Автор Тема: Синастрични аспекти  (Прочетена 83011 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #120 -: Април 05, 2014, 10:49:13 am »
Разменен съвпад Луна/Сатурн в синастрията би ми било интересно да опитам как се проявява.

Смарта, много ми харесва написаното от теб! Благодаря ти, че споделяш и пишеш толкова добре.
Точно "недъзите" ти харесва френдът с Луната. ;) Това, което ти възприемаш като недостатък, той го намира за по-красиво от перфектното. Така си представям аз взаимодействието между Луна и Сатурн.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #121 -: Април 05, 2014, 11:09:55 am »


И един друг въпрос. Имате ли наблюдения дали съвпадите на синастрична планета със Северния възел пораждат дълготрайност.

с венера - не. аз бях венерата и се отказах. нещо като кратка платонична връзка се получи, ако мога така да го нарека. за този аспект в нета бях чела, че доста кратко продължават нещата и по няккава причина хората не могат да са заедно. така беше и при мен.
цялата работа беше много странна - все едно се познавахме от години. но имаше и други кармични аспекти. за мен имаше урок тук, но мисля, че в по-голяма степен уроците бяха за него. дано ги е разбрал.
« Последна редакция: Април 05, 2014, 11:12:43 am от Kler »

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #122 -: Април 05, 2014, 11:21:08 am »
Smarta, Рени, akruks, Purple, благодаря ви! От всяка от вас научих по нещо повече за себе си и за връзката си.

Човекът със Сатурна усеща собствените си бариери и задръжки на фона на едно чуждо светило много по-осезаемо. Нещо повече, самият аспект провокира човека със Сатурн да влиза в такова себеусещане, което през цялото останало време няма. Аспектите на светило със Сатурн е един художествен контраст от вида "черно-бяла композиция".

Затова вярвам, че рожден или синастричен аспект със Сатурн се преодолява и канализира само чрез духовно развитие, чрез постоянно нарастващо себеосъзнаване.



Точно това имах предвид като казах, че мъжът ми е моето Слънце. Аз се чувствам мрачната и мрънкащата във връзката ни. А с други хора пък се чувствам като Слънце. И по принцип хич не обичам да мрънкам и да се оплаквам. Сега разбрах откъде идва всичко това.
За пореден път се убеждавам, че най-ценното, за което ми служи астрологията, е за себеосъзнаване.  :72:
Serve, love, give

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #123 -: Април 05, 2014, 11:23:04 am »
Например аз се чувствам супер яко в кожата си (и как не, с прогр. Слънце и Луна в Овен!), но когато се срещна с най-добрия си приятел, чиято Луна се мъдри много близо до моя Сатурн, тогава като че ли леко помръквам. Той ми се радва, показва ми, че ме харесва през цялото време, че му е приятно с мен, че иска да сме заедно, но аз усещам неговата светлина, чувствам как грее, колко много е себе си и как естествено му се получава.
Смарта, а неговият Сатурн как се отнася към светилата ти, че леко помръкваш, когато го срещнеш, освен това твоят Сатурн аспектира ли светилата ти и как? А неговият Сатурн аспектира ли твоя Юпитер?
За това дали даден партньор ощастливява другия в синастрията показва и Юпитер- обикновено се счита, че синастричен Юпитер в съвпад с Луната на една жена ще я ощастливи, но на по-дълбоко ниво точно мрачният, синастричен Сатурн в съвпад с нейния Юпитер ще я освободят от тежките окови на миналото, ще си отиде многогодишната ѝ тъга и пред нея ще се разкрият нови хоризонти.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #124 -: Април 05, 2014, 11:30:05 am »
И един друг въпрос. Имате ли наблюдения дали съвпадите на синастрична планета със Северния възел пораждат дълготрайност. От скоро правя накива наблюдения и не мога да твърдя за "време", както при Сатурн, но за "мисия" - да.
Моят СЛВ е в съвпад със Сатурн на един, който не се появи случайно в живота ми, който пък потръгна, откакто го срещнах, но така и не се стигна до връзка, та какво остава и дълготрайна, макар да се дебнем все още виртуално и контактуваме чрез реално-нереални профили  :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #125 -: Април 05, 2014, 11:33:13 am »
Дълготрайността на никоя връзка не се описва от синастрията.
Разбира се, ако някой няма потребност или не е способен на дълготрайни връзки, то каквито и аспекти да му натресе партньора няма да го върже завинаги.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #126 -: Април 05, 2014, 12:14:17 pm »
Сигурно имаш предвид, че астрологично, вследствие на определена динамика в хороскопа, привличаме и съответния тип партньори или изобщо не ги привличаме, има и такива периоди.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #127 -: Април 05, 2014, 12:35:10 pm »
Имах предвид, че синастрията е следствие, а не е причина. Партньорите не се натрисат един на друг произволно.
То нищо не е произволно, дори писането тук  :)
Ето, на- цитирала си ми натрисането и ми повдигна самочувствието, че съм забелязана и четена  :012: :012:
Сега ми е любопитно как се съчетават звездите ни под небето...  ::)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #128 -: Април 05, 2014, 03:56:47 pm »
Кога се прави синастрия- при стартирането на връзката,кулминацията или след приключване на същата ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #129 -: Април 05, 2014, 04:45:10 pm »
Кога се прави синастрия- при стартирането на връзката,кулминацията или след приключване на същата ?
Синастрия може да се прави не само за интимна връзка, а за други членове на семейството, колеги, приятели, а и въобще никаква връзка да нямат двама души пак може да се разгледа обмена на енергиите между тях- с изследователска цел

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #130 -: Април 05, 2014, 05:00:27 pm »
Кога се прави синастрия- при стартирането на връзката,кулминацията или след приключване на същата ?
това е много относително.
доколкото ми е известно,в някоя от азиатските държави,първо се е правела синастрия на двойките, имало е разни други цедки и чак тогава са запознавали бъдещите съпрузи. това когато брачният партньор е бил избиран от родителите. май китай беше може и да се лъжа

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #131 -: Април 05, 2014, 05:15:13 pm »
Смарта, а неговият Сатурн как се отнася към светилата ти, че леко помръкваш, когато го срещнеш, освен това твоят Сатурн аспектира ли светилата ти и как? А неговият Сатурн аспектира ли твоя Юпитер?
За това дали даден партньор ощастливява другия в синастрията показва и Юпитер- обикновено се счита, че синастричен Юпитер в съвпад с Луната на една жена ще я ощастливи, но на по-дълбоко ниво точно мрачният, синастричен Сатурн в съвпад с нейния Юпитер ще я освободят от тежките окови на миналото, ще си отиде многогодишната ѝ тъга и пред нея ще се разкрият нови хоризонти.

Akruks, моят Сатурн няма връзка с моите светила. Неговият Сатурн няма връзка с мойта Луна, но със Слънцето са в тригонални знаци, само тригонът е твърде разкрачен, за да го броя. Но Сатурнът му има тригон с моя Юпитер. Моите Юпитер и Слънце правят голям воден тригон с неговия Сатурн, ако си затворим очите за орбисите. Добре стоим като двойка. Питали са ни дали не сме съпрузи. Също дали не сме брат и сестра. Приличали сме си били визуално. Бих добавила и като излъчване. Второто повече подхожда. Това, което казваш за тежките окови на миналото и хоризонтите, е съвършено вярно! Точно така ми подейства.

В синастрията има и Юпитерови аспекти, за които говориш. Неговият Юпитер е върху Слънцето ми. Прави ме щастлива само като е около мен без нищо да прави. Моят Юпитер е в точен секстил с неговата Венера, виждам го, че и той е щастлив от връзката. Има и един точен тригон Слънце/Венера. Има и тригон на Луните. И на Меркуриите. И двете Венери на двата чужди АЦ, в тригон. Марс/Венера тригон. Много неща има, които ни правят щастливи заедно. Но връзката е изцяло платонична. И разбира се, Северният възел ми е върху Сатурна му - при мен е по същия начин - животът ми потръгна откакто го срещнах.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #132 -: Април 05, 2014, 06:04:09 pm »
Smarta,ще ти споделя личен опит за партньорски планети в аспект с нодална ос -когато планета/и "ударят " моите възли ,вече знам ,че ще ми се налага да се съобразявам с другия ,но в посока "напред" и обратно-когато ,мои планети докоснат партньорска нодална ос ,човека е като  омагьосан ,без значение дали е мъж или жена и каква  е връзка .
Върху ЮЛВ партньорски планети меко казано ме "използват",аз пък знам какво ще "направят " същите,върху СЛВ -ми дават ,помагат ми ,даже и понякога да се чудят защо.
Не знам дали носят дълготрайност аспектите с възлите ,защото за мен понякога 3 мес. е многооооооооооо дълъг период ,а 10 г -не ги усещам,но моята нодална ос е много натоварена ,така че стъпили там партньорска планета ,веднага има "среща ",цялата ми карта все едно е активирана. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #133 -: Април 05, 2014, 07:06:52 pm »
Рени, благодаря за споделения опит! Моите наблюдения са същите. На ЮВ - точат от мен, на СВ - дават ми. Най-силните връзки са, когато има припокриване на оси - хоризонталната АС/DC, вертикала - MC/IC, нодалната или рождена опозиция, особено ако е точна - в двата хорскопа. Има ли съвпад на оси, дори не си правя труда да гледам планетите. Всичко минава през осите. Това ми е личният опит, може да не се съобразявате с него.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #134 -: Април 05, 2014, 07:39:50 pm »
Най-силните връзки са, когато има припокриване на оси - хоризонталната АС/DC, вертикала - MC/IC, нодалната или рождена опозиция, особено ако е точна - в двата хорскопа. Има ли съвпад на оси, дори не си правя труда да гледам планетите. Всичко минава през осите. Това ми е личният опит, може да не се съобразявате с него.
Smarta, това с  осите го има и при връзките родител-дете, например с малката дъщеря имаме обърната нодална ос- моя СЛВ съвпад с нейния ЮЛВ, моя АСЦ в съвпад с нейния МС, с голямата пък имаме съвпад на нейно МС с моя вертекс,  нения СЛВ в съвпад с моя Сатурн. Другото интересно е, че малката дъщеря е със Слънце скорпион 6гр и когато съм я родила съм имала пр Слънце 6гр скорпион, голямата пък има Слънце водолей 27гр и когато се е родила баща ѝ е с пр Слънце водолей 27гр, и с малката ни се движат сега пр. Слънца в един градус и знак, а на голямата пр. Слънце върви заедно с това на баща ѝ. Моята майка има СЛВ в точен съвпад с моя вертекс, а нейният вертекс е точен съвпад с моя ДСЦ- пак е на лице преплитане на оси по връзката родител-дете
« Последна редакция: Април 05, 2014, 07:43:19 pm от akruks »