Автор Тема: Синастрични аспекти  (Прочетена 83116 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #210 -: Юли 16, 2014, 01:54:58 pm »
Рени, много хора са с нагласа да не желаят да променят нещо в себе си, за да влязат във връзка.

От друга страна, често се случва връзките да ни променят донякъде, в една или друга степен.

Лили,коментирах онези хора,които им е трудно да се свързват с другите и/или  отказват да си сътрудничат.Аз никъде не споменавам някой да се променя в името на -...или заради -....,защото това е невъзможно,а да пренастрои онази част/сфера в себе си ,като отношение към дадената област връзки , а това се отнася за Меркурий,Венера,Марс в натала.Много ясно ,че ако не желаеш същото ,си оставаш островитянин-това е избор,но и въпрос на възможности.Тук коментираме ,предполагам по-интимни връзки-любовни,дете/родител ,бизнес,роднински ?!?
Ние сме винаги във връзка с някого,нещо и същите оцветяват нашия мироглед ,къде с посока нагоре ,къде -надолу,но винаги има енергиен обмен ,макар и за кратко при някои. :)
Аз съм коментирала астрологично ,кога и при кого има силна нужда от връзки ,кога се случват с лекота ,кога се правят (по)стъпки за тяхното случване и кога това е трудно.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #211 -: Юли 16, 2014, 02:01:28 pm »
Рибешка Венера на мъжа, стелиума на жената - Везни - нямат отношение. Със Слънцето също няма отношение стихийно.

Цитат
стелиума на жената - Везни

Бях сигурна -благодаря ,Thunder.

За наталните им карти питах ,как са поставени -там е ключът. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #212 -: Юли 16, 2014, 02:01:55 pm »
Хората ,които умеят (са се научили ) да са си самодостатъчни,нямат проблеми със свързването. :)

Рени, а погледнато астрологично какво би трябало са се откроява в хороскопите на самодостатъчните хора?

Не вярвам те да са все с акцентирани Венери, Луни и Везни - тези ми се струват по-ориентирани към партньорство, често дори се самоидентифицират посредством свързване с друг човек или група от хора.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #213 -: Юли 16, 2014, 02:05:00 pm »
Бях сигурна -благодаря ,Thunder.

За наталните им карти питах ,как са поставени -там е ключът. ;)

Мъжа определено не може да е самодостатъчен. Има сума ти планети в седми дом, силни везни, светилата в Телец - всичкото това го държи екзалтирала Венера. Жената по-скоро да - ъглово Слънце, силен първи дом, има луна в Стрелец, по-самодостатъчна ми се струва.  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #214 -: Юли 16, 2014, 02:31:17 pm »
Лили,хората не се раждат самодостатъчни,но се раждат с нуждата да постигнат самодостатъчност.Предполагам ,че е свързана със Сатурн/10-ти дом ,защото когато човек успее да се отдели от общото ,да е независим от чуждото мнение ,развива същността си с оглед на личните си потребности,а не според тези наложени от обществото.Това се случва ,когато е активиран 12-ти дом,упр.12-ти ,Нептун,Риби от /към Сатурн .Има период на изолация ,може би самота,страдание и след този период ,човек вече няма очаквания от другите,живее според собствените си нужди,не натрапва своя мироглед ,но не имитира /подчинява този на другите,приема обстоятелствата и ги анализира през своята гледна точка ,влюбва се без срам и т.н. и това му отношение към света ,му довежда наоколо подходящите хора.Следва се цикъла Луна/Сатурн/Уран/Нептун -7 години. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #215 -: Юли 16, 2014, 02:33:25 pm »
Често го наблюдавам и при тронови Венери.

Лили ,моята е толкова залюхана,но аз също, ако не съм заинтересована -не отмествам даже и поглед. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #216 -: Юли 16, 2014, 02:34:43 pm »
Мъжа определено не може да е самодостатъчен. Има сума ти планети в седми дом, силни везни, светилата в Телец - всичкото това го държи екзалтирала Венера. Жената по-скоро да - ъглово Слънце, силен първи дом, има луна в Стрелец, по-самодостатъчна ми се струва.  :)

Егоцентризъм,егоизъм,не са аналог на самодостатъчност. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #217 -: Юли 16, 2014, 02:42:12 pm »
Не говоря за "привидно безразличие" - това често са наблюдава при овнешките Венери.
Забелязала съм при доста тронови да са с нагласа за тях да се повдигнат планини, а те да не си мръднат и пръста. Не го определям като самодостатъчност - имат нужда да се свързват, но често я има тази нагласа - бъди благодарен, че правиш всичко това за мен, защото аз "струвам повече" от другите.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #218 -: Юли 16, 2014, 02:48:42 pm »
Много малко хора стигат до ,аз го определям като състояние на самодостатъчност или да могат  да заявят ,че са такива.

Силно поставените Венери ,не им се налага да се (не) озъртат явно ,нали в това се крие таланта им ?!? -това са типичните жени. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #219 -: Юли 16, 2014, 04:21:09 pm »

Сатурнда заемеш правилно положение;



в темата за синастрии това звучи интересно :), ако човек има мръсно подсъзнание :)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #220 -: Юли 16, 2014, 04:21:43 pm »
Егоцентризъм,егоизъм,не са аналог на самодостатъчност. :)

Дайте да дадем тогава първо някаква дефиниция за самодостатъчност, защото ми се струва, че говорим за различни неща. За мен самодостатъчността е състояние на човек, при което той до толкова добре работи с личните си ресурси и таланти, че няма нужда другите да "внасят" в системата му кой знае колко, за да може да постигне целите си и да си живее спокойно живота. Затова не мисля, че една тронова Венера е самодостатъчна. Лили казва правилно, че при тях я има нагласата, че са по-ценни от всички и че даден човек трябва да е доволен, че има честта да се грижи за тях, но това, което със сигурност мога да кажа, е, че те имат нужда да бъдат забелязани. Те имат нужда НЯКОЙ да внася нещо в системата им - претенциозни и нафукани са, да , но ако никой не им обръща внимание доста ще се депресират и не мисля, че ще оцелеят. Такива хора правят невероятни неща, за да намерят внимание.
Класически самодостатъчен за мен си е Сатурн, защото той е последния, който ще иска помощ за нещо - като негово верою е, че той може сам и по-добре сам да мине през 9 планини в 10, но да не помоли за нещо някой друг.

Слънцето също съм съгласна, че си е самодостатъчно по принцип - то си грее и пече там и каквото и да го правиш, не можеш да го спреш.  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #221 -: Юли 16, 2014, 04:27:09 pm »
Другия момент е, че разделите не ме разтърсват, не драматизирам и в общи линии не са нещо на което отдавам голямо значение.

Щастливка! Много дълбоко и трудно изживявам разделите. Изключение правят дългогодишни вързки тип "бавна агония", тогава при раздяла не изпитвам съжаление, а облекчение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #222 -: Юли 16, 2014, 05:00:18 pm »
Дайте да дадем тогава първо някаква дефиниция за самодостатъчност, защото ми се струва, че говорим за различни неща. За мен самодостатъчността е състояние на човек, при което той до толкова добре работи с личните си ресурси и таланти, че няма нужда другите да "внасят" в системата му кой знае колко, за да може да постигне целите си и да си живее спокойно живота. Затова не мисля, че една тронова Венера е самодостатъчна. Лили казва правилно, че при тях я има нагласата, че са по-ценни от всички и че даден човек трябва да е доволен, че има честта да се грижи за тях, но това, което със сигурност мога да кажа, е, че те имат нужда да бъдат забелязани. Те имат нужда НЯКОЙ да внася нещо в системата им - претенциозни и нафукани са, да , но ако никой не им обръща внимание доста ще се депресират и не мисля, че ще оцелеят. Такива хора правят невероятни неща, за да намерят внимание.
Класически самодостатъчен за мен си е Сатурн, защото той е последния, който ще иска помощ за нещо - като негово верою е, че той може сам и по-добре сам да мине през 9 планини в 10, но да не помоли за нещо някой друг.

Слънцето също съм съгласна, че си е самодостатъчно по принцип - то си грее и пече там и каквото и да го правиш, не можеш да го спреш.  :012:

Аз го казах-състояние на  духа,което не търпи обществените рамки. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #223 -: Юли 16, 2014, 05:04:00 pm »
Рени, за мен това не е самодостатъчност. Това, че не търпиш обществени рамки, не означава, че сам си си достатъчен непременно. Но това, че не търпиш другите може да се наложи да те научи - то по твоята дефиниция, такъв е Уран, но май избягахме от темата нещо.  :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #224 -: Юли 16, 2014, 05:08:25 pm »
Рени, за мен това не е самодостатъчност. Това, че не търпиш обществени рамки, не означава, че сам си си достатъчен непременно. Но това, че не търпиш другите може да се наложи да те научи - то по твоята дефиниция, такъв е Уран, но май избягахме от темата нещо.  :012:

Thunder,понеже съм рядко разбираема,потърсих в нета този цитат по казуса:  :)

"Състояние на духа, в което индивидът успява да излезе от опаковката (тялото) и приятно изненадан установява, че:
 - притежава и осъзнава всички свои емоционални нужди (разбиране, внимание, състрадание, приятелство, обич, любов, хармония)
 - няма нужда да търси опора и подкрепа извън себе си
 - има приятели, среда и близки, към които няма никакви очаквания, а оттам и разочарования
 - общува без проблем и открито с всеки, без това да наруши личното му равновесие
 - дава на околните много повече, отколкото взима и не очаква нищо в замяна
 - не изпитва страх, че някой или нещо ще му бъде отнето
 - намалява до минимум външните източници, защото той самият е вече източник
 - умее да намери и поддържа баланса на енергиите си, което затваря цикъла..."


„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“