Автор Тема: Синастрични аспекти  (Прочетена 82986 пъти)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #75 -: Април 03, 2014, 01:04:28 pm »
Това за Сатурн към мой Марс и аз съм го изпитал, ужасно е и човека вади най - лошото от мен ... :) И винаги ми е идвало да го убия брутално въпросния човек дори да нямам основателна причина ... просто инстинкт!  :012:
Много е кофти и негативен синастричен аспект на Сатурн към Слънце  ....

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #76 -: Април 03, 2014, 01:38:08 pm »
Значи ли тогава, че ако моя Сатурн квадратура в синастрия Луната на други хора, те се чувстват подтиснати покрай мен? Напоследък много се замислих за това...
ами при мен понеже светилата са в опозицията и един квадрат на Сатурн към Луната го поставя в квадрат и към моето Слънце- блокира емоционалните ми потребности и едновременно с това ми накърнява егото, при това болезнено
Които имат този квадрат по натал не се разбират с жените около себе си, а в синастрията съвпад или квадрат на Сатурн с Луната на другия е потискащ аспект- човека с Луната ще има усещането на моменти, че този със Сатурн се държи студено и сдържано, Сатурн може да се опита да дисциплинира Луната, а тя ще се противи на това и ще се чувства задушена

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #77 -: Април 04, 2014, 08:34:19 am »
по шестопалов твърдите аспекти на сатурн към светилата на другия /до 6 град/ се водят печат на нещастието. като този със сатурна наранява този със светилото и можело и да не разбере въобще, че това се случва.
но ми прави впечатление, че в синастрии родители-деца, често сатурн прави твърд аспект със светило на другия. обикновено сатурнът е на родителя, но има и обратния вариант и обикновено аспектът е съвпад -  поне в картите, които съм гледала. 

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #78 -: Април 04, 2014, 09:11:09 am »
по шестопалов твърдите аспекти на сатурн към светилата на другия /до 6 град/ се водят печат на нещастието. като този

За Сатурн в синастритен аспект с партньорско светило съм чела, че дава трайни връзки, важи и за твърди аспекти. Често се среща в брачните синастрии. Двете ми най-дълги връзки бяха с такъв аспект - Слънце в квадрат със Сатурн (със Скорпион и Телец). Но е възможен и друг сценарий при такъв аспект - да е указание за "удобен партньор", т.е. човек, когото не обичаме истински, но го избираме и преценяваме като подходящ за стабилен брак.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #79 -: Април 04, 2014, 09:24:20 am »
И моят Сатурн квадратира Слънцето на мъжа ми. Резултатът е 12-годишна връзка. Относно нараняването без да усещаме, според мен това се случва във всяка връзка. Важното е да не е перманентно.  ;)
Serve, love, give

Happy58

  • Гост
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #80 -: Април 04, 2014, 09:25:25 am »
Да помоля за мнение по тази синастрия .... някакъв вид интимна връзка, дълга, накъсана, тежка, само секс от едната страна ... аз съм вътрешния кръг


Happy58

  • Гост
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #81 -: Април 04, 2014, 09:34:16 am »
по луна
1) той е припознава за парнтьор
2) тя го припознава за дома си ( видимо той там е одобрен от близки и родственици начи изглежда доброто момоче) по приницп това е кармично поставена луна и независимо,ч  енеговата е в нейния 7 тя се чувства по- завлечена след него;

по сатурн
 понеже и на дватама им е на ДЦ тъпото е, че  е сериозно, но  пък е недоброволно, нещо не са се харесали за партньори  ей така от 1 поглед  ( ако правилно разбирам  тя има луна съвпад сатурн, което я прави и трудена за харесване)
могда да предположа, че изглежда да с епознават от преди ( може това да значи и друг живот); партньорствоото във взаимен живот ше е трудно и  ще има пречки да се осъществи; основното усещане е за недоброволност- уж се харесват, но ситуацията или хорат не са баш за топ 10 по  моралните стандарти на индивидите; т.е. мног вероятно да има социални ограничения;

по лилит
на него тя  много му дърпа струните, за лщбов, но се чудя дали човека е свободен? и  понеже е по венера тя  най- вероято добре го "цеди" материално :) не, че той не иска да дава; по венера е по- скоро любовница ( не че винаги е така, но  тук венера- лилит го държи залепен)
докато той много я обърква  с неговат лилит опозе лунатай, карая да се чувства  доста женствена, жена, желана, но  не иска да и даде това, от което тя има нужда спрямо съзнателния живот;

много интересна информация, особено за лилит - тенкю

преди много години имах връзка с човек, който възстанови усещането ми за жена - сега виждам, че неговата лилит е в Съвпад с моята Луна в 7 дом, а неговата Луна е точно на десц ми :) - наистина се чувствах много добре с него ....

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #82 -: Април 04, 2014, 09:38:20 am »
Абстрахирайки се от това,че синастрията е въпрос на преценка,след като са разгледани поотделно наталните карти на участващите в същата -Сатурн е потискащ за Венера и Марс в пъти повече ,защото това са двете автономни планети.В наше време и мъжете ,и жените успяват да изразяват своето Слънце ,без това да е в конфликт с наложените обществени норми и правила;Луната съответно отразява съществуващото статукво ,както и това ,че в същия период/време  е ориентирана към  материална сигурност и това ,че Сатурн й гази сантимента,не й пречи да му емпатира на това ,което е той.
Виж ,когато обаче са ти настъпили желанието да правиш каквото ти харесва в наши дни или пък да ти ограничават стремежите,как да се утвърждаваш ,как да печелиш,което веднага рефлектира върху удоволствия,интимност,секс ,развлечения и тогава Луната спира кранчето на "емоции" към мъжкото достойнство и затваря "мидичката" на Венера.
Пак се стигна до преценката-просто от много отдавна съзнанието определя битието и като такава реалността е дала вече "главната роля " на други. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #83 -: Април 04, 2014, 10:01:52 am »
Да помоля за мнение по тази синастрия .... някакъв вид интимна връзка, дълга, накъсана, тежка, само секс от едната страна ... аз съм вътрешния кръг

Би трябвало да има някаква хармония в общуването, сексуално привличане, но неговата Луна (емоции, чувства) е незасегната.

Happy58

  • Гост
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #84 -: Април 04, 2014, 10:22:35 am »
Би трябвало да има някаква хармония в общуването, сексуално привличане, но неговата Луна (емоции, чувства) е незасегната.

което означава, че той не влага емоция в отношението си към мен ли?

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #85 -: Април 04, 2014, 10:45:24 am »
По синастрията ми се струва, че има физическо привличане, но чувствата при него липсват, но това по картинката, реално може да не стоят така нещата.

Какви са градусите, на твоя южен въсел и неговата Луна, има ли съвпад?

Happy58

  • Гост
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #86 -: Април 04, 2014, 11:20:55 am »
По синастрията ми се струва, че има физическо привличане, но чувствата при него липсват, но това по картинката, реално може да не стоят така нещата.

Какви са градусите, на твоя южен въсел и неговата Луна, има ли съвпад?

не, няма съвпад - неговата е на 10гр, а моя ЮЛВ е на 17 гр

Абе знам си аз, че той няма емоция в тази връзка, интересно ми е, какво всъщност представлява тази връзка за него, или как ме приема ... че съвсем се оплетох в собствените си филми :) и е време да разчистваме май сцената :)

Интересно ми е, този съвпад на негов Асц/Сатурн с моя СЛВ и неговите планети около моя ИЦ. Неговата венерка много ме омайва, мани-мани ... :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #87 -: Април 04, 2014, 12:16:38 pm »

Интересно ми е, този съвпад на негов Асц/Сатурн с моя СЛВ и неговите планети около моя ИЦ. Неговата венерка много ме омайва, мани-мани ... :)
за да е налице съвпад между неговия Сатурн и твоя СЛВ трябва да са на разстояние най-много 2 гр, а като гледам чертичките на диаграмата, разстоянието е по-голямо
Иначе за самия съвпаад- човека със Сатурн е кармичен учител на човека със СЛВ. И той и ти имате СЛВ в 11д и ЮЛВ в 5д- темите, които има да отработвате, наследени от миналото и тези, които трябва да отработите за в бъдеще са едни и същи, аз съм със същото разположение на възлите и неслучайно сме се срещнали и с теб  :)
Неговата Венерка може да те омайва- в съвпад е с твоето Слънце, по знак е в хармония с твоя Марс, но връзки по Венера/Марс се основават само на страст, която като отмине и няма основните хармонични аспекти межди Луна/Слънце и се разпадат, а вие ги нямате - имате секстил между Луните, което ще рече хармонични потребности, но неговата Луна няма аспект с твоето Слънце и обратно. Неговата Луна е наранена от негов Марс и ти допълнително я раняваш с твоя Марс.  Слънцето ти попада в негов 6д- ще искаш да го подчиниш на твоята воля, което може да попречи на неговата работа, призвана си да го научиш да те моли за помощ, но от друга страна ти трябва да се научиш да уважаваш неговата работа.  Неговото Слънце в твоя 2д- този партньор ти е пратен за сериозни отношения, макар и кратковременни, може да промени твоето икономическо състояние, но главното е, че ще има достъп до твоите морални ценности и ще може да ти покаже пътя за промяна на твоето самочувствие и на средата, в която живееш. Той може да не забележи колко важна е за теб връзката, освен това инициативите му може да не са съвсем безкористни.
Негова Венера в твоя 4д- може да те очарова, негов Юпитер в твоя 4д да те кара да приемаш неговите посещения  като празник, но негов Уран в твоя 4д може дълбоко да те засегне и подкопае твоята вътрешна самооценка.  Пишеш за връзката "тежка"- ами няма как да е лека, след като на него му е тежко и сам със себе си с този Сатурн в 1д , с Плутон и Уран в 6д и Марс в 4д

Happy58

  • Гост
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #88 -: Април 04, 2014, 12:36:42 pm »
Неговия Асц е на 14гр, Сатурн на 22 гр, а моя СЛВ на 17 гр - значи моя СЛВ е на мидпойнта при него.

Много ти благодаря за изчерпателното изложение :)

И наистина наблюдавам, че около мен доста често се навъртате хора със същата нодална ос :)

чакай пак да прочета, за да довърша коментара :)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #89 -: Април 04, 2014, 12:41:22 pm »
Това за Сатурн към мой Марс и аз съм го изпитал, ужасно е и човека вади най - лошото от мен ... :) И винаги ми е идвало да го убия брутално въпросния човек дори да нямам основателна причина ... просто инстинкт!  :012:
Много е кофти и негативен синастричен аспект на Сатурн към Слънце  ....

За Сатурн върху Марс подкрепям с 2 ръце.
Но имам синастрия с негов Сатурн върху мое Слънце и съвпадът не се изразява негативно - напротив, приемам го като респект. Може би защото Сатурните ни са в опозиция или защото има други показатели, които ни събират. Резултатът е дългогодишна връзка на принципа на ластика.
« Последна редакция: Април 04, 2014, 12:44:14 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински