Автор Тема: Синастрични аспекти  (Прочетена 83093 пъти)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #195 -: Юли 16, 2014, 12:42:45 am »
Синастрията е на трети хора, не мога да я слагам така без угризения на съвестта. По подробно, казуса е следния:

Квадрат Слънце (ж) с Луна и Слънце (м) (те са в съвпад). С това свършват аспектите на светилата просто. Друго няма. Има хубави аспекти между Марс и Венера и силно изразена ос -1-7. Жената има стелиум в първи дом, който попада в седмия дом на мъжа и мъжа има стелиум в седми дом, който попада в първи дом на жената. 5 дом също е добре изразен - Слънцето и Меркурий на жената попадат в 5 дом на мъжа, а Венерата на мъжа - в пети дом на жената. Озадачава ме факта, че това е връзка, която е трае много време, имат и съвместно съжителство. Аз поне, с такива аспекти, по-скоро бих си помислила, че секса е добър и все някога ще се начешат и ще си омръзнат.  :012: :012: :012: :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #196 -: Юли 16, 2014, 05:20:31 am »
Синастрията е на трети хора, не мога да я слагам така без угризения на съвестта. По подробно, казуса е следния:

Квадрат Слънце (ж) с Луна и Слънце (м) (те са в съвпад). С това свършват аспектите на светилата просто. Друго няма. Има хубави аспекти между Марс и Венера и силно изразена ос -1-7. Жената има стелиум в първи дом, който попада в седмия дом на мъжа и мъжа има стелиум в седми дом, който попада в първи дом на жената. 5 дом също е добре изразен - Слънцето и Меркурий на жената попадат в 5 дом на мъжа, а Венерата на мъжа - в пети дом на жената. Озадачава ме факта, че това е връзка, която е трае много време, имат и съвместно съжителство. Аз поне, с такива аспекти, по-скоро бих си помислила, че секса е добър и все някога ще се начешат и ще си омръзнат.  :012: :012: :012: :012:

Аз разбрах ,че въобще няма взаимодействие между Светилата . :)
Стелиумът на жената ,има ли отношение към Венера -знак,аспекти ,както и Слънце ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #197 -: Юли 16, 2014, 05:36:00 am »
Може да се каже,че съм доста социална.Някаи натален аспект ли визираш?
Винаги когато една "връзка" е реализирана има достатъчно натални и синастрични "да-та" и ако същата не се реализира има точно толкова "не-та". :)
 А сега мисля,че трябва да се "окопая" добре,защото ме чака здраво "плутонясване"-Плутон ми прави як съвпад и Уранът У8 започва същинската си част от изявата.
 :)

Това ,че си социална личност не означава,че си и интимно настроена за връзка.Акцентът Огън/Въздух ,свободолюбивите знаци поставени в Светилата,лични планети,оста 1/7 ,особено в женска карта и към тях външните с твърд аспект,дават тенденция към по-трудно свързване с другия/те .Синастрията е преценка .Тук няма "Да" и "Не" ,това са отговорите при хорарната астрология- има само  взаимно подхранване и енергиен обмен между участващите в същата. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #198 -: Юли 16, 2014, 06:06:28 am »
Хората ,които умеят (са се научили ) да са си самодостатъчни,нямат проблеми със свързването. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #199 -: Юли 16, 2014, 08:43:21 am »
И аз така мисля.Но повечето хора имат нужда да подчиняват и да са подчинени психически във връзките и моите нужди може би са прекалено необвързващи за духовете жадуващи робство. :)

Едното е, нужда да си свързан с  някой,другото е  нужда да си подчинен във това свързване .След като си анализирала така добре потребностите си в тази сфера ,значи си наясно ,с какво /как от себе си участваш във връзките ?!?
Аз,моите,прекалено не са предпоставка за Ние -виж ,какво може да пренастроиш в тази" света троица" ,ако искаш очакванията ти да са споделени. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #200 -: Юли 16, 2014, 08:46:28 am »
Рени, много хора са с нагласа да не желаят да променят нещо в себе си, за да влязат във връзка.

От друга страна, често се случва връзките да ни променят донякъде, в една или друга степен.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #201 -: Юли 16, 2014, 10:07:58 am »
Чисто теоретично питам - според вас колко може да издържи една връзка, ако Слънцето и Луната на двамата партньори не са обвързани с планетите на другия или има само 1-2 твърди аспекта? Нещо не намирам логика такава връзка да продължи дълго. Ако някой не се докосва до светилата ни, не се докосва до истинската ни същност.

Май зависи от индивидуалните нужди

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #202 -: Юли 16, 2014, 10:11:37 am »
Ако се чудите дали има пасивен и недействащ Тронов Марс в съвпад с Юпитер в Овен-ИМА.  :D

Тронов Марс няма да си мръдне и пръста, ако няма интерес, тоест Луна или Венера.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #203 -: Юли 16, 2014, 11:26:21 am »
Аз разбрах ,че въобще няма взаимодействие между Светилата . :)
Стелиумът на жената ,има ли отношение към Венера -знак,аспекти ,както и Слънце ?!?

Рибешка Венера на мъжа, стелиума на жената - Везни - нямат отношение. Със Слънцето също няма отношение стихийно.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #204 -: Юли 16, 2014, 11:28:01 am »
Интересно го каза.Благодаря.А ако транссатурновите "влизат в интересите" на Венерата в мажорни аспекти брои ли се?И една опозиция от до Сатурновите?
 :012:

Виж какво искат, харесват, от какво се привличат неговите Луна и Венера и дали ти отговаряш на тези техни критерии

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #205 -: Юли 16, 2014, 11:39:48 am »
Тронов Марс няма да си мръдне и пръста, ако няма интерес

Често го наблюдавам и при тронови Венери.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #206 -: Юли 16, 2014, 12:00:56 pm »
Рибешка Венера на мъжа, стелиума на жената - Везни - нямат отношение. Със Слънцето също няма отношение стихийно.

Тъндър, гледай аспектите на трансатурновите на единия към луна и слънце  на другия. Ако има твърд аспект на сатурн, уран или плутон- не ти трябват никакви апскети между луни и слънца и венери. Гледай също хирон на единия  с лични планети на другия, юнона и най-важното- съвпади по осите ако има.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #207 -: Юли 16, 2014, 12:08:41 pm »
Хммм интересно виждане, Флора - специално за аспектите на Уран. Сатурн разбирам, да, на твърд ъгъл дава дълготрайност. Нептун може да даде някоя достатъчно голяма илюзия, че дълго да си мислим, че човека е готин и да си седим с него.  :012: Но наистина от Уран има много аспекти, Сатурните се аспектират един с друг и имат и досег с лични планети, май покрай тях се изясни работата в тази синастрия.  :012:

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #208 -: Юли 16, 2014, 12:27:27 pm »
Често синастричните аспекти развързват и натални конфигурации - факт. Примерно ако един мъж Луната или Венерата му влиза в някаква конфигурация с други планети е нормално нечия такава планета да целне и 'подразни' конфигурацията или пък дори да няма синастричен аспект, ако архетипът описва конфигурацията е също валидно - лични наблюдения.
Незнам назад дали е коментирано, но някакви наблюдения в тази насока можете да споделите :) .


Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #209 -: Юли 16, 2014, 12:37:49 pm »
Защото няма нужда да излагам лични данни при положение,че съм описвала в няколко поста тези аспекти. Освен това не искам мнение,а изложих синастрично заключение. :)

Първо се гледат наталите по отделно, после синастрията