Автор Тема: Синастрични аспекти  (Прочетена 77297 пъти)

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Синастрични аспекти
« -: Август 28, 2013, 09:40:36 pm »
Някой има ли практичен опит с точна синастрична опозиция на Сатурн и Юпитер?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #1 -: Август 28, 2013, 10:15:36 pm »
имам - веднага се сещам, но не е мъжко/женска синастрия
тоя с юпитер се чувства тотално неподкрепен, а ония със сатурна си скъсва гащите (според него самия) да го подкрепя

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #2 -: Август 29, 2013, 12:10:51 am »
И аз имам такава- с жена. Трябва доста да помисля, за да разбера като как ми действа. Въпреки, че сме приятелки, имаме коренно различно разбиране за естеството на нещата и причинно следствените връзки. Единомислие по по- семпли въпроси. Обикновено не ме схваща, но са намесени и друг аспекти.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #3 -: Август 29, 2013, 12:21:46 am »
Приемаш ли 6* орбис ,за да ти споделя ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #4 -: Август 29, 2013, 12:32:52 am »
Имам за мъж/жена, но е доста обширна. Дали ще бъда от полза, нямам представа. За мен и знаковите са действащи в синастриите.

Може да зададеш някакви въпроси да проверим примерно. Защо точно за този аспект се закачи?
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #5 -: Август 29, 2013, 05:00:18 am »
Приемаш ли 6* орбис ,за да ти споделя ?

давай

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #6 -: Август 29, 2013, 05:01:47 am »
Имам за мъж/жена, но е доста обширна. Дали ще бъда от полза, нямам представа. За мен и знаковите са действащи в синастриите.

Може да зададеш някакви въпроси да проверим примерно. Защо точно за този аспект се закачи?

защото е съвсем точен и защото отношенията са финансови :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #7 -: Август 29, 2013, 03:07:37 pm »
Приемаш ли 6* орбис ,за да ти споделя ?

давай

Мой Сатурн опозиция мъжки Юпитер ,интимна синатрия .Не знам доколко е бил важен този аспект ,но при него  Юпитер беше упр.на  Луната ,аз бях по-голяма от него ,макар и не толкова много (почти две години) .Аз го научих да следва целите си и когато е с мен да е щедър,той ме научи да ценя себе си и да се отпускам ,в смисъл да не контролирам всичко ,даже и в най-интимните моменти.Но пък аз му идвах прекалено изискана за него ,той пък за мен прекалено философстваш. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #8 -: Октомври 19, 2013, 12:31:18 pm »
Имате ли наблюдения дали винаги синастричните аспекти Марс/Плутон ,особено твърдите ,са проблематични и как точно се изразява т при жените и мъжете,в смисъл ,дали жената участва с Марс в аспекта или мъжа ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #9 -: Октомври 19, 2013, 01:01:49 pm »
Като цяло ми се струва, че напрегнати аспекти в синастрията между Марс и Плутон са от най-тежките. Може да породят насилие и агресивно поведение. Борба за надмощие ще има при всички случай. Всеки ще иска да покори и подчини другия. Прекалено мощната енергия може да е разрушителна.
Но все пак зависи как са поставени в картите им и до колко са овладени енергиите.

Рени ако имаш конкретна синастрия я качи, ако искаш.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #10 -: Октомври 19, 2013, 07:23:23 pm »
Satin,имам няколко карти ,но зададох въпроса по-скоро информативно ,защото в периода ,когато Плутон е в Дева ,всички ли с Марс в подвижни знаци срещайки се с партньорски Плутон ,ще се гневят ,както ти сподели в партньорствата .Тук той няма никакви достойнства ,това смекчава ли проявите му ? Друго ,което ми е любопитно също е ,че Марс в подвижни знаци ще се среща с Плутон в съответния натал в съвпад,квадратура и опозиция и ако партньорски Марс/Плутон активират тази конфигурация ,каква е проявата ;и дали това е женска или мъжка карта?!?
Мен винаги между другото са ме вълнували проявите на Марс ,може би защото и моят подход е марсов  ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #11 -: Октомври 20, 2013, 10:18:33 am »
Като цяло ми се струва, че напрегнати аспекти в синастрията между Марс и Плутон са от най-тежките.

що, и карето сатурн-марс не е от лесните,ако наталите са с предпоставки за власт-контрол,заинатяването и неотстъпчивостта  :lol_hitting: може да те докара до кушетката....

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #12 -: Октомври 20, 2013, 10:20:38 am »
Някой има ли практичен опит с точна синастрична опозиция на Сатурн и Юпитер?

различна религия,морал, или липсата,злоупотреби с доверие,финанси,ако са засегнати интереси и съответните домове и т.н
ако сатурн е в нагативни асп.към светилата на човека с юпитер,без компенсиращи на юпитер,усещането че си подчинен,жертва е твърде вероятно
както и несправедливи обвинения,опити да се подрие авторитет,съдебни развръзки на създалата се конфликтна ситуация,но всичко зависи от наталите до къде могат да стигнат ;D
« Последна редакция: Октомври 20, 2013, 10:56:43 am от strelicka »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #13 -: Октомври 29, 2013, 07:43:52 pm »
Имате ли наблюдения и/или опит -синастричен/и  аспект/и да повтарят натални и в двете карти ,като проявление ?
Например : По натал Слънце в аспект с Марс и в двете карти и същите да са активирани пак от Марс /Слънце в партньорските карти.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #14 -: Октомври 29, 2013, 08:06:22 pm »
имам - веднага се сещам, но не е мъжко/женска синастрия
тоя с юпитер се чувства тотално неподкрепен, а ония със сатурна си скъсва гащите (според него самия) да го подкрепя

мда, точно попадение и при други подкрепящи предпоставки - и двамата се чувстват прецакани