с памперс за плуване ха-ха. Майка му случайно е видяла, че има плуване за бебета и майки-родилки в центъра, където ходи на терапия за врата, че имаше проблеми, и го е записала, а на него му харесва да се плацика. И е много музикален, артистичен, и пее ( на бебешки)  :012:

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3109
Re: Хоби и забавление
« Отговор #87 -: Февруари 03, 2018, 08:32:42 pm »
сатурн у5 секстил меркурий козирог,новото ми хоби

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12703
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хоби и забавление
« Отговор #88 -: Февруари 03, 2018, 08:48:06 pm »
Стреличка, много харесва рисунки на очи с черен молив. Браво на Меркурий !  :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хоби и забавление
« Отговор #89 -: Февруари 04, 2018, 01:15:34 pm »
Ти  обаче направи пробива.

Големият пробив!  :043:

Те не се правят по форуми, тук контингентът е ясен.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui